Wiek :18 lat
Waga: 82
Wzrost: 192 cm
Cel do osiągnięcia (sylwetka, siła, masa)
Aktywność fizyczna : 3x w tygodniu Trening dla początkujących by Mawaschi, 2x w tygodniu bieganie 45 min.
Wyliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne i wyszło mi tak:
1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 82 (kg)) + (6.25 X 192 (cm)) - (4.92 X 18) + 5 = 1936 kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1936 = 135)) = 1620 kcal
Bieganie - 2 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1936 = 135)) = 1215 kcal
Trening siłowy + Bieganie = 2835 kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 405 kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1936 kcal + (TEA)405 kcal = 2341 kcal
5. Dodajemy NEAT:
2341 kcal + 400 kcal = 2741 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2741 + TEF(10% z 2741 = 274) = 2741 + 274 = 3015 kcal
Teraz rozkład B/W/T:
B: 2,5 * 82 = 205g
205g*4 kcal= 820 kcal
W: 4*150g = 600 kcal (nie wiem ile powinno się dawać węgli dla endomorfika)
T: 3015 kcal - 820 - 600 = 1595 kcal
1595/9 = 177g ;/
Proszę oceńcie moje wyliczenia czy dobrze wyszło. Poźniej wkleje dietę z produktami do oceny