SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Aikido

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 11824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 421 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5101
pif-paf !


Odpowiedni czlowiek w nieodpowiednim miejscu

http://spameria.net 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Siema.. sorry , ze odświeżam temat, ale śmiać mi sie chce jak czytam niektóre posty typków którzy nie wiedzą (byli na kilku treningach aikido ) a pieprzą bzdury ,ze to nieskuteczne etc.
Siła ducha itd. filozofia - Nie każdy musi sie tego uczyć.. A to czy skuteczne to zalezy od tego jak sie przykładasz a nie czy styl daje rade komus na ulicy..
Znam gostka co trenował aikido 10 lat i raz jak miał problem to pozamiatał 6 typkami kostkę przy sklepie.. Natomiast znam gostka który trenuje Aikido rok.. przykłada się etc. - Techniki wchłania jako tako a rozpieprzył 2 typkow co na nim chcieli kase wymusić.. NIe mówicie , ze to jest nie użyteczne

_Loyal4Ever_

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 343
Ci ludzie, których jak twierdzisz "pozamiatał" spod sklepu byli pijani czy trzeźwi?

Nie można stwierdzić, że Aikido jest nieużyteczne, bo chcąc nie chcąc rozwijamy się. Ale do licha, powiedz mi, dlaczego mówiąc o skuteczności w walce, odwołujesz się do filozofii Aikido, która wyraźnie mówi o usilnym staraniu się zaniechania wszelakich walk?

Ponadto swoje zdanie opierasz na własnych doświadczeniach czy o tym, co usłyszałeś od kolegów?
Aikido MIAŁO być sztuką nie służącą do walki, lecz do wewnętrznego rozwijania się. < Rany, jak to fajnie kosmicznie brzmi
Ale jak już tak strasznie chcesz udowodnić, że jest skuteczne w walce to proszę, opisz mi metodę treningową, która jest prowadzona w sekcjach Aikido a lepiej sprawdza umiejętności niż sparing?

Zmieniony przez - De Marconi w dniu 2009-07-21 13:12:40

Just do it.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 705 Napisanych postów 4379 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 75808
Ci ludzie, których jak twierdzisz "pozamiatał" spod sklepu byli pijani czy trzeźwi?

przedszkolaki nie piją
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 35261
Ci ludzie, których jak twierdzisz "pozamiatał" spod sklepu byli pijani czy trzeźwi?

przedszkolaki nie piją



Chyba dawno przedszkolaków nie widziałeś

Jeżeli wg Ciebie aikido jest skuteczne to podaj mi 1 (słownie jeden) powód dlaczego nie słyszałem o żadnym zawodniku mma/vt z aikido, nawet nie chodzi mi o jakieś większe sukcesy, ale żeby po prostu odważył się wystartować.
Nawet chyba Cavior tu pisał że aikido jest nie skuteczne (a z tego co pamiętam on to ćwiczy)

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 8 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 46052
Ach, te legendy miejskie
Ciekawe, że zawsze takie mrożące krew w żyłach historie się bezkontaktowym przytrafiają, szczególności aikidokom...Jakby na siłę chcieli coś koniecznie udowodnić.

6 pozamiatał, szkoda, że nie 20 uzbrojonych w broń palną, noże, maczety i czołg Rudy

Aikido ma pewne zastosowanie, jak zresztą wielokrotnie pisano - w sytuacjach typu obezwładnić dźwignią pijaczka, itd. Ale to nie jest styl do bijatyk ulicznych. Zresztą jak chodzą słuchy, jeden wybitny mistrz ze Szczecina z jeszcze wybitniejszym ego sobie ze zwykłym oprychem nie poradził i rower musiał oddać

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 705 Napisanych postów 4379 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 75808
bo pijak źle atakował
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 343
Miał uderzyć wolno, prawym prostym a zrobił zaskoczenie uderzając lewą ręką...

Just do it.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 8 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 46052
I zapomniał, że ma drugą ręką złapać za nadgarstek, a następnie wykonać zakrok i półpiruet. Tak to jest z tymi laikami w SW...

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79498
O rowerze nie słyszałem.Ciekaw jestem opowieści...Jak możesz Searme,to napisz na priv,co za miszczu dał sobie to zrobić.Czyżby sławny mistrz W?Kiedyś bym miał info z dobrego źródła,niestety kontakt z jednym panem od Aikido przez jego kilkuletni urlop wypoczynkowy mi się urwał.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-07-22 13:20:14

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gdzie bjj lub sambo w warszawie?

Następny temat

...:::WYŻSZA SZKOLA POLICYJNA:::...

Shoty
Polecane artykuły