SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wielka sciema z glukozamina? (2)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1392
tu link z krytyką.


https://www.sfd.pl/WIELKA_ŚCIEMA_Z_GLUKOZAMINA-t177372.html


a tu wyniki badan naukowych.

glukozamina nie tlye leczy co jst oczywiste poniewaz jest tro suplement diety, glukozamina chroni zapobiega nadmiernemu wyniszczeniu naszych stawow.



Ocena skuteczności leczenia siarczanem glukozaminy zawartym w preparacie ARTREUM u chorych na chorobę zwyrodnieniową stawów - Skrót, czerwiec 2005
Klinika Chorób Wewnętrznych i Reumatologii WIM CSK MON Warszawa
Kierownik Kliniki prof. dr hab. med. Witold Tłustochowicz
Dr Anna Dudek, Artur Bachta


Wprowadzenie:
Choroba zwyrodnieniowa stawów (OA) jest najczęstszą chorobą narządu ruchu. Dotyczy ona około jednej piątej mieszkańców krajów Europy. Istotą tej choroby jest upośledzenie czynności chrząstek stawowych.
W leczeniu farmakologicznym OA odgrywają rolę leki działające objawowo tj. symptomatic slow acting drugs in osteoarthritis = SYSADOA oraz leki modyfikujące przebieg choroby tj. mające za zadanie pobudzenia do odbudowy chrząstek stawowych (disease modiying antiosteorhitis drugs =DMOAD).
Szczególne miejsce wśród leków modyfikujących (obok chondroityny, kwasu hialurowego) zajmuje siarczan glukozaminy, będący prekursorem syntezy glikozoaminoglikanów.

Cel:
Celem badania była ocena skuteczności leczenia siarczanem glukozaminy zawartym w preparacie ARTREUM u chorych na chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych i /lub biodrowych.

Materiał:
W badaniu wzięło udział 50 chorych w wieku 50-83 r.ż, kobiet 41, mężczyzn 9 chorujących na chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych i/lub biodrowych.
Na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego chorowało 38 pacjentów, a stawu biodrowego 12.
Badanie ukończyło 47 pacjentów ( 39 kobiet, 8 mężczyzn).
Badanie przeprowadzono w Klinice Chorób Wewnętrznych i Reumatologii CSK MON WIM w Warszawie.

Metody:

Każdy chory otrzymywał preparat ARTREUM w dawce 500mg (1 kaps) trzy razy dzienne przez 12 tygodni. W trakcie badania chory odbył trzy wizyty.
Na każdej wizycie chory wypełniał ankietę zawierającą: kwestionariusz WOMAC określający jakość życia chorych na OA, skalę Lequesne'a określającą stopień bólu i niedogodności towarzyszących chorym na OA oraz skalę VAS pozwalająca określić nasilenie dolegliwości bólowych.
Na pierwszej i ostatniej wizycie oceniano parametry laboratoryjne: morfologię, OB., stężenie glukozy, kreatyniny, aktywność aminotransferaz.
Opracowanie wyników wykonano za pomocą programu Statistica wykorzystując miedzy innymi test Shapiro-Wilka, test Lavenea, test sferyczności Mauchlyego, test korelacji liniowej Persona.

Wyniki:

tu byly tabelki ktore mi sie popsuły w tym poscie i musialem usunac..


Wnioski:
W wyniku zastosowanego leczenia siarczanem glukozaminy zawartym w preparacie Artreum stwierdzono:
1. ZNACZĄCĄ POPRAWĘ indeksu WOMAC bo u ponad 80% chorych, indeksu Lequesne bo u ponad 76% chorych, jak również uzyskano znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych ocenianych za pomocą skali VAS bo u ponad 74% chorych
2. ZMNIEJSZENIE INDEKSÓW WOMAC, Lequesne’a i skali VAS na poziomie istotności statystycznej;
3. BARDZO DOBRĄ TOLERANCJĘ PREPARATU



tuo

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 2282 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11471
ten pierwszy temat do którego jest ling stworzylem kilka ładnych lat temu, proszę najpierw przeczytać dokładnie ten art. zanim zacznie sie pisac głupoty a w skrócie szanuje osoby którym glukozamina niby pomogła (efekt placebo ) ale jedyne co zostalo udowodnione to to że glukozamina sie nię wchłania a więc nie ma prawa działać i tyle czy to tak trudno zrozumieć, to nie tylko słabe działanie ale wręcz oszustwo. Koncerny zarabiajją na niej setki milionów zł i choćby dlatego tamten artykuł nie jest bardziej znany.

Zmieniony przez - szczypiorr w dniu 2011-06-24 00:30:17

wytrwałosc drogą do sukcesu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 317 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1000
Ja jestem przekonany ze jest to dobry środek i pomocny sam biore i pomaga wzmacnia nasze stawy, wiązadła i ścięgna polecam szczególnie Glukozamine + MsM 55 zł tylko ale jak sie opłaca....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
O tym, że pacjencji z zaawansowaną chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego przyjmujący glukozaminę czują się lepiej to dowiedziono już dawno. Niestety nie udało sie tego dowieść w przypadku osób o mniejszym stopniu zwyrodnienia.
Opis tych czynności (słowem "badania naukowe" to bym nie szafował) i wnioski z nich niczego nie wnoszą. Właściwe badania robi się trochę inaczej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Randomizacja
Po prostu ktoś od producenta wzmiankowanego preparatu zapłacił wymienionym osobom za opisane działania, aby zrealizować swój budżet i przy okazji być może omamić mniej świadomą część społeczeństwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Pierwsze,co rzuca się w oczy,to brak grupy kontrolnej,której podawanoby placebo.
Tak przeprowadzone badania są niemiorodajne.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 128 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1188
no kradam, nie mogłem wyjść z podziwu, że jeszcze nie widze twojego komentarza "antyglukozaminowego".
Poszedł stąd. Saida. Ja ci dam niemiarodajne. Nie psuj się. I nie podchodz do pewnych tematów w sposób totalnie naukowy, laboratoryjny itp. Wystarczy mi, że musze czytać posty sceptycznego kradama.

peace
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
W trosce o Twoje zdrowie dam Ci miesiąc odpoczynku od moich postów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Heh ban :)?
Ja kiedys długo brałem i powiem tak że na niektóre kontuzje działała glukozamina a na inne nie.
Placebo to raczej nie jest.
Ale działanie jest pewnie mniejsze niż to reklamuja.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
A Saida ma rację. Mnie też zastanowił brak grupy z placebo. A do tego liczebność próby była mała (fakt, to zależy od testów użytych to wnioskowania, ale w tym wypadku powinno to być więcej)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 448
brak grupy placebo, liczebność próby...oj ludzie ludzie komplikujecie se życie...ale nic mi do tego

ps. ciiii...to znowu ja

Zmieniony przez - mruku w dniu 2008-07-21 05:50:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
Po prostu chcemy rzetelnych badań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 317 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1000
Mam pytanie preparat Glukozamina + MSM jest dobry?? bo własnie niedawno kupilem i niewiem czy skuteczny jak myslicie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wizyta u KOSMETYCZKI

Następny temat

Lipo - wieloletnia i niekończąca się udręka ;(((

WHEY premium