SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sztywne nadgarstki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Po pierwsze jak boksujesz w worek bez bandarzy, to pięści musisz mieć tak zaciśnięte jakbyś chcial przebić palce przez dłoń. Nie ma mowy o wykrzywianiu nadgarstka. Ja po dobrej sesji na worku mam zakwasy na dłoniach powaga.
Z otwartej też uderzaj w worek - sierpy w okolice uszu i szczęki posyłają kolesi na glebę, a jak trzepniesz po nerach to się posrać z bólu można, wtedy cios nokałtujący jest tylko formalnością.
Pamiętaj z otwartej w okolice uszu - i nie trzeba dużo siły...

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wow, zakwasy? chyba musze sie lepiej starac na tym worku . a o tych uderzeniach z otwartej niewiedzialm, hm musze to sprawdzic.
dzieki chlopaki za pomoc.

McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
B Lee zobacz sobie czemu Art "one glove" Jimmerson wyszedl do walki w vale tudo z jedna rekawica albo Tank tez wylazil zawsze w rekawicach,po prostu udezajac z piachy mozesz zlamac lape.
Wilson np.lamal sobie dlonie nawet w rekawicach.

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lionheart, ustawienie piesci 45% do zewnatrz dziala, moge uderzac o wiele silniej, ale czy przezto nie nabiore zlych(niewlasciwych) nawykow?


McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
idz do jakiegos boksera, niech Cie nauczy dobrze wiązać bandaże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Nie a czemu masz nabrac, po prostu nauczysz sie uderzac troche inaczej. Przy takim ustawieniu reki uderzenie jest silniejsze i nadgrastek sie tak nie "wygina". A i tak mozesz uderzac dwa pierwszymi kosciami (te sa najbadziej wytrzyale).

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najmniej kontuzyjne jest ustawienie piesci z karate, czyli 45 stopni, kostka palca wskazujacego najwyzej, nadgarstek jakbys sciagal troche w dol, troche glupie uczucie na poczatku.
No ale tak uderzaac mozna tylko na wysokosc splotu.
A zeby usztywnic - pompki na kostkach, ale na 2 najwiekszych, przedramiona dobrze pracuja, jak sie uderza seiken (to te 2 kostki ) to cala sila uderzenia rozchodzi sie bezposrednio na kosc promieniowa ( poza tym mniejsza powierzchnia udzerzenia=wiekszy sila na punkt )
W teorii to niezle brzmi, ale w praktyce piesciami najlepiej wali sie na korpus i zęby, nawet na szczeke lepiej jest otwarta dlonia,

-jarek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
McLogan, z mojego osobistego doświadczenia to mogę powiedzieć, że odpowiednie ułożenie ręki jest zależne od rodzaju uderzenia i płaszczyzny prowadzenia ciosu. Jeśli chodzi o proste, to w zasadzie tak, jak moi przedmówcy z dodaniem konieczności zachowania linii prostej wzdłuż płaszczyzny pięść- przedramię ( chodzi o górną płaszczyznę przy wyprostowanej po uderzeniu ręki ) żeby rączka nie wygięła się dół lub górę. Przy haku dłoń trochę wygięta w kierunku do siebie( nie wiem jak to dobrze opisać ). Przy sierpach- zależy, jak się je bije ( chodzi o sposób prowadzenia pięści- płaszczyznę ustawienia ). Ja osobiście prowadzę najczęściej pięść tak, iż górna płaszczyzna pięści idzie horyzontalnie, a wtedy trzeba skręcić pięść trochę do środka; dobrze rozkłada się siła. Najlepiej spróbować samemu waląc w worek w różnych wersjach i samemu wyczuć, które uderzenie wchodzi najlepiej- ja nauczyłem się na "wesołomiasteczkowej" gruszce po tym, jak przez tydzień musiałem chodzić z usztywnieniem ręki po 2 złych ciosach ( raz nadgarstek poszedł w dół, potem w górę i po ptakach ). Zwłaszcza, że również dystans w pewnym stopniu determinuje sposób prowadzenia ciosu. Aczkolwiek podkreślam, że są to doświadczenia Dziury a nie Tysona...
A ciosy podstawą dłoni są doskonałe i bardzo destrukcyjne. Jeżeli chcesz coś więcej na ten temat, to daj znać.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziura2, nigdy nie widzialem jak sie uderza podstawa dloni, a tym bardziej ni przyszloby mi do glowy ze to sa tak destrukcyjne uderzenia, wiec jesli mozesz to napisz cos na ten temat.

McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
McLogan, o ciosach z otwartej wspominali już moi przedmówcy. Ale do rzeczy: generalnie sprawdzają się najlepiej przy półdystansach, przy pełnym dystansie trochę gorzej, bo zasięg w porównaniu do standardowej pięści jest ok. 10 cm krótszy. Ale przy doskokach i stopowaniu gości są cacy... Są w repertuarze np. karate ( jeśli pamiętam to chyba teisho ),"klapsy" w sumo, ja osobiście lepiej znam je z KM. Tak tylko na wszelki wypadek ( bez obrazy ) dodam, że mówimy o tej części dłoni na której w zasadzie najbardziej opierasz się robiąc np. zwykłe pompki. Zwykłe uderzenia pięścią , jak to ktoś uprzednio napisał, są bardziej punktowe a podstawą dłoni bardziej "wtłaczające". Postawą uderza się z jednej strony bezpieczniej- jak zamiast gościa trafisz np. w ścianę to no problem, z piąstką już "oj boli"... Poza tym siła jest okrutna, podam przykład; kumpel oparł wierzchnią część ( tą z dermą ) skrzyni do skoków o drabinki na sali gimnastycznej ( oczywiście dermą do siebie ) i po strzale podstawą dłoni pękł szczebel z drabinki ( fakt, że koleś to taka mała "godzilla" a w dodatku od 15 lat ćwiczy MA ). Pięścią nie był w stanie tego zrobić. Nie wiem jak to dobrze wytłumaczyć, ale te ciosy są jakby bardziej "wgniatające". Dobry strzał z otwartej ( przy skręcie bioder i nóg ) pod mostek zatyka gościa a lżejszego przestawia... W pewnym specyficznym, "podjajecznym" zastosowaniu umożliwia dodatkowo bezpośrednie przejście do "kręcenia wora".
Zastosowań tego uderzenia jest dość sporo- chociażby jak podał Mawashi, ja osobiście przećwiczyłem to w sparingu z dość cienkim przeciwnikiem ( zresztą ja też nie jestem żadną rewelacją ); dało się wyczuć, że chce mnie walnąć w twarz, więc przepuściłem cios nad sobą i przysiadając z pełnym skrętem strzał na dolne partie żeber, a że był sporo lżejszy to wylądował tak z metr dalej niż stał... ;) A w filmowej wersji to można to między innymi zobaczyć w Krwawym Sporcie, gdzie cienizna Van Damm częstuje tym ( tyle, że w "uduchowionej" wersji z chi ) sumitę. Polecam wypróbować chociażby na ścianie i dla kontrastu to samo na ścianie tyle że pięścią[.
Pozdrowienia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Judo -trenujacych zapraszam

Następny temat

wresling

WHEY premium