Pewnie starzy wyjadacze będą szydzić z pytania, ale jako laikowi chodzi mi pewne pytanie po głowie. Otóż jak przed zawodami zawodnicy "celują" z wagą? Wiadomo, iż podczas cyklu na masę walimy masę z chęcią jak najlepszej jakości z jak najmniejszą ilością tłuszczu. Przed zawodami natomiast, podczas okresu przygotowawczego istnieje pewien priorytet. Powiedzmy w kulturystyce klasycznej osiągnięcie wagi wymaganej i nie przekroczenie limitu. Czy chodzi tutaj o zdobycie wiedzy z zakresu reakcji własnego organizmu? Czy istnieje jakiś schemat, iż utrata danej ilości kalorii przekłada się na ubytek danej ilości masy (tłuszczu/wody)? Wiem, że pytanie nieco naiwne, ale nie ogarniam tego niuansu

Krzysztof Piekarz
