SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cwiczenia po rekonstrukcji ACL (pomoc)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12494

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8730
Witam wszystkich jest juz 4 dzień od rekonstrukcji mojego więzadła Acl chciał bym sie dowiedzieć jakie cwiczenia można wykonywać i tu proszę o jakieś filmiki gify rysunki ponieważ one są najbardziej przejrzyste . Wasze odpowiedzi przydadzą sie nie tylko mi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
Cześć

Mam na imię Darek jestem z Gdańska uprawiałem kolarstwo szosowe do 17 sierpnia 2008 w Gdyni jechał "ślepy" emeryt w wieku 44 lat wojskowy albo policjant i wymuszając pierwszeństwo uderzył mnie w lewy staw kolanowy.
Dawno jestem po rehabilitacji więzadło boczne przyśrodkowe zrosło się ale niestety czeka mnie rekonstrukcja ACL.
Jeszcze czekają mnie rehabilitacje przed operacją.
Powiesz coś na temat twojego zabiegu?
Jaki rodzaj znieczulenia z tego co wiem przy artroskopii każdy dostaje w krzyż, a można dodatkowo prosić o środki które spowodują że obudzę się "po wszystkim"?
Bardzo się tego boje ale i tak się poddam nie mam wyboru.
Dodatkowo doszły nawroty depresji, ciężko mi cały czas myślę o operacji nie chce mieć świadomości co mi robią ani widzieć ani słyszeć tylko obudzić się nawet kilkanaście godzin od zabiegu.
Mocno boli po operacji?
A ćwiczenia rehabilitacyjne miałeś kilkanaście godzin po operacji?
tu link który cię zainteresuje
http://zatoka.icm.edu.pl/acclin/vol_2_issue_1/acclin_5_11_pasierb_86-100.pdf
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 47 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 83
ja tez jestem z Trojmiasta)
10 dni temu mialam rekonstrukcje acl
pisz jak chcesz info [email protected]
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6
mam pytanie do uzytkownika Wyrwek jestes 4 tygodnie po rekonstrukcji w jakim zakresie zginasz kolano?? ja rowniez jestem 4 tygodnie po i zginam 45 stopni czytajac to co pisza uzytkownicy na forum zaczynam sie nie pokoic... uczeszczasz juz na rehabilitacje czy tak jak i mi lekarz kazal samemu w domu cwiczyc?? moze posiadasz strone z cwiczeniam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 36
Witam ;)
Panowie, jestem 6tyg po rekonstrukcji ACL i w związku z tym chciałem zapytać o to, jakie ćwiczenia mam wykonywać? Od ok tygodnia jeżdże na rowerku (wcześniej nie pozwalało mi na to zbyt małe zgięcie) i chodze na basen. Teraz zginam kolano w około 120-130 stopniach, jednak jedno mnie niepokoi. Przy prostowaniu kolana w środku coś strzela, przeskakuje. Jak myślicie, co to? Łękotka? Kontrole mam u lekarza w następnym tygodniu, więc pytam tak z czystej ciekawości bo za tydzień pewnie sie wszystkiego dowiem.
Nie mniej jednak bardzo bym was prosił o podanie jakichś ćwiczeń, bo mięśnie na mojej prawej nodze są o jakieś 30-40% mniejsze niż na zdrowej.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelką pomoc !
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Operacja palca czy trening

Następny temat

Wysokie cisnienie

WHEY premium