SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zestaw ćwieczeń dla średnio zaawansowanego w domowych warunkach.

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 1873

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
Witam.
Po jakimś czasie przerwy, chciałbym wrócić do ćwiczeń i od jutra mam zamiar zacząć. Póki co chciałbym wstępnie ułożyć sobie plan ćwiczeń i dietę.
Waga: 65kg
Wiek: 17lat
Wzrost: 173cm
W domu do dyspozycji mam 2 krótkie sztangielki z wymienialnym obciążeniem, w sumie około 20kg, ale w razie czego mogę sobie więcej obciążenia załatwić, nawet długą sztangę, ale z ławką byłoby gorzej.
I tu moja prośba, przeczytałem atlas ćwiczeń i próbowałem ułożyć jakiś zestaw, ale nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu, dlatego zwracam się z prośbą do Was o pomoc. Czy moglibyście pomóc mi w ułożeniu zestawu ćwiczeń ogólnorozwojowego i poradzić coś temacie diety jaką powinienem stosować?
Z góry dzięki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2023 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15083
Heh, widze, ze tego planu nie ulozysz.

Cwicz tak:

1. przysiady
2. wspiecia na palce
3. podciaganie na drazku
4. wioslowanie sztangielkami
5. wyciskanie na lawce poziomej sztangielek
6. unoszenie sztangielek na boki w staniu
7. uginanie ramienia w staniu podchwytem
8. wyciskanie francuskie sztangielki
9. uginanie nadgarstkow ze sztangielkami
10. coś an brzuch(mogą być spiecia itp).
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
jeżeli jesteś po przerwie to zacznij od ACT lub FBW żeby pobudzić mięsnie po przerwie...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2023 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15083
FBW:
Kolejnosc nogi+ludki-plecy-klata-bary-biceps-triceps-brzuch.
1-2 cwwiceni na duze partie i po jednym an male. Wybieraj same podstawowe cwiczenia typu przysiady itp.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 1977 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9455
Masz do dyspozycji jedynie sztangielki nie ma problemu. Możesz wykonywać Trening zlorzony Istvana Javorka. Krótki i bardzo efektywny trening.

Oto i on




Idea treningu zlożonego polega na tym że wykonujesz od 5 do 10 cwiczen wielostawowych bez przerwy między nimi.

Zacznij od jednego lub dwóch obwodów i sytematycznie zwiękaszaj. Na początek proponuje 10 kg sztnagielki bo 20 kg może byc ci za cięzko.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
Zgodnie z FBW ułożyłem taki plan:

FBW

nogi+lydki-plecy-klata-bary-biceps-triceps-brzuch

Nogi:
-PRZYSIADY ZE SZTANGIELKAMI

-”NOŻYCE”

-ODWODZENIE NOGI W TYŁ

Łydki:
-WSPIECIA NA PALCE W STANIU

-ODWROTNE WSPIĘCIA W STANIU

Plecy:
-PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)

-PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT)

-PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU W UCHWYCIE NEUTRALNYM

Klata:
-ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ

-WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ

-POMPKI

Bary:
-Arnoldki

-Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia

Biceps:
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA)

-UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”)

Przedramie:
-UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE

-UGINANIE NADGARSTKÓW NACHWYTEM W SIADZIE

Triceps:
-WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE

-PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA

Brzuch:
-Ostatnie etapy A6W

-Unoszenie nóg do kąta prostego w leżeniu

-Brzuszki w leżeniu bokiem

I teraz jakie partie mięśni ćwiczyć w jeden dzień i jak to rozłożyć w przeciągu całego tygodnia, aby mięśnie miały optymalny czas na regenerację? Chyba, że lepiej mniej ćwiczeń, a wszystkie codziennie? I jeszcze ile serii i powtórzeń w ćwiczeniu i czy na początek obciążenie 6kg na hantelek wystarczy?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
trochę żeś go przeładował.
na duże partie 2 ćwiczenia a na małe 1 ćwiczenie, popraw i Ci sprawdzimy...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
Ale przy mniejszej ilości ćwiczeń, jak mówisz miałbym ćwiczyć wszystko codziennie? Starałem się tak dobrać te cwiczenie, aby wszystkie poszczególne mięśnie były ćwiczone (patrz nogi).
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
tak ale FBW to trening na którym ćwiczysz wszystkie partie na jednym treningu 3 razy w tygodniu metodą trening-wolne-trening-wolne-trening-wolne-wolne...
https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
masz ogolny opis FBW i na jego podstawie popraw swój plan...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
Nogi:

-"NOŻYCE"

-ODWODZENIE NOGI W TYŁ

Łydki:
-WSPIECIA NA PALCE W STANIU

-ODWROTNE WSPIĘCIA W STANIU

Plecy:
-PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)

-PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT)

Klata:
-ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ

-WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ

Bary:
-Arnoldki

-Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia

Biceps:
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z "SUPINACJĄ" NADGARSTKA)


Przedramie:
-UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE

-UGINANIE NADGARSTKÓW NACHWYTEM W SIADZIE

Triceps:
-WYCISKANIE "FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE

Brzuch:
-Ostatnie etapy A6W

-Unoszenie nóg do kąta prostego w leżeniu

-Brzuszki w leżeniu bokiem

Będzie takie?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
na łydki jedno ćwiczenie!
na przedramię jedno ćwiczenie!
na klate wywal rozpiętki zostaw samo wyciskanie!
na plecy zostaw podciąganie na drążku a zamiast podciągania sztangielki rób martwy ciąg!
na nogi tylko przysiady ze sztangielkami w rękach!
na brzuch tez jedno cwiczenie
widać że nie czytałeś tego co Ci poleciłem...

Zmieniony przez - Piter92 w dniu 2009-04-12 22:15:09
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
Uwierz, że czytałem, ale zauważ że przy łydkach jest tylko jedno ćwiczenie na same łydki, a jedno na mięśnie piszczeli, to samo przy przedramieniu. Klatkę mam słabo rozwiniętą, dlatego dałem 2 ćwiczenia na różne mięśnie. A co do martwego ciągu to wolałbym go uniknąć, ze względu na potrzebę dużego obciążenia. Jeżeli według ciebie nie ma konieczności zostawiania tych 2 ćwiczeń przy przedramionach i łydkach to spokojnie mi to napisz.
Pozdrawiam :)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bowflex extreme rozsadna alternatywa dla cwiczacych w domu!

Następny temat

Plan treningu

electro
Polecane artykuły