...
Wiatm chcialbym opisac swoj przypadek. Poniewaz nie wiem kogo juz mam sie poradzic :( Jestem juz ok 10 miesiecy po szyciu łąkotki i 4 miesiace po rekonstrukcji ACL. Po pierwszej operacji bylo nawet ok, ale po rekonstrukcji odczuwam dziwne bóle stóp obu :(najgorzej jest jak pochodze z godzine lub dwie albo postoje. to masakra tak mnie stopy napierdzielaja ze juz nie daje rady :( Ktos mial kiedys podobny przypadek?? Juz biore rozne wersje. Juz zaczynam sie zastanawiac czy mi czegos w kregoslupie nie uszkodzili robiac znieczulenie. Bola obie stopy dlatego to jest dziwne..... Prosze o pomoc badz nakierowanie na cos bo jestem bezradny. Bylem u Lekarza to zrobil wielkie oczy i za***is..... go to zdziwilo. Ale poradzic nic nie poadzil
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
czy jest mozliwosc ze zrobily mi sie zakrzepy zylne lub tetnicze?? nie krazy krew i stad te bole?? prosze o pomoc
1
...
Witam,
jestem fizjoterapeutą po szkole licencjackiej. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Rzeszowskim - studia uzupełniające magisterskie.
Piszę pracę magisterską na temat:
„Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego – ocena wyników leczenia pooperacyjnego.”
Szukam osób, które przebyły taką operację minimum 1,5 - 2 lata wcześniej (czym więcej lat od operacji, tym lepiej), w celu wypełnienia internetowej ankiety. Czas jaki jest potrzebny do wypełnienia ankiety to kilka minut, pytań 8. Wynik ankiety od razu – wystarczy podliczyć zdobyte punkty.
Wyniki ankiety będą przydatne jak jeden podrozdział pracy mgr, jeżeli będzie duża liczba osób - z pewnością będą ciekawe.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.
jestem fizjoterapeutą po szkole licencjackiej. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Rzeszowskim - studia uzupełniające magisterskie.
Piszę pracę magisterską na temat:
„Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego – ocena wyników leczenia pooperacyjnego.”
Szukam osób, które przebyły taką operację minimum 1,5 - 2 lata wcześniej (czym więcej lat od operacji, tym lepiej), w celu wypełnienia internetowej ankiety. Czas jaki jest potrzebny do wypełnienia ankiety to kilka minut, pytań 8. Wynik ankiety od razu – wystarczy podliczyć zdobyte punkty.
Wyniki ankiety będą przydatne jak jeden podrozdział pracy mgr, jeżeli będzie duża liczba osób - z pewnością będą ciekawe.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.
Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.
...
A opisz dokładne sytuacje, w których pojawia się ból i dokładnie go zlokalizuj o tzn. np. okolice pięty z tyłu lub z boku lub od środka itp.
Ciekawe...
Czekam na odpowiedź
Ciekawe...
Czekam na odpowiedź
1
Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.
...
Ból ciezko zlokalizowac, bola cale stopy pieta kostka srodstopie.Moji ortopedzi robia wielkie oczy i nie wiedza o co chodzi jestem bezradny,,,,, Bylem dzisiaj u lekarza rodzinnego opowiedzialem o sytuacji. Przepisala mi leki : Diosminex i Wapń w kapsułkach. Gdyż wydaje mi sie ze mam tez nabrzmiale i strasznie napiete łydki i mozliwe ze z tego przenosci sie ciezar na stopy. Panie KUMAKOWIEC prosze o pana opinie na ten temat
...
A towarzyszą ci objawy: piekący ból w podeszwowej części stopy, promieniuje na część przyśrodkową łydki – ustępuje po odpoczynku,
- bóle nocne – czasem mijają gdy się je „rozchodzi” w nocy,
To objawy wskazujące na neurpatię nerwu piszczelowego.
Dalej:
- zaburzenie czucia przyśrodkowej części stopy do przodu od pięty, podeszew palców, - jako wskazówka pod neuropatię nerwu podeszwowego przyśordkowego.
Dalej:
- ból ustępuje w spoczyunku, ma charakter piekący lub o charakterze kurczu, trudno ci zginać stopę, czujesz jakby sztywność - jako zespół ciasnoty przedziałów powięziowych - ale dolegliwości wtedy są głównie w łydkach.
Ale zaraz bolą obydwie sopy? Możesz spróbować w sytuacji kiedy bolą cię stopy różnego sposobu ułożenia kręgosłupa bądź nóg w stawach biorowych i jednocześnie skupiać się na tym, czy przy odpowiednim ułożeniu tych rzeczy czy ból ustępuje lub nie. oczywiście w różnym ułożeniu: na stojąco , na siedząco, w leżeniu na plecach (np podłuż sobie jakiś stołek pod golenie), lub na boku z łokciem pod bokiem i tak sobie kombinuj póku ból nie będzie ustępował.
Ważne abyś spróbował zbadać u siebie czucie - tj. np łaskotanie piórkiem po stopie, kłucie się delikatnie igiełką przytępioną (zapałką), czucie zimna lód i ciepła - rzażący się węgiel (hehe żartowałem z tym węglem ;) dla rozluźnienia sytuacji) oczywiście może być ciepła łyżeczka.
