SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening podczas "urazu"

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 216
Problem jest następujący. W wyniku różnych okoliczności przyrody "postrzykneło" mnie coś w kręgosłupie, w odcinku szyjnym (wiec wszelkie istniejące tu tematy o takich urazach dotyczące odcinka lędźwiowego odkładam narazie na bok).
Wizyta u lekarza, prześwietlenie i wyskoczyły mi jakieś dziwactwa pod nazwą "dyskopatia" C4 czy C5.
Na wizytę u specjalisty nieco poczekam bo wiadomo jak jest z publiczną służbą zdrowia.
A na siłoenię po miesiącu włajaży wakacyjncyh chciało by się już wrócić wbrew rozsądkowi.
Oczywiście wiem że ciężary jako takie muszę sobie narazie odpuścić i dać dychnąć kręgosłupowi ale czy może ktoś przerabiał juz taki problem i wie jakie ćwiczenia są wskazane a jakie zabronione w takim wypadku?
Informacje w necie nt treningu przy dyskopatii (z tym werdyktem zresztą poczekam na opinię speca) są niesteyt szczątkowe...np zeby nie ćwiczyć z dużym obciążeniem na stojąco...no ale to takie właśnie miniwksazówki.

Ktoś jest w stanie ułożyć sensowny plan treningowy na podtrzymanie ... samopoczucie hehe, który zbytnio nie ingerowałby w ten uraz kręgów szyjnych?

Mój staż to parę dobrych lat, rekreacyjnie bo rekreacyjnie ale swobodnie w tym temacie się poruszam więc prosze nie potraktować mnie jak laika tylko walić prosto z mostu - zrozumiem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 769 Wiek 45 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17354
darowałbym sobie na jakiś czas ćwiczenia... jednak cokolwiek byś nie miał, to nawet przy minimalnych obciążeniach pracuje ci kręgosłup i go jakoś tam obciążasz...
po 1. nie masz jeszcze pełnego obrazu ów urazu od specjalisty, a ciort wie co tam jest i jak sie to moze skonczyc..
po 2. lepiej odpocząć i sie dobrze zregenerowac, niż później sie bujać niewiadomo ile z urazem
krótko mówiąc - trening przy urazach, bez kontroli specjalisty łatwo moze sie skonczyc KALECTWEM, tym bardziej jeśli w gre wchodzi kręgosłup !!

" bez diety nie ma atlety "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 52 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 645
Po uzyskaniu zgody lekarza proponowałbym wziąć się za rehabilitację kręgosłupa... Nie mam na myśli ciężkich ćwiczeń, skłony z jakimś niedużym ciężarem, ćwiczenia mięśni karku (na początek beż obciążenia)... Te początki to najważniejsze momenty i ważne jest, aby zbyt ostro nie zacząć, bo może się to bardzo źle skończyć... Tak jak napisał poprzednik - odpoczywaj... Sam miałem problemy z kręgosłupem (ale z odcinkiem lędźwiowym) i musiałem się pogodzić z tym, że pół roku nie robiłem ciągów i przysiadów, bo po treningu odczuwałem ból... Jakoś wytrzymałem, u lekarza nie byłem, zastosowałem "swoje" sposoby i nic mnie już nie boli...

imperare sibi maximum est imperium

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

p&p pytania porady

Następny temat

Trening na duże łapy.

WHEY premium