SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

progresja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 34036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1005
Bardzo podoba mi się twój poradnik traktor71.

Wszystko ładnie napisałeś.

Od swojej strony powiem, że przeczytałem go o jakieś 5h za późno, bo już po treningu. Na drugi raz będzie lepiej. Mój trening dzisiaj wypadł akurat na klatę i wyglądał następująco:

Zamierzone cele:
-wyciskanie sztangi 3serie po 10-12powt
-wyciskaie sztangi w skosie- 3 serie po 10-12powt
-wyciskanie w skosie sztangielek- 3 serie po 10-12powt.

Mogę powiedzieć, że sztangielki mi tylko wyszły.
Wyciskanie sztangi w poziomie było takie, że pierwszą serie wytrzymałem te 10powt., drugą również, ale trzecią już chyba 5. W skosie moje wyniki były podobne, ale już w druiej odpadłem. I na koniec treningu mniejszym ciężarem o ok.30% zrobiłem 10powt.

Teraz wiem, co było nie tak. Od razu się rzuciłem na mój wyierzony cel zamiast właśnie na początku dogrzać mieśnie mniejszym ciężarem, bo oczywiście wcześniej była rozgrzewka.

"Im bardziej czegoś chcesz,
to to zdobędziej!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2215
mam pytanko do traktora (o ile jeszcze tu zaglada) dzis zrobiłem 1 trening tym systemem z widełkami - SUPER sprawa. Tylko nie wiem czy dobrze zrozumialem.

napisze na przykladzie u mnie jak to wygladalo jesli mozesz to powiedz czy dobrze

jako te widelki wybralem 2 powtórzenia
robilem klatke wiec wycisk na poziomej
4 serie 12-10-8-6
1 seria 12 powtórzen
zaczałem od 76 kg udało mi się zrobić 10 powtórzen(czyli zmiescilem sie w widelkach) zgadza się?
w takim wypadku na nastepnym treniingu klatki i tym samym cwiczeniu w tej samej serii znów zaczynam od 76 kg i staram się dobić do 12 powtórzen tak? nie jest to powiedziane ze to bedzie za tydzien a moze dopiero za 2 tygodnie wiadomo..dopiero kiedy dojde w tych 76 kg do 12 powtórzenia dokładam ciężar zgadza się?

druga seria wyglądała tak:
dołozyłem 2 kg wiec mialem 78 kg ale udało mi się zrobić 8 powtórzeń ale zmiescilem sie w widelkach więc za tydzien znów zaczynam od 78 kg i staram się ponownie wycisnac 78 ale 10 razy kiedy mi sie to uda znow dokladam ciezar?

3 seria dolozylem 2 kg mialem 80 ale wycisnalem tylko 6 razy zamiast 8 (ale widelki zachowane) wiec za tydzien znow 80 i dalej walcze z 8 powtórzeniami?

jesli o to w tym chodzi to polecam wszystkim ten (system) bo tak to chyba mozna nazwac..super sprawa..a jeszcze jak sie zalozy zeszyt i zacznie zapisywac z treningu na trening wszystko wtedy naprawde az chce sie cwiczyc i motywacja z serii na serie coraz wieksza :)

Zmieniony przez - yok3r w dniu 2010-10-18 18:17:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69
traktor71 Nie namieszałeś. Wręcz przeciwnie !
Jestem Ci bardzo wdzięczny za rady i będę starał się je jak najszybciej wdrożyć w życie. A za wypowiedzi poleciał SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Pivus

spoko

jak mawiaja nasi wschodni sasiedzi-SPASIBA

haha

pozdrawiam.
1

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Świetny post i dzięki za niego !!
Jedyne w czym się teraz pogubiłem, to:
FBW zaczynam od ogólnej rozgrzewki 10min i przechodzę do ćwiczeń. Na każdą grupę mięśni mam 1-2 ćwiczenia po 3 serie.
Nie rozumiem, czy powinienem wykonywać dodatkowo rozgrzewkę przed każdą grupą mięśniową, czyli np. 1-2 serie rozgrzewkowe a dopiero po nich 3 serie właściwe danego ćwiczenia, bądź danej grupy ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosba o pomoc-trening ACT

Następny temat

FBW --> ocena i porady

WHEY premium