SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening w domu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2025

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 86
Witam,

chciałbym prosić o ocenę i poradę w sprawie planów treningowych. Mam do dyspozycji hantle, sztangę, 50-60kg obciążenia, drążek, ławeczkę prostą niestety bez możliwości regulacji i stojaków. Dodam, że lubię trenować z obciążeniem własnego ciała, zwłaszcza latem na świeżym powietrzu jest to na prawdę fajna opcja na spędzanie wolnego czasu, dlatego też chcę mieszać obie metody treningowe :)

FBW 1a
- Stabilizacja: Hollow body / Plank / Plank boczny / Wznosy bioder (izometria) -> 1s
- Przysiad bułgarski 2s / Zakroki 2s
- Wiosłowanie podchwytem 3s
- Wyciskanie sztangielek poziomo 3s
- OHP 3s
- Uginanie przedramion – supinacja 2s
- Prostowanie przedramienia w opadzie 2s
- Unoszenie nóg w leżeniu i wypchnięcie miednicy w górę 3s

- Stabilizacja: Hollow body / Plank / Plank boczny / Wznosy bioder (izometria)-> 1s
- Wznosy bioder ze sztangą 3s
- Wiosłowanie podchwytem 3s
- Wyciskanie sztangielek poziomo 3s
- Wznosy sztangielek bokiem 3s
- Uginanie przedramion – supinacja 2s
- Prostowanie przedramienia w opadzie 2s
- SKOSY - prosiłbym o polecenie jakiegoś ćwiczenia 3s

Planu z obciążeniem własnego ciała nie wklejam :)

Zakres powtórzeń, myślałem by dać 12 powtórzeń w serii w każdym ćwiczeniu na początek. Rozciąganie i rolowanie po 2x w tygodniu w DNT.

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Tak to jest pozycja wyjściowa do każdego ćwiczenia. Po prostu nawyk prawidłowej postawy ciała. Jak wejdzie w krew to już z automatu się trzyma.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
A dlaczego w planie nie masz żadnego ćwiczenia typu przysiad czy martwy ciąg? Są jakieś przeciwwskazania do wykonywania?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 86
Przysiad jedynie ze sztangielkami, a więc dość mały ciężar tylko wchodzi w grę (napisałem że brakuje mi stojaków, dlatego wybrałem bułgarski, gdzie pewnie będzie dłuższa progresja). Martwy mam zamiar wpleść, ale chciałbym najpierw się trochę "rozruszać" z tym wszystkim :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Plan wydaje się być w porządku jedynie co to niedługo dodałbym tych serii więcej w tych ćwiczeniach podstawowych.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 86
A jakieś jedno ćwiczenie na skosy brzucha byłbyś w stanie polecić jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Świetnym ćwiczeniem na skośne jest side plank a jeśli dajesz radę to trudniejszą wersją jest side plank crunch

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 86
Dzięki sprawdzę, izometrię akurat wykonuję bardzo regularnie :) Co do zakresu powtórzeń w ćwiczeniach 12 jest dobrym wyjściem na start?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Tak to dobry zakres powtórzeń na początek będzie w sam raz. Z izometrii dobry jest jeszcze pallof press ale trzeba mieć wyciąg niestety albo gumy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 86
Gumy posiadam akurat. Osobiście myślałem jeszcze nad skłonami bocznymi ze sztangielką, dobre ćwiczenie? Myślę jeszcze czy od razu nie dodać do każdego ćwiczenia po 1 serii z uwagi na to że będą te treningi na zmianę z treningiem na bazie własnego ciała, a więc maksymalnie takie FBW 2x w tygodniu będzie wpadać a czasami tylko raz.



Zmieniony przez - j a n k o w dniu 2017-04-30 19:06:36

Zmieniony przez - j a n k o w dniu 2017-04-30 19:07:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
j a n k o
Gumy posiadam akurat. Osobiście myślałem jeszcze nad skłonami bocznymi ze sztangielką, dobre ćwiczenie? Myślę jeszcze czy od razu nie dodać do każdego ćwiczenia po 1 serii z uwagi na to że będą te treningi na zmianę z treningiem na bazie własnego ciała, a więc maksymalnie takie FBW 2x w tygodniu będzie wpadać a czasami tylko raz.




Zmieniony przez - j a n k o w dniu 2017-04-30 19:06:36

Zmieniony przez - j a n k o w dniu 2017-04-30 19:07:07



Ćwiczenie dobre.

Po 4-5 serii wystarczy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 86
do 4 podbiłbym wyciskanie, wiosłowanie, ohp i wznosy bioder, reszta po 3 na razie. Brzuch 3 czy 4 serie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa czy jeszcze redukcja?

Następny temat

push pull legs do oceny

WHEY premium