SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skakanka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6955

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
makiuu
....mysle ze skakanka to nie cwiczenia silowe i tu regeneracja nie jest wazna,ale moge sie mylic...

A potem się dziwisz, że wyśmiewam udzielanie przez Ciebie rad
Po ćwiczeniach wytrzymałościowych regeneracja jest tak samo istotna jak po siłowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cynik75
makiuu
....mysle ze skakanka to nie cwiczenia silowe i tu regeneracja nie jest wazna,ale moge sie mylic...
Po ćwiczeniach wytrzymałościowych regeneracja jest tak samo istotna jak po siłowych.
Ja u siebie zauważam co wręcz przeciwnego do zdania naszego eksperta. Mogę chodzić na siłownię kilka dni pod rząd i nie odczuwać potrzeby odpoczynku. Oczywiście dzień po dniu nie trenuję tych samych partii mięśniowych. Natomiast kilka ostrych treningów crossfitowych wymagają rest dnia. Widocznie u mnie wydolność/wytrzymałość jest słabszym ogniwem niż siła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
MMA bo dobrze wykonany trening CF to mega obciążenia dla CUN. Brak ćwiczeń izolowanych, same wielostawy, do tego wszelkich rwań czy zarzutów, raczej nie da się zrobić bez skupienia na pół gwizdka, bo się uszkodzisz, więc tu rzeźnia jest konkretna i po całości.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
A co do skakanki i ogólnie do makiuu idź zacznij biegać. Możesz se robić 5x5, skakać latać fruwać, ale jak nie zaczniesz biegać, to nie przetrwasz nawet rozgrzewki. Standardowa rozgrzewka na praktycznie każdej sekcji, to jakiś 15 min biegu, z przeplatankami, krążeniami wyrzutami, sprintami itp. Czyli w te 15 minut masz szanse zrobić koło 2 km na sali, do tego wykonując masę ćwiczeń dodatkowych. Dzięki bieganiu będziesz lotny na nogach, a w twojej wadze to najważniejsza cecha inaczej do nikogo nie dojdziesz, twoje ciosy będa pruły powietrze, a sam będziesz wybierać wybrać ostry wier....ol. Zaczniesz biegać zobaczysz jak poprawi się skakanka, na pewno nie na odwrót. Jak nie dasz rady przebiec tych 5-10 km, to przebiegnij najpierw te pięć rund po 3 minuty z przerwami na spacer po minucie, stopniowo zwiększaj liczbę rund ich długość, skracaj spacer. Ewentualnie zamiast biegania możesz rozegrać ze dwa mecze w tygodniu w kosza, czy piłkę nożną.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
cynik75
makiuu
....mysle ze skakanka to nie cwiczenia silowe i tu regeneracja nie jest wazna,ale moge sie mylic...

A potem się dziwisz, że wyśmiewam udzielanie przez Ciebie rad
Po ćwiczeniach wytrzymałościowych regeneracja jest tak samo istotna jak po siłowych.


ja rozumiem jak ktos ma opanowaną skakanke i cwiczy 12 rund po 3 minuty to wiadomo ze sie zajedzie,ale jak ktos nie umie skakac i zaczyna sie uczyc to mysle ze moze codzinnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
elduce
A co do skakanki i ogólnie do makiuu idź zacznij biegać. Możesz se robić 5x5, skakać latać fruwać, ale jak nie zaczniesz biegać, to nie przetrwasz nawet rozgrzewki. Standardowa rozgrzewka na praktycznie każdej sekcji, to jakiś 15 min biegu, z przeplatankami, krążeniami wyrzutami, sprintami itp. Czyli w te 15 minut masz szanse zrobić koło 2 km na sali, do tego wykonując masę ćwiczeń dodatkowych. Dzięki bieganiu będziesz lotny na nogach, a w twojej wadze to najważniejsza cecha inaczej do nikogo nie dojdziesz, twoje ciosy będa pruły powietrze, a sam będziesz wybierać wybrać ostry wier....ol. Zaczniesz biegać zobaczysz jak poprawi się skakanka, na pewno nie na odwrót. Jak nie dasz rady przebiec tych 5-10 km, to przebiegnij najpierw te pięć rund po 3 minuty z przerwami na spacer po minucie, stopniowo zwiększaj liczbę rund ich długość, skracaj spacer. Ewentualnie zamiast biegania możesz rozegrać ze dwa mecze w tygodniu w kosza, czy piłkę nożną.


