SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siła a wytzrymałość

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1765

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy jednoczesne kształtowanie siły i wytrzymałości jest możliwe?
Chodzi mi o dwa szczególne przypadki:
1.Na jednym treningu wykonujemy kilka serii ćwiczeń na siłę, po tym zmniejszamy obciążenie i robimy większą liczbę powtórzeń( na wytrzymałość), bądź przeplatamy serie na siłę z tymi na wytrzymałość.
2.W ciągu tygodnia wykonujemy osobne treningi na siłę i osobne na wytrzymałość.

Czy w ogóle taki trening na dłuższą metę może przynieść jakieś pozytywne rezultaty?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
Osobiście też się nad tym zastanawiałem, ale twoja druga propozycja, zakładając nie zamęczanie się na treningach wydaje mi się odpowiednia. Musisz spróbować.

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 375
No jasne że jest możliwe.Zależy jeszcze jakie wyniki chcesz osiągnąć i w jakich proporcjach na początek proponuje spokojnie poćwiczyć nad siłą a następnie ćwiczyć równomiernie i siłe i wytrzymałość.Ale nie myśl że od razu staniesz sie supermenem ,jeśli stawiasz pierwsze kroki nie rób od razu jakiegos super poukładanego treningu bo na to przyjdzie czas.Początek potraktuj jak rozgrzewkę do prawdziwego treningu ,to że nie układasz treningu znaczy tylko żeby nie popadać w monotonie więc nie rób codziennie tego samego ;) Opowiedz o sobie coś więcej a więcej ci pomożemy.

"Miód jest dla mięczaków ,prawdziwi twardziele żują pszczoły"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
No jasne że jest możliwe.

Pewny jesteś? Ten wariant który podał jest bardzo dziwny, i wynika pewnie z faktu, że nie ćwiczył nigdy siłowo i uważa że 10-8 powtórzeń jest na siłę. W treningu na siłę robimy nie wiele serii, przeważnie rampy i zawsze poniżej 6 ruchów, a także dłuższe przerwy między seriami, w celu odpoczynku bo ciężar daje popalić naszym mięśniom. Wykonywanie oddzielnych treningów siłowych i wytrzymałościowych rujnuje cały plan i stagnacja będzie na 100%, a chyba nie o to nam chodzi w siłówce, gdzie chcemy uzyskać jak najlepszy wynik. Trzeba wybrać jeden cel, nie można mieć wszystkiego na raz. Wyjątkiem jest FBW Wodyna (15/10/5) ale to i tak jest nastawione głównie na siłę i bawią się w niego bardziej zaawansowani.

Ale nie myśl że od razu staniesz sie supermenem ,jeśli stawiasz pierwsze kroki nie rób od razu jakiegoś super poukładanego treningu bo na to przyjdzie czas.Początek potraktuj jak rozgrzewkę do prawdziwego treningu to że nie układasz treningu znaczy tylko żeby nie popadać w monotonie więc nie rób codziennie tego samego ;)

Wiesz co Ty napisałeś w ogóle?

Każdy cykl treningowy to monotonia, oczywiście tylko przez jakiś czas, bo zmiana planów to warunek rozwoju sylwetki. Jasne, niech nie układa planu i robi samowolkę na treningach, prędzej nabawi się kontuzji niż wprowadzi do treningów. Po co układa się plany treningowe? Mają one pozwolić osiągnąć zamierzony cel. Jeżeli jego celem jest wprowadzenie do późniejszych prawdziwych treningów, to niech zaczerpnie wiedzy i ułoży plan, bo do tego też wymyślono różne systemy.




Zmieniony przez - Cokta w dniu 2010-12-10 22:43:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 375
Cokta masz racje nie wziąłem pod uwagę że nikita chce zostać trójboistą biegającym na 5000 metrów i chce zostać mistrzem w dwóch dyscyplinach.
Tak, nie jest to możliwe.
Chyba nigdy nie łączyłeś wytrzymałości z siłą...
Siła jest pojęciem względnym i siła nie oznacza tylko siłownie na którą od razu sie nastawiłeś.Ten post został umieszczony w dziale "trening w domowych warunkach" więc ciekawy jestem jaki ułożył byś za*****ty plan treningowy nie mając na przykład dostępu do żelastwa.
Plan treningowy jak najbardziej ale ja proponuje najpierw przygotować mięsnie do tego planu i podnieść ogólną sprawność fizyczną ,tym bardziej że zakładam iż nikicie chodzi o wytrzymałość i siłę.

Dzisiaj dowiedziałem się że nie ma ludzi silnych i wytrzymałych są tylko hipopotamy z siłki i biegacze olimpijscy.

Pochwal sie ile wyciskasz na ławeczce ,a potem połóż się na podłodze i zrób 20 pompek jedną ręką.Tak tak ... to jest siła i wytrzymałość w domowych warunkach.

Może źle patrze na plany treningowe bo po prostu nie mam na nie czasu.
Ale plany to też duże korzyści ,oczywiście ze większe od odwalnego stosunku do nich.
Żeby osiągnąć jedno i drugie trzeba mieć troche oleju w głowie i umieć przeplatać plany treningowe patrząc na efekty pracy i wiele innych rzeczy.I nie staniesz się supermenem w sile i wytrzymałości.Ale próbując na pewno uzyskasz efekty które cię zadowolą.

