SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wojsko -pytanie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 555 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3466
ale do WAT nie dostaniesz sie od tak "pouczenia sie".
musisz kuc i umiec matematykę na poziomie rozszerzonym

niestety w każdym z polskich Wyższych Szkół Oficerskich matematyka musi byc opanowana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 285 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1968
jestem na innformatyczno-matematycznym wieć mam rzoszerzenie... do wat można sie dostać od 130 pktów ja bd mial 100 z testów sprawnosciowych i oceny i matury i bd mial wiecej niz 150 to czemu mam się nie dostać...? a jest szansa że pójde od razu do wojska na szeregowego?

No risk-no fun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
niekoniecznie musisz się dostać mając nawet kilkadziesiat punktów ponad minimum jakie oni wyznaczyli,dlaczego? bo wiele osób moze tyle zdobyć.
Nie dostaje się każdy kto próg przekroczy tylko najlepsi którzy załapią się na wyznaczoną ilość miejsc.

tyle ze...skoro sam piszesz ze nie chcesz się uczyć i nie lubisz to po co Ci WAT?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6788 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66929
Po WATcie nikła szansa że trafisz na linie a do areomobilnych to już zapomnij

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 285 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1968
QUEBLO więc co radzisz ? po prostu iść do WKU i od szeregowca?

No risk-no fun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
ja Ci radzę robić to,na co naprawdę masz ochotę. Dlaczego? bo później nie będziesz miał pretensji do kogoś i do siebie,że sam siebie nie słuchałeś.
Ja Ci tylko zasugerowałem jakie wyjscie było by wg mnie lepsze(wg mojej oceny) ale ja Tobą nie jestem,więc ocenić musisz sam co wybierasz

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 197 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6298
Korzystając z faktu że wypowiadają się tu prawie wszyscy spece działu na temat szkoły którą jestem zainteresowany zadam parę pytań.
Przede wszystkim jaką konkretnie będę pełnił funkcje i jaki będzie zakres moich obowiązków po ukończeniu budownictwa/chemii/logistyki na wacie, chodzi o to czym będę się zajmował.
Kolejna kwestia to czy naprawdę będę skazany na "prace za biurkiem w klimatyzowanym pokoju", a jedyną rozrywką będzie picie kawy i wypad jeepem na pizze? Czy może jest jakaś perspektywa ciekawszych zajęć?
I ostatnie pytanie które przychodzi mi w tym momencie do głowy to jak wygląda kwestia wyjazdów na misje oficerów po WAT'cie, raczej się to nie zdarza czy są mniej więcej równe szanse by się załapać?

Ogólnie rzecz biorąc jestem mocno napalony na tą szkołę więc mam nadzieję że przybliżycie mi jak to wszystko wygląda. Jednakże proszę o odpowiedzi od ludzi którzy wiedzą jak jest, a nie jak im się wydaje.
Na koniec jeszcze jedno pytanie ogólnie dotyczące wojska. Można tam jeszcze spotkać takie wartości, w sumie zapomniane we współczesnym świecie, jak honor i braterstwo?? Czy raczej panuje przekonanie "masz problem radź se sam" i mogę się spodziewać że prędzej czy później ktoś wbije mi przysłowiowy nóż w plecy by polepszyć swoje położenie kosztem mojego.

Wiem że wyszła z tego postu małą powieść ale liczę na to ze komuś uda się przez to przebrnąć i może nawet odpowiedzieć. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
Witam mam dwa pytanka:
Dlaczego do podoficerskich szkół nie biorą z cywila ? to w takim razie jak się tam dostać ?
I jak wyglądają takie testy sprawnościowe może ma ktoś jakąś strone nie chodzi mi tu o np. podciąganie tylko ile trzeba tego minimum wykonac.
Z góry dzięki za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 126 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3692
Ja trochę z innej bajki, jak chodzi o szkolenia dla osób które nie miały styczności z wojskiem tzw: służba przygotowawcza, zaczęły się w tym miesiącu wcielenia. w Samym Zegrzu blisko 220 chętnych na szer. zaw. którzy będą służyć prawdopodobnie w NSR a puźniej będą się starać o przyjęcie do normalnej służby, nie do weekendowej:) pozdrawiam

"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali" :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 700 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19983
Taaa w bielsku też ma przyjść na dniach ok. 50 "zielonych" oj będzie ciekawie będzie. Kto to wymyślił żeby w pełni skadrowanych jednostkach tworzyć centra szkoleń dla nowo przybyłych. I jeszcze jedna odpowiedź dlaczego cywili nie przyjmują do szkół podoficerskich bo jest pełno st. szer ze służbą dochodzącą do 12 lat. Poza tym pomyśl chłop kończy szkołę i zostaje kapralem zaraz po maturze i trafia na kompanie gdzie średnia wieku oscyluje w ok. 30 (mówię tylko o st.szer), gdzie prawie wszyscy byli na jakiejś misji lub pamiętają nawet pierwszą zmianę PKW KFOR.

Tylko Umarli widzieli koniec wojny... Ci co przeżyli, nie zobaczyli..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Walki braci Linke?

Następny temat

buty zapasnicze a bjj ?

WHEY premium