SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja, rekomp i brzuch morderca

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Oj tam jedna mała dziurka i już nazywasz to cellulit olbrzym? :D Więcej litości.
MC możesz wrzucić do wątku z omawianiem techniki. Pewnie ktoś będzie miał lepsze oko ode mnie bo specjalistą nie jestem.
Pompki i tak dobrze, że męskie robisz i pozycja jest prawidłowa.
Wyciskanie- jest generalnie ok, ale... moim zdaniem masz za mocno do przodu wysunięte łokcie przez co nadgarstki są jeszcze bardziej wygięte niż powinny. I jeszczejak patrzę co to wydaje mi się że nie cofasz głowy a to znaczy że sztangę prowadzisz dalej od ciała co będzie problemem jesli będziesz chciała progresować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
miski z wczoraj i dziś
trening uzupełniony

Znowu doszłam do momentu kiedy z treningu na trening nie zwiększam obciążeń, nawet na tych ostatnie powtórzenia robię z dużym wysiłkiem. Czu to już moment, żeby zjechać na 8 powtórzeń w serii? Czuję, że długo nic więcej nie wykręcę bez zmniejszenia ilości powtórzeń. Może ktoś podpowie?

paula.cw
MC możesz wrzucić do wątku z omawianiem techniki. Pewnie ktoś będzie miał lepsze oko ode mnie bo specjalistą nie jestem.
Pompki i tak dobrze, że męskie robisz i pozycja jest prawidłowa.
Wyciskanie- jest generalnie ok, ale... moim zdaniem masz za mocno do przodu wysunięte łokcie przez co nadgarstki są jeszcze bardziej wygięte niż powinny. I jeszczejak patrzę co to wydaje mi się że nie cofasz głowy a to znaczy że sztangę prowadzisz dalej od ciała co będzie problemem jesli będziesz chciała progresować.

Poprosiłam ocenę w wątku, cierpliwie czekam na swoją kolej a Tobie już bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki

c.d. techniki do oceny:

przysiad:




wyciskanie:




ławka:





















make_yourself_proud/rekomp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
3 tygodnie robisz trening 3x10?
Ja bym nie wchodziła jeszcze w 3x8. Spróbuj progresować w seriach wchodzących. Np. jak masz przysiad 40 45 47,5 i nie możesz dołożyć to zrób na następnym treningu 45 45 47,5, potem n. 45 47,5 47,5 to się możesz zdziwić że później pójdzie 45 45 50. Poruszasz się w podobnym ciężarze ale progres jest jak zliczasz wszystkie serie i do tego możesz przełamać ciężar. To taki przykład tylko.

Później można pokombinować z obciążeniem w niektórych ćwiczeniach.

1. Przysiad - moim zdaniem podkulasz ogon. Pracuj nad pozycją ciała przez cały tor ruchu oraz nad mobilnością. I nagraj koniecznie z przodu, bo tu też dużo widać. Kontroluj głowę bo CI lata na wszystkie strony :P
2. Wyciskanie- dasz radę postawić nogi na ziemi? Chyba nie. Generalnie nogi powinny dawać Ci oparcie. Wbrew pozorom całe ciało musi być napięte, łopatki ściągnięte, klatka wypięta- tego tu w ogóle brakuje. Oddech też pomaga- tak jak w przysiadzie: opuszczasz wdech, spięcie brzucha, wyciskasz wydech. Pewnie spece poradzili by coś jeszcze.
3. Jak na moje oko to strasznie się tu garbisz zarówno bez obciążenia jak i z. Trzymaj całe plecy proste, ciało napięte, łopatki ściągnięte. Zobaczysz, że będzie trochę trudniej i całe ciało będzie pracować. I tu pytanie: chcesz bardziej pracować nad plecami czy pośladkami w tym ćwiczeniu. Robisz wersję bardziej na pośladki i fajnie, więc je też musisz świadomie zaangażować i spiąć.

Dobrze, że nagrywasz filmiki. Źle nie jest, a zawsze można dopiąć szczegóły, żeby pracować bardziej efektywnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 361 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5415
Kibicuję super, że wstawiłaś filmiki z ćwiczeń, bo dzięki komentom pauli sama wiele się nauczyłam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
paula.cw
3 tygodnie robisz trening 3x10?
Ja bym nie wchodziła jeszcze w 3x8. Spróbuj progresować w seriach wchodzących. Np. jak masz przysiad 40 45 47,5 i nie możesz dołożyć to zrób na następnym treningu 45 45 47,5, potem n. 45 47,5 47,5 to się możesz zdziwić że później pójdzie 45 45 50. Poruszasz się w podobnym ciężarze ale progres jest jak zliczasz wszystkie serie i do tego możesz przełamać ciężar. To taki przykład tylko.

