SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening boksu + siłownia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2237

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w takim razie czym mogę zastąpić martwy ciąg i dipsy??

tym drugim to znaczy tym:

TRENING A:

POWER CLEAN (zarzut siłowy sztangi z ziemi) 5 X 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi; w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
PRZYSIAD PRZEDNI (front squats) 5 X 10 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
SUMO DEAD LIFT HIGH PULL 5 X 5 (=> PLECY - w szczególności prostowniki grzbietu, częściowo brzuch)
PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 3-5 X 10 (=> PLECY)
POMPKI NA PORĘCZACH (dips) 5 X 5 (=> KLATKA, TRICEPS)



TRENING B:

CLEAN AND JERK (PODRZUT SZTANGI) 5 X 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi, ręce;, barki w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
PRZYSIAD TYLNY 5 X 5 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC 5 X 5 (=> KLATKA, TRICEPS)
WIOSŁOWANIE sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz (barbell rowing) 3-5 X 15 (=> PLECY)

SEKWENCJA A,B,A

Zmieniony przez - Tysoon w dniu 2011-11-16 14:40:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 134 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22648
a MC i dipsy to czemu chcesz zastepowac?
weżcie sie ogarnijcie, jeszcze nie zaczołeś robić a już się boisz

Zmieniony przez - przempek w dniu 2011-11-16 15:55:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do martwego ciągu to bokser pisał że jest kontuzjogenny a dipsy to nie mam poreczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bokser to ten trening co mówiłeś że nim ćwiczyłeś ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
weżcie sie ogarnijcie, jeszcze nie zaczołeś robić a już się boisz
Nie skakałem z mostu,a się tego boje. Dobrze, że słucha opinii innych,a nie robi wszystko na pałę. Poza tym do Martwych ciągów jest potrzebny ktoś kto ci pokaże jak je robić.
Tak to jest ten trening, tylko, że ja zmodyfikowałem go pod swoje potrzeby. Ja robiłem na początku ćwiczenia dynamiczne, tak jest opisane w tym treningu, a dopiero później przechodziłem na ćwiczenia siłowe. Z tym, że musisz pamiętać, żeby nie były to ćwiczenia izolowane. Lepiej przeczytaj sobie ten artykuł który wkleiłem już wcześniej i dopiero wtedy zacznij układać sobie jakiś plan. Po wszystkim daj do oceny.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czym mogę zastąpić dipsy???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5206
Mc niczym nie zastępuj, tylko naucz się poprawnej techniki. MC to świetne ćwiczenie na wzmocnienie pleców i uniknięcia ich kontuzji, oczywiście gdy się je dobrze technicznie wykonuje.
A zamiast dipsów normalnie bym wyciskanie na ławce robił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
I przy MC nie panuj się na duże ciężary, szkoda stawów. Ja zawsze zastępowałem MC jakimiś innymi ćwiczeniami.

Niczym nie zastępuj, rób dipsy na chociażby dwóch krzesłach. To bardzo dobre ćwiczenie. Osobiście zawsze byłem zwolennikiem ćwiczeń z ciężarem własnego ciała.

Zmieniony przez - bokser7393 w dniu 2011-11-19 17:17:15

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie będę podnosił niewiadomo jakich ciężarów bo nie będziemy mieś dużych a dco do dipsów to wiem że to super ćwiczenia ale nie mam go na czym wykonywać nawet krzeseł nie będziemy mieć bo nie ma skont wsiąść.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

karate trening

Następny temat

Pacquiao- Marquez III walka do pobrania

WHEY premium