SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na siłowni w sztukach walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9363

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dużo osób pyta jak trenować na siłowni do sztuk walki, nie jest to takie skomplikowane, postanowiłem rozpisać mini trening na siłce na 2 treningi tygodniowo. Można go śmiało łączyć z treningami sztuk walki. Nie jest to trening kulturystyczny a pośrednio ma wpływ na siłę ciosu i wzmocnienie partii mięśni niezbędnych w sztukach walki.
Najpierw ogólne wskazówki:
1.Aby zwiększyć siłę udeżeń i żeby mięśnia niebyły zbyt spięte i żeby trening nie stanowił przeszkody w sztukach walki należy:
- przed treningiem porządnie się rozgrzać, zrobić 15min. Gimnastyki i rozciągania mięśni
- w trakcie przerw miedzy seriami rozluźniać mięśnia wszelakimi rodzajami wstrząśnięć i lekkich rozciągnięć
- po trening lekko się wyciszyć i zrobić gimnastyke żeby rozciągnąć nasze spięte mięśnia.
- Robimy ok. 4-5 serii na każdą partie po jednym góra dwa ćwiczenia.
- Ilość powtórzeń to od 4-6, (można robić cyklicznie 3 miechy po 4-6 a następnie 8-10 powtórzeń) żeby nie popaść w rutyne.

A teraz przykładowy trening który można modernizować według własnych upodobań:
Pierwszy dzień:
Przysiad ze sztangą na plecach
Wyciskanie na ławeczce poziomej leżąc w chwycie na szerokość barków
Wyciskanie na ławeczce poziomej hantli (nie mylić z rozpiętkami)
Pompki na poręczach
Podciąganie na drążku
Wiosłowanie sztangi w opadzie

Drugi dzień:
Wyciskanie sztangi stojąc zza karku
Unoszenie barków
Wyskoki ze sztangą na trzymaną na karku
Uginanie przedramion ze sztangą trzymaną nachwytem
Skłony boczne z hantlami lub sztangą trzymaną na plecach
Skręty ze sztangą na plecach
Skłony ze sztangą na plecach

To tyle ćwiczeć które mi przyszły do głowy i które sam wykonuje, jak by mi się coś przypomiało to dopisze.
Ćwiczenia należy wykonywać w miarę dynamicznie z przerwami między seriami 2 min.
I JEDNA UWAGA - SERIE WYKONUJEMY METODA PROGRESII, PNIEMY SIĘ STOPNIOWO W GÓRE Z CIĘRZAREM ALE NIGDY NIE SCHODZIMY PÓŹNIEJ W DÓW TYLKO ZOSTAJEMY NA CIĘRZARZE KTÓRY JESTEŚMY W STANIE WYCISNĄĆ 4-6 RAZY, ROBIMY NA NIM KILKA SERII STARAJĄC SIĘ ZA KAŻDYM RAZEM ZROBIĆ TĄ SAMĄ ILOŚĆ POWTÓRZEŃ I KOŃCZYMY.
W razie niejasności pytać.


https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT KLUB SFD FIGHT KLUB SFD FIGHT KLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />



Ułan
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Popatrz na daty!! Poza tym czytaj tematy podwieszone np:
https://www.sfd.pl/[ART]_Siłownia_i_siła_fizyczna_w_sportach_walki-t407439.html

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
nic dodać nic ując brawo SOG



-----------------------------
MODERATOR GIER KOMPUTEROWYCH
-----------------------------
...SFD FIGHT CLUB...

" Staraj się dążyć do doskonałości , rób więcej niż możesz, kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę. Te zasady pomogą ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią cię silniejszym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkości. " - Joe Weider®
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Akurat trafiłeś w to nad czym się zastanawiałem.
Pozdro. Sog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jaki jest cel takiego treningu? Wzrost masy mięsniowej,siły,wytzrymałości siłowej? Pytam ,bo w każdym z tych przypadków trening siłowy powinien wyglądać neico inaczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
siły i jak będziesz dobrze jadł to masy ale z tą masą to niewiem to zależy od predyspozycji każdego człowieka, no a na wytrzymałość siłową to jak podałem można sobie zmieniać i robić cykl kilku miesięcy serie po 12-15 pow.
a zresztą jak się dobrze wczytasz to tam jest napisane jaki cel tego treningu
jak coś nie jasne jeszcze będzie to śmiało pytaj

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT KLUB SFD FIGHT KLUB SFD FIGHT KLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />



Ułan



Zmieniony przez - uan w dniu 2003-06-13 07:00:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 656 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3835
sklony ze sztanga na plecach zamien na martwy ciag lub odchylanie sie na maszynie bo mimo wszystko latwiej i bezpieczniej to wykonac!
pozdrawiam @ll)

GINO

GINO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak jak już napisałem podałem przykłądowy plan który można modyfikowac według włąsnych powodów, a martwy ciąg napewno będzie dobrze robić zamiennie ze skłonami , sam tak robie,
podając ten plan chodziło mi bardziej o ogólne wskazuwki w nim zawarte a rodzaj ćwiczeń to już bardziej indywidualna sprawa każdego...
pozdrawiam

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT KLUB SFD FIGHT KLUB SFD FIGHT KLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />



Ułan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie bardzo wiem co to : unoszenie barkow,uginanie przedramion..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 469 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10161
"nie bardzo wiem co to : unoszenie barkow,uginanie przedramion.."

Wg mnie: szrugsy no i robienie bicepsa na sztandze ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5286
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ tu sie dowiesz co to uginanie ramion
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15894
wiesz akurat bardzo mu to teraz potrzebne

Zwycięsca może być tylko jeden!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Skurcze

Następny temat

streetboxing

WHEY premium