Szacuny
1
Napisanych postów
95
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
5656
Witam. wiec cwiczylem troche na silce ale jakos tak bez wiekszych rezultatow i sila w ogole marna.. postanowilem zrobic badania i okazalo sie ze mam dosc duza anemie.. no i pytanie leczyc sie i cwiczyc czy tylko sie leczyc? jak trening sie ma do tego? ktos wie? glupi jestem bo nie zapytalem lekarza choc on pewnie by powiedzial zeby to wyleczyc.. i jak ktos mial anemie z czytajacych to piszcie co jedliscie zeby to szybko zwalczyc.. :)
Pozdro
Szacuny
0
Napisanych postów
135
Wiek
33 lat
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
3347
Przepraszam ale muszę
-Siostro gazeta.. -Co! podać. -Nie! przygniotła
Anemik do siostry w szpitalu:
-Siostro mucha
-Aj co wy sobie z muchą nie poradzicie
-Ale gdy ona ręce wykreca
-Sioooostroo!!, sioossstrrro!!!!!!!!!
-Co się stało?-pyta przestraszona pielegniarka.
-Paajjjąąąąkkkk.....!!!!!!
-No chyba nie boi się pan takiego malutkiego pajączka...???
-Nie..., ale....Auuu!!!!Gdzie mnie ciągniesz bydlaku!!!!!
Oczywiście nie chciałem nikogo urazić ;D i nie boj nic na pewno będzie dobrze
Zmieniony przez - Karpiu44 w dniu 2010-08-07 14:22:36
Szacuny
1
Napisanych postów
95
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
5656
dzien wyglada zupelnie normalnie ;) jak kazdego. pracuje na 3 zmiany no i teraz chcialem zaczac silownie.. po dosc sporej przerwie.. ale zrobilem te badania i wyszla mi anemia i nie wiem po prostu czy cwiczyc.. czy najpierw to wyleczyc do konca..;/
Szacuny
26
Napisanych postów
1538
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
15207
anemia czyli niedokrwistość, mała liczba czerwonych krwinek (hemoglobiny). Ćwiczenia siłowe prowadzone z głową, bez szaleństw. Poprawią ci apetyt, ale zwiększenie ilości jedzenia to nie wszystko trzeba jeść odpowiednio dobrane składniki. Jak dopracujesz dietę to się sam wyleczysz. Ja jak zaczynałem ćwiczyć miałem 20 kg niedowagi, a takch jak ja jest tu 70% co tak zaczynali.
Jeżeli twoja anemia jest zdiagnozowana na podstawie małej ilości hemoglobiny, to jedz rodzynki. Na przykładze mojej żony mogę ci powiedzieć tak, Ona jest wegetarianką, a przy takim stylu odżywiania normalny pozom hemoglobiny to rzadkość, a ona jak idzie badać krew i jak uświadamia lekarzy że nie je mięsa to jej wierzyć nie chcą, bo hemoglobinę ma jak chłop co żre mięcho, a to dzięki temu że je często rodzynki.
Szacuny
13
Napisanych postów
603
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
16407
masz niedokrwistosc(anemie) mikrocytarna ktora najczesciej spowodowana jest niedoborem zelaza. lekarz zlecil badania pod katem zelaza czy przepisal zelazo? jak na moje to mozesz cwiczyc bez obaw w koncu trening silowy to nie wysilek aerobowy. chyba ze czujesz oslabienie, dusznosc itp. malo napisales wiec gdybam.pozdro
Szacuny
1
Napisanych postów
95
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
5656
Szczezuj wiec tak.. lekarz przepisal mi zelazo, kwas foliowy i cos jeszcze jakies witaminy z grupy b z tego co pamietam. nie nie czuje sie ogolnie zle tylko mysle ze ta anemie mam juz dlugi czas.. po zabiegu hirurgicznym jakies 8 lat temu.. tak mi sie wydaje.. moge tylko gdybac.. jakos specjalnie tego nie odczuwam.. ale ze wzgledu na to ze jestem dosc blady i ciezko mi sie opalic zrobilem badania.. i tak jak przypiszczalem Anemia.. co moge wiecej powiedziec.. no szczerze mowiac nie wiem co jesc.. widze ze watrobka ma duzzzzo zelaza ale nie jest wskazana na czeste spozywanie.. choc ja lubie i moglbym codziennie.. ogolnie zaczalem jesc czerwone mieso (wolowinke) bo wczesniej piers z kuraka.. a lekarz powiedzial mi ze to teraz to sa trociny bo tak sa karmione kury.. wiec zebym jadl wolowine.. tylko ze koszta wolowiny tez nie sa najtansze a troche bym musial jej zjesc.. a jak wiadomo jem platki owsiane rodzynki orzechy i takie rzeczy ale z tego przyswajanie jest podobno 3% a z miecha 30-40% wiec ;)