Później można pokombinować z obciążeniem w niektórych ćwiczeniach.


od 18, czyli 3 tygodnie pękną lada dzień. Tak jak podpowiedziałaś tak zrobiłam, chociaż z tymi przysiadami 31. to zwyczajnie pomyliłam się w dodawaniu To osiem powtórzeń wbiło mnie na poziom piekła, ale 50 poszło już duuużo łatwiej.
A co myślisz o zmianie na trening dzielony?

nightingaltu wstaw do tematu albo masz specjalny temat z oceną techniki na podstawie filmów.


Night, może coś podpowie jeszcze w kwestii techniki? Bo już chciałabym usunąć te kompromitujące materiały

Wrzucam miski z wczoraj i dziś i uzupełnione treningi.

Wygląda na to, że kończą się moje wycieczki po lekarzach, wyniki morfologii się poprawiają resztę z hematologiem już mam nadzieję na spokojnie podciągnę żeby było cacy.

Jutro mierzę się po miesiącu ale coś czuję po ciuchach, że spektakularnych wyników brak.

Chcę zacząć robić treningi 4x w tyg. też tak myślę czy nie zmienić delikatnie makro i obciąć tłuszcz do 60 na rzecz węgli, bo coś tak kojarzę, że ten wyższy tłuszcz to już jakiś czas temu mi nie pomagał. A może te kalorie za wysokie są? Help, help, help!

Jeśli nie zobaczę w końcu jakiegoś minimalnego progresu to się zapłaczę













make_yourself_proud/rekomp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Dopóki nie wyczerpałaś potencjału z treningu to szkoda go zmieniać. Prawda jest taka, że im dużej robimy trening tym więcej z niego możemy wyciągnąć. Poprawiamy technikę, dopracowujemy szczegóły. Więc jeśli masz jeszcze możliwości progresowania to bym go zostawiła. Chyba, że masz go już dość i nie sprawia przyjemności.
Nie jestem fanką klasycznych splitów chyba, że jakiś bardziej ogólny podział typu dół/góra, przód/tyl itp. Sama taki robię i mi pasuje. Jak będziesz chciała trenować 4 razy w tygodniu to FBW się nie nadaje, bo będziesz musiała trenować dzień po dniu chociaż raz.

Co do progresu i miski- zobaczymy jak pomiary? Pamiętaj, że w Twoim przypadku efekty nie będą spektakularne w krótkim czasie. Nie masz 20kg nadwagi, żeby gubić 1 kg tygodniowo i obserwować spadki. Tak naprawdę to musisz dowalić mięśni, żeby były fajne efekty a to niestety żmudna praca. Skup się może na progresie treningowym :D

A jak chcesz obciąć tłuszcze do 60 to śmiało. Ale niżej już nie schodź. No i masło orzechowe może Ci się nie zmieścić :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
Jutro rano się pomierzę, będę na siłowni to też się zważę :) na cud nie liczę, ale szczerze to ja widzę zmianę na poziomie zero w wyglądzie.

Siłowo, oczywiście do przodu, po wyczyszczeniu miski brzuch mnie nie zabija i zaczynam kumać co szkodzi.

Mi ten fbw nie przeszkadza, lubię, tylko chciałabym mieć stałe dni treningów, najlepiej pon/wtorek/czwartek/piątek Ten jeden dzień przerwy to taki rygor nad rygory?
Ja mam coś nie tak może z głową, ale czuję, że przy 3x w tyg to będę tak dziubać z poprawą kolejne 3 lata :D
W młodości i za czasów cf robiłam 5/6 dt, i teraz wydaje mi się, że po prostu robię za mało.

Paula, podpowiesz jakieś rozsądne źródło takiego treningu dzielonego?

make_yourself_proud/rekomp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Spektakularne efekty to widziałam tylko w konkursach po 3 miesiącach równego zapieprzania. I to po trzech a nie po jednym :) A wiesz, z wiekiem idzie coraz trudniej :)

Ten jeden dzień przerwy to taki rygor nad rygory?
Mięśnie rosną podczas odpoczynku i nie jest to frazes. Treningi 4 razy w tygodniu w takim układzie jak najbardziej, jak zmienisz trening. Treningi Wojtka Jusiela w eksperymencie były dzielone z tego co pamiętam. Ja zazwyczaj szukam po dziennikach, bo to dla mnie najlepsze źródło, ale wymaga trochę wysiłku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
Wysiłkowi czytania dzienników i robienia treningów, mówię stanowcze TAK

Paula, dzięki za podpowiedź! BAD ASS SQUAD przez samą nazwę do mnie przemawia

make_yourself_proud/rekomp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
Bogatsza o wiedzę z dzienników, uboższa o 3 kg. wracam z regularnymi wypiskami :)

Mija trzeci tydzień z nowym treningiem, mam nadzieję, że będzie dobrze :)
czekałam chwilę, żeby się upewnić, że podołam i za tydz nie będę płakać, że chhcę fbwi nie wiem co robić

Dieta:
zostałam na 1940 kal
rozkład b/ww/t: 130/220/60 g.
warzywa: wliczam (wrzucam wypiskę z wczoraj, akurat wczoraj coś namieszłam i nie wyszło idealnie