Za moją wcześniejszą wypowiedź bardzo wszystkich przepraszam bo teraz widze że była niezadowalająca I mysle że z Coktą ją uzupełniliśmy ; )

"Miód jest dla mięczaków ,prawdziwi twardziele żują pszczoły"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
W domowych warunkach da się budować siłę, i myślę że nawet bez obciążenia jest to możliwe (może poza nogami którymi z czasem robi się większe ilości pistoletów-przysiadów jednonóż)
Przechodząc od zwykłych pompek jednorącz, można dojść do pompki jednorącz-jednonóż która jest wymagająca. Z czasem gdy stałaby się łatwa można próbować ze złączonymi nogami a to już wymaga potężnej siły.
Z podciąganiem to samo. Podciągnięcie się na jednej ręce jest dowodem siły.
Siła to pojęcie względne, ale ogólnie siłę buduje się w zakresie powtórzeń 1-6 na dużych obciążeniach jak pisał Cokta. Wiadomo jednak że siła budowana w domowych warunkach będzie nieco innym typem siły niż taka budowana na siłowni.
Tak samo jak strongmen jest silny, ale o INNY rodzaj siły niż u np. trójboisty siłowego.
Mistrzem w dwóch dyscyplinach wiadomo że być nie można. Ale ćwicząc rekreacyjnie i z głową myślę że da się to połączyć w umiarkowanych ilościach i odpowiedznich proporcjach.

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
Nie jest tak jak piszesz, treningi typu GPP wplecione w cykl treningow na sile maja same zalety, nie można sie rozwijac jednostronnie to zawsze w pewnym momencie koczy się kontuzja.
Treningi typu GPP mozna wykonywac w czasie wolnym - najlepiej jak i tego samego dnia co trening silowy zachowujac minimalna 4h przerwe.
Tu masz opisana zasade tych treningow
[https://www.sfd.pl/Treningi_GPP_General_Physical_Preparedness__Dązenie_do_formy!-t571183.html] 
Proponuje, rowniez, zobacz propozycje treningow w dziale "dzienniki dla poczatkujacych" link podwieszony


Post autorstwa obliques

Zmieniony przez - King144000 w dniu 2010-12-11 13:54:04

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W moim pytaniu chodzi mi przede wszystkim o takie ćwiczenia jak np. pompki czy podciąganie na drążku .Czy możliwe jest jakieś połączenie treningu typowo na ilość( wytrzymałościowego)oraz na siłę z dodatkowym obciążeniem i wówczas odpowiednio mniejszą ilością powtórzeń?
Czy trening z dodatkowym obciążeniem nie wpływa negatywnie na bicie rekordów jeśli chodzi o wytrzymałość?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
Ułóż sobie koleżanko plan 4 dniowy np. pi i czw siła a wt i pt wytrzymałość. Tylko musisz pamiętać że przy takim układzie, musisz wykonywać mniejsze ilości serii. I zobaczysz np. po miesiącu jak samopoczucie i treningi.
To jest moja propozycja ale możesz ułożyć sobie coś sama i testować. Ewentualnie mogłabyś spróbować czegoś takiego: 2 tyg siły, 2 tyg wytrzymałości. Gdzieś czytałem o tej metodzie ale musiałabyś spróbować. Nie ma złotego środka.
Napisz jak na coś się zdecydujesz ;)

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Zaraz, zaraz autor tematu nic nie wspominał że ma to być trening bez obciążenia typu sztanga hantle CO POWINIEN ZROBIĆ! Odpowiedziałem głównie w tym aspekcie, bo w tym dziale jest pełno pytań odnośnie ćwiczeń z podstawowym sprzętem.

Dzisiaj dowiedziałem się że nie ma ludzi silnych i wytrzymałych są tylko hipopotamy z siłki i biegacze olimpijscy.

Gdzie ja to napisałem? Dobra na własnym przykładzie: kiedy zaczynałem trenować, mieliśmy w szkole sprawdzian z WF-u z podciągania - mi poszło kiepsko ledwo 6, chuderlaki waliły powyżej 10 prawie na luzie. Kiedy przyszedł sprawdzian z WL, ja dostałem 5, oni... naciągane dwóje. Morał jest krótki i pewnie Ci znany: nie zawsze siła idzie w parze z wytrzymałością(historia prawdziwa, jak nie chcesz to nie wierz)

Siłę z wytrzymałością łączyłem właśnie w domowych warunkach - pompki na trzech krzesłach, które dawały i częściową siłę i wytrzymałość, ale głównie była większa wytrzymałość, więc dlatego napisałem że nie można mieć wszystkiego na raz. Oczywiście w dłuższym czasie można wypracować to i to - to nie jest niemożliwe, ale to właśnie zależy w dużej mierze od dobrego planu treningowego

Mam nadzieję, że wyjaśniłem i jeżeli mój post był niezrozumiały dla Ciebie to przepraszam

Tak samo jak strongmen jest silny, ale o INNY rodzaj siły niż u np. trójboisty siłowego.

Przypatrz się treningom strongmenów, ich trening na siłowni jest bardzo podobny do tych, który wykonują trójboiści i wyciskacze, tyle że oni dokładają jeszcze trening dyscyplin które mają na zawodach itp. Nasz Pudzian, wyniki w trójboju miał naprawdę dobre, więc czy to na pewno INNA siła to bym polemizował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 375
Masz racje, spytam się jeszcze z ciekawości co to jest "WL".
I dopowiem że podczas treningu siłowego w którym robimy dużo serii z małą ilością powtórzeń w małym stopniu poprawiamy też kondycję.
Bo co może nam dać lepsze wyniki w danym ćwiczeniu jak nie jego częste powtarzanie

"Miód jest dla mięczaków ,prawdziwi twardziele żują pszczoły"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Którą ławkę wybrać ?

Następny temat

Dziwne "ćwiczenie" na zwiększenie siły

WHEY premium