Na koniec - idź do rodzinnego lekarza ale nie z problemem tylko po skierowanie do specjalisty - w tym przypadku na moje ortopeda/neurolog.
Czekam na jakieś efekty.
Pozdrawiam.
- bóle nocne – czasem mijają gdy się je „rozchodzi” w nocy,
To objawy wskazujące na neurpatię nerwu piszczelowego.
Dalej:
- zaburzenie czucia przyśrodkowej części stopy do przodu od pięty, podeszew palców, - jako wskazówka pod neuropatię nerwu podeszwowego przyśordkowego.
Dalej:
- ból ustępuje w spoczyunku, ma charakter piekący lub o charakterze kurczu, trudno ci zginać stopę, czujesz jakby sztywność - jako zespół ciasnoty przedziałów powięziowych - ale dolegliwości wtedy są głównie w łydkach.
Ale zaraz bolą obydwie sopy? Możesz spróbować w sytuacji kiedy bolą cię stopy różnego sposobu ułożenia kręgosłupa bądź nóg w stawach biorowych i jednocześnie skupiać się na tym, czy przy odpowiednim ułożeniu tych rzeczy czy ból ustępuje lub nie. oczywiście w różnym ułożeniu: na stojąco , na siedząco, w leżeniu na plecach (np podłuż sobie jakiś stołek pod golenie), lub na boku z łokciem pod bokiem i tak sobie kombinuj póku ból nie będzie ustępował.
Ważne abyś spróbował zbadać u siebie czucie - tj. np łaskotanie piórkiem po stopie, kłucie się delikatnie igiełką przytępioną (zapałką), czucie zimna lód i ciepła - rzażący się węgiel (hehe żartowałem z tym węglem ;) dla rozluźnienia sytuacji) oczywiście może być ciepła łyżeczka.
Na koniec - idź do rodzinnego lekarza ale nie z problemem tylko po skierowanie do specjalisty - w tym przypadku na moje ortopeda/neurolog.
Czekam na jakieś efekty.
Pozdrawiam.
Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.
...
A nie czytaj nic o tych jednostkach co napisałem na internecie - ta wiadomość jest poglądowa, moje przemyślenia.
Pamiętaj nikt przez internet nie jest w stanie wykonać kompletnego badania ortopedycznego/neurologicznego.
Ze zdania relacji nie jestem nawet w 5% określić co ci może dolegać, ale mogę cię nakierować o co ewentualnie możesz zapytać lekarza, mówiąc mu że właśnie na internecie wyczytałeś coś takiego i rzycić mu nazwę. Może go to troszkę na kieruje i wskaże właściwe badanie, może sam wpadnie co ci dolego.
Nie traktuj tego jako diagnozę.
Pozdrawiam.
Pamiętaj nikt przez internet nie jest w stanie wykonać kompletnego badania ortopedycznego/neurologicznego.
Ze zdania relacji nie jestem nawet w 5% określić co ci może dolegać, ale mogę cię nakierować o co ewentualnie możesz zapytać lekarza, mówiąc mu że właśnie na internecie wyczytałeś coś takiego i rzycić mu nazwę. Może go to troszkę na kieruje i wskaże właściwe badanie, może sam wpadnie co ci dolego.
Nie traktuj tego jako diagnozę.
Pozdrawiam.
Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.
...
E tam. Jak znam życie to po rekonstrukcji nie było nic co można nazwać rehabilitacją, zaburzony jest chód i wychodzą wszelkie niedoskonałości kończyn, tu pewnie jakiś lekki platfus.
Czy ból "podeszw" jest piekący, palący? Spróbuj rozciągnąć "podeszwy" i sprawdź jak zmieni się ból. Ale nie rób tego zbyt często. Nabrzmiała i pewnie przykurczoną łydkę możesz rozciągać regularnie. To już typowy efekt spieprzonej rehabilitacji.
Najlepiej jakbyś się udał do dobrego fizjoterapeuty, ew. wcześniej do współpracującego z nim dobrego ortopedy.
Wapń kicks ass!
Czy ból "podeszw" jest piekący, palący? Spróbuj rozciągnąć "podeszwy" i sprawdź jak zmieni się ból. Ale nie rób tego zbyt często. Nabrzmiała i pewnie przykurczoną łydkę możesz rozciągać regularnie. To już typowy efekt spieprzonej rehabilitacji.
Najlepiej jakbyś się udał do dobrego fizjoterapeuty, ew. wcześniej do współpracującego z nim dobrego ortopedy.
Wapń kicks ass!

...
A przykurczony mięsień nie może powodować ucisku na nerw?
Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.
...
jeżeli przeszczep był pobrany z gęsiej stopki = książkowo koślawość kolan się ponoć trochę zwiększa - może to powodować koślawość stawów skokowych - dalej obniżenie łuku podłużnego stopy przy obciążeniu? Lekki platfusik jak najbardziej. Ale dlaczego bolą obydwie nogi?
Przyznam że nie spotkałem się z taką sytuacją po rekonstrukcji ACL.
Przyznam że nie spotkałem się z taką sytuacją po rekonstrukcji ACL.
Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz