SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

technika podciągania

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
otoz mam taki problem, ze gdy podciagam sie nachwytem nie czuje praktycznie miesni plecow.

wydaje mi sie, ze wszystko robie poprawnie technicznie, podciagam sie do brody, opuszczam pomalu do pelnego wyprostu rak. uchwyt sredniej szerokosc, szerszy niz szerokosc barkow

jestem w stanie podciagnac sie 7 razy w pierwszej serii, ale mimo tego ze kolejnego powtorzenia nie jestem w stanie wykonac, to tylko delikatnie czuje miesnie plecow i bicepsy ;/

w kolejnej serii juz tylko 5 podciagniec, a pozniej 3.

przerwy miedzy seriami 1 min


byc moze chodzi wiec o cos innego. czy przy podciaganiu mam sciagac lopatki tak jak przy wyciskaniu na plaskiej ? do tej pory nie zwracalem na to uwagi zbytnio.

i w ostatnim powtorzeniu zauwazylem, ze "pomagam sobie nogami", tzn. nie dotykam podloza, ale mimowolnie kolana ida w gory, tak jakbym robil unoszenia kolan w zwisie, czy mozna stosowac takie powtorzenia, czy lepiej zejsc po prostu z drazka ?


z gory dzieki za odp. na oba pytania
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 99 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1127
Tak jak napisales szybko w gore przytrzymaj i powoli w dol ;) no i te przerwy rob ok 2min pomiedzy seriami. Jesli tylko robisz pelen ruch nie za szybko i nie bujasz cialem lub nogami to jest raczej ok. O tej klatce wypietej tez nie zapominaj a powinno byc dobrze ;)
Tak jak Ci pisalem zmieniaj chwyty w kazdej serii inny. Urozmaicaj sobie cwiczenia. Zawsze jest tak ze do pewnego momentu idzie idzie a potem zastuj takze to normalne.

"Ćwicz, nie p******!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
jeśli robisz tylko 7 powtórzeń spróbuj robić z dodatkowym obciązeniem podciąganie.
1

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
yyyy 7 w pierwszej serii , nie rozumiem czemu mialbym dodac jakies obciazenie przy takiej ilosci


no i jak z ta technika, sciagac lopatki , prostowac grzbiet, czy rozluznic raczej ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
nie rozumiem czemu mialbym dodac jakies obciazenie przy takiej ilosci

a co 7 powtórzeń to duzo dla ciebie ? dlatego ci pisze zebyś się podciągał z obciążeniem.

Ja się podciągam z 10kg 4 serie po 10 razy. Robie dokładnie bez bujania.

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
ale o czym ty mowisz???

jak dodam obciazenie to sie 3 razy podciagne, a nie 7

nie wiem jaki ma sens dodanie obciazenia. jak bym mogl sie 20 razy podciagnac to chyba wtedy dopiero
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
i jeszcze jedno, nie zakladalem tego tematu zeby ludzie sie chwalili ile sie razy pdociagna tylko zeby otrzymac odpowiedzi na konkretne pytania:

"czy przy podciaganiu mam sciagac lopatki tak jak przy wyciskaniu na plaskiej ? do tej pory nie zwracalem na to uwagi zbytnio.

i w ostatnim powtorzeniu zauwazylem, ze "pomagam sobie nogami", tzn. nie dotykam podloza, ale mimowolnie kolana ida w gory, tak jakbym robil unoszenia kolan w zwisie, czy mozna stosowac takie powtorzenia, czy lepiej zejsc po prostu z drazka ?"


dzieki z gory za odp.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
nie ma sensu dokładac cięzaru jak się "czuje" że technika szwankuje.

Łapiesz drążek,klate wypinasz w przód. Nogi uginasz w kolanach i zaplatasz stopami za Tobą. Możesz głowe lekko odchylić do tyłu. Drążek chwyć tzw małpim chwytem jak najdalej od palców, lepiej czuc wtedy plecy. Nie bujaj tułowiem.

To że nie czujesz tego ćwiczenia wcale nie musi oznaczać ze je źle wykonujesz. Może po prostu za długo robisz to ćwiczenie w identyczny sposób. Może wypadało by zmienić chwyt,lub chociaż szerokośc dotychczasowego chwytu i zobaczyć czy problem bedzie dalej się powtarzać. Jeśli tak,to wtedy dopiero stawiałbym na technikę.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
ok dzieki za sensowną odpowiedź

sprobuje malpim chwytem, ogolnie mam tez haki treningowe, ale praktycznie nie ma roznicy

a jesli chodzi o te lopatki to je sciagnac - a klate wypinam , tak jak przy przysiadach np. ?

moze faktycznie problemem jest to ze nie wypinam klatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
powiedzmy że tak samo,bo na drążku jak wisisz nie uda Ci się tak klaty wypiąć
a łopatki...tak,ściągasz do siebie. Z tym że jak idziesz do góry to łopatki niejako automatycznie sciągają się ku środkowi z racji wykonywanego ruchu

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 99 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1127
QUEBLO ma racje nie dodawaj obciazenia bo to bez sensu. Na razie szlifuj technike i staraj sie dojsc do takiego stopnia zebys mogl bez obciazenia zrobic 3 seri np 10 10 8 z poprawna technika w tedy mozesz cos pomyslec o obciazeniu...
Tak masz klatke wypinac a lopatki sciagac.
Jesli chesz bardziej poczuc plecy to kombinuj z ulozeniem rak mp szeroki rozstaw, sredni i waski. Im bardziej zroznicowany bodziec dla miesni tym lepiej ;)
1

"Ćwicz, nie p******!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
ale ja od poczatku nie chcialem dodawac zadnego obciazenia na razie przeciez

tylko Rain_Man wyskoczyl z takimi pomyslami


ale przy podciaganiu mam sie starac spinac te miesnie plecow maksymalnie ? szybka faza w gore, na gorze rpzytrzymanie 1 sek, i kontrolowana f. negatywna ?

ogolnie stazu mam juz ponad rok, i najczesciej do tej pory podciagalem sie podchwytem.

jak zaczynalem nachwyt, to nie moglem 3 pelnych powtorzen zrobic w pierwszejs erii, wiec jakis progres jest. no aleostatnio wyhamowalo to troche. no i wlasnie zastanawiam sie czy nie ma to zwiazku z niezbednym szlifem jesli chodzi o technike. chociaz w sumie jesli chodzi o podciaganie to nie ma duzego pola do bledow chyba... ale sprobuje z mozniejszym wypieciem klatki w miare mozliwosci
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa i siła, prośba o korektę

Następny temat

Dieta

WHEY premium