SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

masa, siła, zdrowie

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Witam, piszę ten temat po przeczytaniu dużej ilości artykułów na temat treningu etc, mimo to moje pytania będą dość tendencyjne bo duża część artykułów z pewnych względów mnie niestety nie dotyczy

wiek: 20 lat
wzrost: 190
masa: 60 kg (!!!)

jestem ektomorfikiem i to skrajnym, na dodatek mam bardzo dużą lordozę i skrzywienie boczne (gdyby to wyprostować to miałbym ze 2 metry, ale kręgosłup mam bardzo gibki więc chyba da rade go jeszcze wyprostować trochę), więc nie ma mowy o jakichkolwiek ćwiczeniach na masę na stojąco

mam do dyspozycji tylko ławeczkę i sztangę, więc jedyne co mogę robić to wyciskać...

moje pytania są takie:
jakie ćwiczenia mogły by być dobre na wzmocnienie wszystkich mięśni kręgosłupa i pomogłyby w - jeśli to możliwe - zmniejszeniu wady. jeśli jest jakiś sprzęt który byłby potrzebny do takich ćwiczeń, jestem w stanie go sobie sprawić



jesli chodzi o wyciskanie to:

1 seria 20x30kg [rozgrzewka]

3 serie 8x 50kg [przygotowanie stawów na większe obciążenia]

a potem do oporu serie 6x55 kg (rozciągają się na cały dzień, kiedy tylko czuję że dam radę to cisnę, zwykle na początku są to 4 serie)

(jest to trening na masę i siłę)

pomimo, że czytałem że trzeba robić odstępy czasu, to zmuszam się i robię to albo codziennie albo co drugi dzień, ale mam wyjątkowo szybki metabolizm więc mięśnie szybko się dostosowują i dają radę

Problem mam jedynie z koścmi i stawami - przy moich cienkich kościach jeśli wyciskam największe ciężary to stawy i kości wołają o pomoc - mam glukozaminę ale przeczytałem artykuł napisany przez poważanego farmaceute mówiący o nieskuteczności tego środka. Wcinam galaretki i imbir (hehe) i trochę to pomaga ale też nie za wiele

Na necie znalazłem Animal Flex ale ten też ma głównie glukozaminę, może ktoś zna jakiś środek w miarę tani niezawierający glukozaminy?

to chyba wszystko, nawet jeśli ten post nie jest zgodny z regulaminem to litości :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Mawashi za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27

adam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Substancje których należy się wystrzegać w suplementacji okołotreningowo.

Następny temat

Potrzebuje rad zaawansowanych

Wiecej