SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prosze o sprawdzenie mojego planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 204
Witam oto mój plan treningowy, ułożył mi go znajomy (amator)

proszę o poprawę jeżeli jest coś nie tak

Trening na 7 dni

Dzień 1 Poniedziałek- Dzień Odpoczynku

Dzień 2 Wtorek- Ćw. siłowe

Rozgrzewka ok. 10-15min

Co i jak? Tutaj to typowe ćw. z szkoły różnego rodzaju pajacyki,bieg w miejscu,rozciaganie się jakieś skłony itp. Możesz np. 5min na rowerku(jaki tam masz sprzęt) 3min różnego rodzaju wymach, obroty itp. a ostanie 7 min już konkretnie na rozciąganie np. to 1i 2 (

początkujący to wystarczy po 10 sec.

Część główna ok. 30 min
I idziesz tak :
-przysiady 12-15
1min odpoczynku
-pompki 5-8 (zamiast pompek możesz podnosić na razie hantle tak z 15-20 na jedną ręke)
1min odpoczynku
-brzuszki 12-15(możesz je robić z zgiętymi nogami tak jak byś je położył na łóżku lub na tej ławce)
1min odpoczynku
-stawanie na palcach 12-15
1min odpoczynku
-podnoszenie hantli w górę z 15 na jedną rękę, robisz to na przemian , lewa-prawa,lewa-prawa itd.
2-3min odpoczynku
-robisz to samo jeszcze raz i przechodzisz do punktu koniec

Koniec rozciąganie ok. 10-15min
Co i jak? Tu się skup raczej głównie na rozciągani.

Dzień 3 Środa Bieg lub rower

Rozgrzewka: lekkie rozciąganie i takie tam wymachy itp. jak na gimnastyce

Część główna: jeżeli bieg to dobrze by było tak od 30-60min ale nie wiem na ile cię stać dlatego myślę że 15-45 min a jeżeli rower to na pewno 30-60 min ( jeszcze co do biegów jak biegniesz bardziej dłuższy czas to rób sobie tak jak ja np. 3 min biegu a później 1,5 min marszu i tak na przykład przez 45min. Po tyg. jeżeli to i to ci nie będzie pasowało to możesz w domu na tym sprzęcie popedałować tak z 30 min .


Koniec: jak rower to przed pójściem do domu 10 min lekkiego kręcenia np. do szczeszyc i z powrotem i później z 10 min rozciągania; jak bieg to na koniec raczej rozciąganie z 10min .

Dzień 4 Czwartek- Odpoczynek

Dzień 5 Piątek- Ćw. siłowe

Rozgrzewka ok. 10-15min (tak jak w dniu 2)

Część główna: ok. 30 min
I idziesz tak :
-przysiady 12-15
1min odpoczynku
-pompki 5-8 (zamiast pompek możesz podnosić na razie hantle tak z 15-20 na jedną ręke)
1min odpoczynku
-brzuszki 12-15(możesz je robić z zgiętymi nogami tak jak byś je położył na łużku lub na tej ławce)
1min odpoczynku
-stawanie na palcach 12-15
2-3min odpoczynku
dzisiaj zamiast robić drugi raz to samo dobrze byś zrobił jak byś pojeździł czy tam podeptał na tym sprzęcie domowym tak z 15 min i to tak żebyś czuł się na max zmęczony żeby się lało z ciebie ciurkiem ciężki trening ale na zbicie tkanki tłuszczowej efektywny.

Koniec: jeżeli będziesz miał siłę to 10 min rozciągania jeżeli nie to z pewnością będziesz marzył o kąpieli i nie ma przeciwwskazań ciepła woda działa rozluźniająco na mięśnie wiec dobrze zrobi, lepszy jeszcze efekt będzie gdy po tej kąpieli się rozciągniesz te 10 min .

Dzień 6 Sobota- Bieg lub rower


Rozgrzewka: lekkie rozciąganie i takie tam wymachy itp. jak na gimnastyce

Część główna: jeżeli bieg to dobrze by było tak od 30-60min ale nie wiem na ile cię stać dlatego myślę że 15-45 min a jeżeli rower to na pewno 30-60 min( jeszcze co do biegów jak biegniesz bardziej dłuższy czas to rób sobie tak jak ja np. 3 min biegu a później 1,5 min marszu i tak na przykład przez 45min. Po tyg. Czas biegu się zwiększy na marszu zmaleje

Koniec: jak rower to przed pójściem do domu 10 min lekkiego kręcenia np. do szczeszyc i z powrotem i później z 10 min rozciągania; jak bieg to na koniec raczej rozciąganie z 10min


Dzień 7 Niedziela- Sala
Jak byś się czuł zmęczony to nalajcika a jak będzie spoko to jak najbardziej dużo biegu i ruchu jak będziesz trochę tylko zmęczony to się tym nie przejmuj bo na następny dzień czyli Pon masz wolne ! ! ! .


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 98

Wzrost: 183

Cel treningowy: utrata zbędnych kilogramów

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): rowerek,sztangielki,deska do brzuszków,

Dieta: Nie mam specjalnej diety ale nie jem słodyczy, nie pije napojów słodzonych, pije tylko wodę, jem dużo warzyw, ograniczam tłuszcze,jem 4 razy dziennie, jem około 1600-1800 kcal dziennie

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co będzie lepsze ? Split - partia 2 w tyg czy raz ?

Następny temat

fbow skrócone 5x5

WHEY premium