Witam. Może na wstępie opiszę swój cel. Chcę startować do szkoły wojskowej, gdzie na egzaminie jest podciąganie. Na siłownię zacząłem chodzić ok. rok temu, przy czym od września wziąłem się za to bardziej poważnie. Trenowałem planem FBW, który bardziej mi pasuje od splita, z powodów osobistych (przyjemniej mi się ćwiczy całe ciało na jednej sesji itp.). Spróbowałem sobie ostatnio(właściwie kończę) HST, który sam mniej ułożyłem, i całkiem mi się spodobał ten trening. Kolejny cykl mam zaplanowany na początek lutego. Teraz poproszę o ocenę tego planu. Moim priorytetem jest podciąganie, ale reszta ciała także mnie interesuje :) Ułożyłem sobie coś takiego:
Plan na podciąganie(ten akurat znalazłem na necie):
-Rozgrzewka
-1 seria 5 powtórzeń + 2.5kg
-1 s x 5 p + 5kg
-1 s x 5 p + 10kg
-1 p z maksymalnym ciężarem
-rozciąganie
-1s x 5p + 10kg
-1s x 5p + 5p
-1s x 5p + 2.5kg
Tak to wygląda. W planie HST oczywiście nie dawałem już podciągania, a chciałbym się zapytać co z wiosłowaniem? Mi się wydaje, że plecy wystarczająco dostaną więc jest zbędne, ale chciałbym poznać Waszą opinię :)
Plan HST( po mojemu):
-Przysiad tylny 2s
-RDL 1s
-Wyciskanie płasko 2s
-Wyciskanie żołnierskie 1s
-Wspięcia na palce 1s
-Uginanie ramion ze sztangą 1s
-Wyciskanie francuskie 1s
Tak by to wyglądało.
Mam domową siłownię, a w niej: sztanga prosta, łamana, hantle regulowane, ławka prosta(bez skosów), drążek, stojak na sztangę do przysiadu, wyciąg górny i dolny. Hmm.. to chyba tyle. Proszę o opinię. Pozdrawiam.
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
Waga: 73
Wzrost: 180
Cel treningowy: Siła w podciąganiu(priorytet)
Staż treningowy na słowni: ok. rok
Uprawiane inne sporty: -
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Opisane w poście
Dieta: Jest
Przeciwskaznania medyczne: -
Zażywane suplementy: Narazie nic, lecz jestem otwarty na propozycje.
Plan na podciąganie(ten akurat znalazłem na necie):
-Rozgrzewka
-1 seria 5 powtórzeń + 2.5kg
-1 s x 5 p + 5kg
-1 s x 5 p + 10kg
-1 p z maksymalnym ciężarem
-rozciąganie
-1s x 5p + 10kg
-1s x 5p + 5p
-1s x 5p + 2.5kg
Tak to wygląda. W planie HST oczywiście nie dawałem już podciągania, a chciałbym się zapytać co z wiosłowaniem? Mi się wydaje, że plecy wystarczająco dostaną więc jest zbędne, ale chciałbym poznać Waszą opinię :)
Plan HST( po mojemu):
-Przysiad tylny 2s
-RDL 1s
-Wyciskanie płasko 2s
-Wyciskanie żołnierskie 1s
-Wspięcia na palce 1s
-Uginanie ramion ze sztangą 1s
-Wyciskanie francuskie 1s
Tak by to wyglądało.
Mam domową siłownię, a w niej: sztanga prosta, łamana, hantle regulowane, ławka prosta(bez skosów), drążek, stojak na sztangę do przysiadu, wyciąg górny i dolny. Hmm.. to chyba tyle. Proszę o opinię. Pozdrawiam.
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
Waga: 73
Wzrost: 180
Cel treningowy: Siła w podciąganiu(priorytet)
Staż treningowy na słowni: ok. rok
Uprawiane inne sporty: -
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Opisane w poście
Dieta: Jest
Przeciwskaznania medyczne: -
Zażywane suplementy: Narazie nic, lecz jestem otwarty na propozycje.
Krzysztof Piekarz