Trening:
z projektu Kij'n'Marchewka zainspirowana luxusową formą MissInvincible

Dzien1.
1. Przysiad przedni 5x8-10 tempo 3030 (2min)
2a. Suwnica nogi neutralnie w srodku platformy 4x12-15
2b. Bułgarski 4x12-15 na noge (90sek)
3. Wypady na zmiane 3x8-10 na strone (1min)
4. Prostowanie nóg 3x15-20 (30sek)
+30min aero

Dzien 2.
1. Wyciskanie leząc na płaskiej 4x8-10 tempo 3030 (2min)
2. Wiosło sztangą podchwytem na szerokosc barkow 4x8-10 2sek przytrzymania w szczycie
3a. Wyciskanie sztangielek na skosie 30stopni 4x10-12
3b. Przyciaganie siedząc do mostka 4x10-12
4a. Uginanie francuskie sztangielek leząc 4x10-12
4b. Uginanie sztangielek na bic ze suspinacja 4x10-12 (1min)
+ Interwały 30max/30slow (w sumie max 15min)

Dzien 3.
1. MC 5x8-10 (90sek)
2a. Przysiad 4x 12-15
2b. Suwnica ze stopami wysoko na platformie 4x12-15
3. Wypady dalekie 3x8-10 na noge (1min)
3. Uginanie nog leząc 3x12-15 (30sek)
+30min aero

Dzien 4.
1.Zołnierski 4x8-10 tempo 3030 (2min)
2. Sciaganie drązka górnego szerko do klatki 4x8-10 przytrzymac na 2sek w sciagnieciu
3a. Shoulder box 4x 6
3b. Sciaganie linek wyciagu górnego prostymi rekami 4x10-12 tempo 3030 (1min)
4a Brzuszki odwrotne 3x20
4b Brzuszki skosne na piłce 3x20 na strone
4c. Brzuszki na piłce 3x20 (1min)

tydzień 1
Trening bez zapisywania obciążeń, na próbę, żeby zobaczyć czy dam radę, czy mi się podoba i czy ogarniam.

tydzień 2
Dzien1.
1. Przysiad przedni 5x10 20/30/30/30/30 kg
2a. Suwnica nogi neutralnie w srodku platformy 4x15 60/60/60/70 kg
2b. Bułgarski 4x12-15 na noge b.o.
3. Wypady na zmiane 3x10 na strone 10/10/10 kg
4. Prostowanie nóg 3x20 20/25/25 kg
+30min aero (tempo 4,5/5 wznos 10)

Dzien 2.
1. Wyciskanie leząc na płaskiej 4x10 20/20/22,5/22,5 kg
2. Wiosło sztangą podchwytem na szerokosc barkow 4x10 23/28/28/30 kg
3a. Wyciskanie sztangielek na skosie 30stopni 4x12 6/7/8/8 kg
3b. Przyciaganie siedząc do mostka 4x12 20/20/20/20 kg
4a. Uginanie francuskie sztangielek leząc 4x12 4/4/4/4 kg
4b. Uginanie sztangielek na bic ze suspinacja 4x12 6/6/6/6 kg
+ Interwały 30max/30slow (15min)

Dzien 3.
1. MC 5x10 45/45/45/47,5/47,5 kg.
2a. Przysiad 4x15 40/40/40/40 kg.
2b. Suwnica ze stopami wysoko na platformie 4x15 60/60/60/70 kg.
3. Wypady dalekie 3x8-10 na noge 6/6/6/6 kg.
3. Uginanie nog leząc 3x15 20/20/20 kg.
+30min aero (tempo 4,5/5 wznos 10)

Dzien 4.
1.Zołnierski 4x10 18/18/18/18 kg.
2. Sciaganie drązka górnego szerko do klatki 4x10 20/20/20/25 kg.
3a. Shoulder box 4x6 6/6/6/6 kg.
3b. Sciaganie linek wyciagu górnego prostymi rekami 4x12 10/10/10/10 kg.
4a Brzuszki odwrotne 3x20
4b Brzuszki skosne na piłce 3x20 na strone
4c. Brzuszki na piłce 3x20 (1min)

tydzień
Dzien1.
1. Przysiad przedni 5x10 20/30/30/30/30 kg
2a. Suwnica nogi neutralnie w srodku platformy 4x15 60/60/60/70 kg
2b. Bułgarski 4x12-15 na noge b.o.
3. Wypady na zmiane 3x10 na strone 10/10/10 kg
4. Prostowanie nóg 3x20 20/25/25 kg
+30min aero (tempo 4,5/5 wznos 10)

Mam nadzieję, że w weekend uda mi się zrobić porządne zdjęcia tak, żeby za 3 miesiące móc podziwiać efekty







make_yourself_proud/rekomp

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do ocen-help !!

Następny temat

DT Projekt Ewa40

WHEY premium