SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przed, czy po?? czyli jak jeść by rosnąć.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3299
I jeszcze pytanko o banana. On zawiera cukry proste czy złozone, i czy lepiej jeść jeden czy raczej dwa??

Chłop potęgą jest i basta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
banan zawiera cukry proste i dwucukry

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 899
Banany to dobry posiłek potreningowy, ale proponuję zjeść 3 - 4.

Pozdrawiam.
Sierżant.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1536
Banan to nie jest dobry posilek po treningowy....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 899
Dlaczego tak uważasz? I co lepsze, nie licząc supli?

Pozdrawiam.
Sierżant.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1536
Spozywanie bananow jako zrodla wegli prostych po treningu nie jest najlepszym rozwiazaniem.
MIŁEJ LEKTURY
Bezposrednio po treningu na silowni organizm znajduje sie w stanie slinego katabolizmu co objawia sie rozpadem bialek kurczliwych w miesniach. Jest to oczywiscie stan nie pozadany ktoremu trzeba zapobiec, im szybciej tym lepiej. Dokonuje sie tego poprzez spozycie posilku zaraz bezposrednio po treningu ktory to powinien doprowadzic do "wyrzutu insulinowego" a co za tym idzie do resyntezy zuzytego glikogenu. Za wysoki wyrzut insulinowy ktory jest porzadany odpowiedzialne sa wegle proste o wysokim "IG". Banany jako owoce sa bogatym zrodlem fruktozy(wegiel prosty) tyleze o srednim "IG", okolo 56. Dodatkowo fruktoza moze byc wychwytywana przez watrobe a jak wiemy to nie jest jej miejsce docelowe z punktu widzenia kulturysty. Ponadto owoce zawieraja błonnik ktory zapewnia "spokojne" oddawanie kalu brak zaparc ale opoznia trawienie co jest zjawiskiem nie pozadanym gdyz katabolizm trzeba zachamowac jak najszybciej!
Nasowa sie pytanie, jesli nie banan to co spozywac zaraz po treningu Odp dzywka Carbo. Napewno odrazu pomyslicie ze to kolejna $ wyrzucona na suple. Jednak patrzac na to z ekonomicznego punktu widzenia banany sa drozsze od carbo!!!! nie mowiac juz o jakosci obydwu produktow. Odzywka weglowodanowa 6kg(120 porcjix50g) to jest koszt okolo 120zl, co daje okolo 1 zl za porcje "doskonalych" wegli zakladajac ze sie spozywa 50g carbo po trenningu. Aby uzyskac wymierne rezultaty po diecie z bananami nalezalo by zjesc okolo 3bananow a kilogram tych owocow kosztuje okolo 4zl-tak wiec widac roznice. Odzywka carbo ma jeszcze dodatkowa zalete, jest w postaci plynnej co zapewnia szybkie wchlanianie anizeli pokarm o innej konsystencji.
P.S- troche to dlugie wyszlo ale mam nadzieje ze nie zanudzilem Was na smierc pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 899
Dobra robota (choć czytałem, że banany mają IG 79), łapiesz soga, ale nie do końca odpowiedziałeś na pytanie "co jest lepsze, nie licząc supli?" Bo mnóstwo ludzi rośnie bez odżywek.

Pozdrawiam.
Sierżant.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ryż? np.taka sałatka ryż rodzynki i kurczak? 5 min.po treningu...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1536
jak nie carbo to wafle ryzowe tez sa calkiem ok suszone owoce tez, tylko aby zregenerowac glikogen to trza by bylo zjesc tych rodzynek duze ilosci nie chce podawac ile gram bo nie wiem ale jak ja mialbym jesc je za kazdym razem po treningu to dziekuj:] dzieks za soga;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1536
Laura to co ty napisalas odpada, bezposrednio po treningu potrzeba ci samych wegli prostych a ryz to wegle zlozone:) ryz + kurczak mozesz zjsc po 30-60 minutach od skonczonego treningu wtedy ten posilek ma sens. pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sniadanie: Mleko czy kakao ?

Następny temat

cebula czosnek czy warto jesc?

WHEY premium