ok bede staral sie truchtac te 15 minut codziennie
pilki nie lubie w kosza gram (łem) kilkanascie lat od dziecka ,kolarką zdarzało sie ze robilem dziennie 30 km a mimo to ciezko mi z tym bieganiem (moze dlatego ze nigdy nie lubilem) ale teraz musze.

odnoscnie boksu jeszcze-zauwazylem taką prawidłowość, ze dla przykładu w boksie amatorskim w kat do 69 kg- gdzie ja celuje
wysoki zawodnik ok 185 cm- zazwyczaj przegra z niższym, ale w boksie zawodowym to juz idzie w drugą strone (przyklad np sulecki) ale takze inni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Widzisz zazwyczaj jest tak, że trening cechy motoryczne które u nas stanowią słaby punkt, sprawia nam też najmniej przyjemności. Czyli brakuje np. szybkości, będziemy nie cierpieć treningu szybkościowy itd. Na pewnym etapie, cały pic polega, żeby się skupić się właśnie na tych naszych słabych cechach, i jak się nam to uda to notujemy prawdziwy progres.
Możesz wejść na bieganie.pl i poszukać sobie jakiegoś planu treningowego dla początkujących.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
dalej nie idzie mi skakanie, nie wiem co jest nie tak ,nie umiem nawet raz przeskoczyc przez nią.
nwm czym jest to spowodowane skakać wysoko umiem ,ale przy pierwszej probie przeskoku odrazu sie plącze
dlugosc od jednego kranca do drugiego to okolo 230cm wzrostu mam 185, moze dlatego sie placze ,ze skacze na dworze w kurtce co powoduje plątanie skakanki.chyba kupie inną i jak dalej bedzie to samo ,to będe tylko biegał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2477
Makiuu - masz przede wszystkim za krótką skakankę. Może masz kolegę swojego wzrostu, który trenuje ze skakanką? - wypróbuj jego skakankę. Albo idź do fitness klubu - powinni mieć na wyposażeniu kilka rodzajów skakanek. Ewentualnie idź do dobrego sklepu sportowego, pomogą Ci ją dobrać przed zakupem. W kurtce trochę nie wyobrażam sobie skakać - u mnie jest ok. -2 do 3 C, biegam i ćwiczę w odzieży termicznej i polarze i jest OK. I, przede wszystkim, skakanie na skakance dla wielu osób nie jest proste i wymaga dłuższego treningu, nie można się zniechęcać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
blackblack
Makiuu - masz przede wszystkim za krótką skakankę. Może masz kolegę swojego wzrostu, który trenuje ze skakanką? - wypróbuj jego skakankę. Albo idź do fitness klubu - powinni mieć na wyposażeniu kilka rodzajów skakanek. Ewentualnie idź do dobrego sklepu sportowego, pomogą Ci ją dobrać przed zakupem. W kurtce trochę nie wyobrażam sobie skakać - u mnie jest ok. -2 do 3 C, biegam i ćwiczę w odzieży termicznej i polarze i jest OK. I, przede wszystkim, skakanie na skakance dla wielu osób nie jest proste i wymaga dłuższego treningu, nie można się zniechęcać.


skaknke kupiłem w sklepie sportowym i moge ją regulować maksymalnie do 295 cm (juz to zrobiłem)
cwicze w kurtce dlatego,ze skakalem ostatnio w bluzie i zachorowałem.


Zmieniony przez - makiuu w dniu 2018-01-20 22:21:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy trenując MMA warto dodatkowo trenować np. Kickboxing lub BJJ czy Zapasy?

Następny temat

wytrzymałość

WHEY premium