SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ćwiczenia w warunkach domowych dla osoby niepełnosprawnej

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 1051

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Alternatywna droga.
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7
Witajcie!

Pisze, bo nic nie znalazłem na moj konkretny temat:

Mam 19 lat 182cm wzrostu waże 82kg, chciałbym wyrobić sobie kondycje, wytrzymałość, mięśnie w domowym zaciszu i wszystko by było ok, ale jest jeden problem: mam niesprawne lewe kolano, tzn uszkodzenie łękotki oraz rzepki. Ogólnie mam powiedziane, że nie mogę w żaden sposób obciążać nogi jeżeli chce samodzielnie chodzić.

Moja prośba: mógłby mi ktoś doradzić jak zacząć ćwiczyć w domowym zaciszu zgodnie z powyższym, żeby nie obciążać nogi?

Dodam, ze zanim uszkodziłem kolano (około rok temu) to bardzo intensywnie jeździłem na rowerze tj nawet 80km dziennie. Po wypadku nie ćwiczyłem w ogóle...

Za wszelkie rady z góry dziękuje
mrkrecio
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 218 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1085
Witam
Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że takie cwiczenia jak drążek,wszelkiego rodzaju pompki będą dobrym rozwiązaniem.
Posiadasz jakiś sprzęt do cwiczen, wtedy mozna by bylo pomyslec cos wiecej?
Ps. Jest dział trenning w domowych warunkach tam napewno ci pomogą.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wiem jak poważna jest to kontuzja, ale można podbić do jakiegoś rehabilitanta prywatnie i popytać itd

Może Basen na przyszłośc jesli teraz sie nie da
Trening domatora jak pisze kolega wyżej z obciązeniem wlasnego ciala
Trening z pomocą gum theraflex? piłki stabilizacyjnej?
Za duzo nie mozna powiedziec jesli nie zna sie dokladnie twojej sytuacji
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44430
Pompki to klasyczne z założeniem tej kontuzjowanej nogi na tą zdrową, aby jej nie obciążać, albo w ógóle je odpuść. Możesz wykonać wszelkie ćwiczenia w leżeniu czy w siadzie - wiem bo kumpel po operacji kolana tak właśnie ćwiczył No i ofkoz nie ćwiczysz nóg.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY . WAŻNE !!

Następny temat

Nieproporcjonalne nogi.

electro
Polecane artykuły