SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sporo pytan na temat masy , help

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2391

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam , chcialbym sie dowiedziec cos o ilosci powtorzen , czy wykonujac wieksza liczbe powtorzen naprawde nie odnotowuje sie wzrostu sily ani masy ?? cyz po poroistu wzrost jest ale mniejszy ?? i teraz mam pytanie kolejne . robie na klatke po 12 powtorzen sztangielkami . eobie je po 7x15 pompek , czy dobrym wyjsciem bedzie zmniejszyc przerwe pomiedzy cwiczeniami tak zeby robuic po 10 powtorzen sztangielkami a byc podobnie zmeczonym po zakonczeniu ?? cyz wtedy bardziej by mui poszla masa ??? i teraz kolejne pytanie , czy podnoszenie hantel do gory (hmm to jest wyciskanie na barki ?? ) to jest cwiczenie na kaptury ?? w innym temacie powiedziano mi ze na kaptury wiecej powtorzen trzeba robic , czyli zalozmy 15 powtorzen to liczba byla by odpowiednia ??? nastepne : czy wyciskanie na barki moze mi w pewnym stopniu przyhamowac wzrost (obizaenie zalozmy MAX 25 kg seriami ) . i czy zalozmy w ciagu tygodniua mimo ze mialem juz trening na klatke to moge robic pompki ??? nie bedzie to zbytnio przeszkadzalo w regeneracji ?? jakby mi sie jakies pytanie przypomnialo to dopisze :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zbyleq ja mowie po treningu klaty w sensie w innym dniu na przyklad 2 dni pozniej .


dzieki all za odpowiedzi , przydalo sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 438
witam , [ rowniez witam ]chcialbym sie dowiedziec cos o ilosci powtorzen , czy wykonujac wieksza liczbe powtorzen naprawde nie odnotowuje sie wzrostu sily ani masy ?? [ byla polemika na ten temat, ze wieksza ilosc powtorzen korzystnie wplywa na napompowanie miesnia krwia,a tym samym wzrost masy; jezeli jednak jestes poczatkujacy robienie duzej ilosci powtrozen nie ma sensu, chyba ze w ostatniej serii na 'dobicie' ] cyz po poroistu wzrost jest ale mniejszy ?? i teraz mam pytanie kolejne . robie na klatke po 12 powtorzen sztangielkami . eobie je po 7x15 pompek , czy dobrym wyjsciem bedzie zmniejszyc przerwe pomiedzy cwiczeniami tak zeby robuic po 10 powtorzen sztangielkami a byc podobnie zmeczonym po zakonczeniu ?? cyz wtedy bardziej by mui poszla masa ??? [ rob po 12 powtorzen, potem po 10, a na koncu mozesz dac 8; co do pompek lepiej chyba byloby wykonywac je na max, ] i teraz kolejne pytanie , czy podnoszenie hantel do gory (hmm to jest wyciskanie na barki ?? ) to jest cwiczenie na kaptury ?? [ nie, to nie cwiczenie na kaptury ] w innym temacie powiedziano mi ze na kaptury wiecej powtorzen trzeba robic , czyli zalozmy 15 powtorzen to liczba byla by odpowiednia ??? [ jak najbardziej ] nastepne : czy wyciskanie na barki moze mi w pewnym stopniu przyhamowac wzrost (obizaenie zalozmy MAX 25 kg seriami ) [ jezeli bedziesz o robil poprawnie technicznie, to raczej nie, zreszta bylo juz wiele razy o tym, ze mimo wszystko silownia nie hamuje wzrostu; chyba, ze wykonujesz ciwczenia mocno obciazajace kregoslup ] . i czy zalozmy w ciagu tygodniua mimo ze mialem juz trening na klatke to moge robic pompki ??? nie bedzie to zbytnio przeszkadzalo w regeneracji ?? [ po treningu klatki daj miesniom odpoczac dzien, dwa i mozesz robic pompki, tylko nie przesadzej z ich iloscia; w przeddzien treningu klaty tak samo ] jakby mi sie jakies pytanie przypomnialo to dopisze :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a to moge wiedziec jakie cwiczenia moge robic na kaptury w domu ?? nie mam dostepu do silowni . mam sztangielki i drazek .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Sztrugsy z hantelkami, i CHYBa (tego nie jestem pewny!) podciaganie sie za głowę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a co to sa sztrugsy ? i w pierwszej odpowiedzi pisze ze wieksza ilosc powtorzen wplywa pozytywnie na mase , a z sila jest odwrotnie ?? czy rowniez sila sie zwieksza ?? mowi tu o ilosci powtorzeni hmm kolo 15 ? moze nawet wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
może inaczej - najpierw dużo poczytaj, później pytaj. A ja już odpowiadam: na masę, wolne ciężary, ilość powtórzeń 6-12. Na siłę - mało powtórzeń, duże ciężary, stosowanie progresji. Polecam ci atlas ćwiczeń, tam masz pokazane jak wykonuje się sztrugsy. I jeszcze raz napiszę, poczytaj najlepsze tematy, to nie boli .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czytalem duzo tylko bylo duzo sprzecznych opini co do ilosic powtorzen tak jak na poczatku tematu odpowiedziano ze pomaga to tutaj podales ta liczbe ktora sie ogolnie ptzyjmuje. to samo jest z laczeniem parti niektorzy mowial ze klata + tric a inni ze bron boze . dlatego zalozylem nowy temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 438
Racja, tutaj jest wiele odmiennych opinii, ale na poczatku nie wykonuj duzej liczby powtorzen - przetrenujesz sie, i bedzie wiecej szkody niz pozytku.

Jezeli chcesz robic mase, wykonuj od 6 do 15 powtorzen, a sile 6 i ponizej. Powyzej 15 powtorzen wyrabiasz lekko mase i wytrzymalosc. Powyzej 30 - tylko wytrzymalosc. W pozniejszych etapach treningu moze sie to zmienic.

Co to sa sztrugsy ? Wznosy barkow - bierzesz po hantlu na reke i unosisz barki, jakbys chcial nimi dotknac uszu. Drazek tylko w niewielkim stopniu rozwija czworoboczne (wiem, bo widzialem to na przykladzie kolegi cwiczacego jedynie na drazku - plecy ma za***iste ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za pomoc , tylko sie jeszcze zapyytam czy przy tych 15 powtorzeniach sila jednak wzrasta czy wogole nie ma roznicy ?? i zalozmy 2x30 pompek dziennie po treningu klatki nie przeszkodzi w regeneracji ? chyba nie jest to za duzo ? a moze lepiej 3x20 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
zacznijmy od tego, że jeżeli zrobisz 2x30 pompek po treningu klaty, to znaczy, że słabo ćwiczyłeś, ja po treningu klaty nie mogę zrobić praktycznie ani jednej.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 438
Co do ilosci powtorzen zobacz to: https://www.sfd.pl/temat192921/ .

A co do pompek mozesz je dac na sma koniec treningu klaty, a w dni wolne 2 serie na max. Tylko daj odpoczac klacie dzien, dwa. Mozesz tez kombinowac z ustawieniem rak.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy

Następny temat

slabo rozciągnięty kręgosłup, a może jego wada?

WHEY premium