...
HME w lekkiej atletyce 2007: medaliści i Polacy
Dwa złote i trzy brązowe medale 29. halowych mistrzostw Europy zdobyli w Birmingham w 2007 roku polscy lekkoatleci. Mazurka Dąbrowskiego dwukrotnie grano Lidii Chojeckiej, która zwyciężyła w biegach na 1500 i 3000 m.
Brązowe medale wywalczyli: Daria Onyśko na 60 m, Anna Rogowska w skoku o tyczce oraz sztafeta 4x400 m w składzie: Piotr Kędzia, Marcin Marciniszyn, Łukasz Pryga i Piotr Klimczak.
30. halowe mistrzostwa Europy odbędą się w Turynie w dniach 6-8 marca.
Medaliści i osiągnięcia Polaków w 29. halowych mistrzostwach Europy Birmingham 2007:
M Ę Ż C Z Y Ź N I
60 m
1. Jason Gardener (W.Brytania) 6,51
2. Craig Pickering (W.Brytania) 6,59
3. Ronald Pognon (Francja) 6,60
17. Łukasz Chyła (SKLA Sopot) 6,75
400 m
1. David Gillick (Irlandia) 45,52
2. Bastian Swillims (Niemcy) 45,62
3. Robert Tobin (W.Brytania) 46,15
800 m
1. Arnoud Okken (Holandia) 1.47,92
2. Miguel Quesada (Hiszpania( 1.47,96
3. Maurizio Bobbato (Włochy) 1.48,71
3000 m
1. Cosimo Caliandro (Włochy) 8.02,44
2. Bouabdellah Tahri (Francja) 8.02,85
3. Jesus Espana (Hiszpania( 8.02,91
60 m ppł
1. Gregory Sedoc (Holandia) 7,63
2. Marcel van der Westen (Holandia) 7,64
3. Jackson Quinonez (Hiszpania( 7,65
wzwyż
1. Stefan Holm (Szwecja) 2,34
2. Linus Th÷rnblad (Szwecja) 2,32
3. Martyn Bernard (W.Brytania) 2,29
4. Tomas Janku (Czechy) 2,25
5. Aleksander Waleriańczyk (Wawel Kraków) 2,20
...
19. Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin) 2,18
tyczka
1. Danny Ecker (Niemcy) 5,71
2. Denis Jurczenko (Ukraina) 5,71
3. Bjoern Otto (Niemcy) 5,71
...
16. Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin) 5,40
. Adam Kolasa (Sporting Międzyzdroje) 5,40
w dal
1. Andrew Howe (Włochy) 8,30
2. Louis Tsatoumas (Grecja) 8,02
3. Salim Sdiri (Francja) 8,00
...
6. Marcin Starzak (AZS AWF Kraków) 7,88
trójskok
1. Phillips Idowu (W.Brytania) 17,56
2. Nathan Douglas (W.Brytania) 17,47
3. Aleksandr Sergiejew (Rosja) 17,15
...
17. Paweł Kruhlik (AZS AWF Wrocław) 15,78
kula
1. Mikulas Konopka (Słowacja) 21,57
2. Paweł Łyżyn (Białoruś) 20,82
3. Joachim Olsen (Dania) 20,55
...
10. Jakub Giża (LKS Mielec) 19,15
siedmiobój
1. Roman Sebrle (Czechy) 6196
2. Aleksander Pogorełow (Rosja) 6127
3. Andrej Krauszczanka (Białoruś) 6090
4x400 m
1. W.Brytania 3.07,04
(Robert Tobin, Dale Garland, Philip Taylor, Steven Green)
2. Rosja 3.08,10
(Iwan Busolin, Władysław Frołow, Maksim Dyłdin, Artem
Sergiejenkow)
3. Polska 3.08,14
(Piotr Kędzia, Marcin Marciniszyn, Łukasz Pryga, Piotr
Klimczak)
K O B I E T Y
60 m
1. Kim Gevaert (Belgia) 7,12
2. Jewgienia Poliakowa (Rosja) 7,18
3. Daria Onyśko (AZS AWF Gorzów) 7,20
...
21. Dorota Dydo (AZS Poznań) 7,35
400 m
1. Nicola Sanders (W.Brytania) 50,02
2. Ilona Usowicz (Białoruś) 51,00
3. Olesja Zykina (Rosja) 51,69
...
6. Grażyna Prokopek (AZS AWF Warszawa) 52,86
(w półfinale rekord Polski) 52,00
11. Zuzanna Radecka-Pakaszewska (AZS AWF Katowice) 53,18
15. Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk) 53,78
800 m
1. Oksana Sbrożek (Rosja) 1.59,23
2. Tetjana Pietluk (Ukraina) 1.59,84
3. Jolanda Ceplak (Słowenia) 2.00,00
...
8. Aneta Lemiesz (Warszawianka) 2.01,39
14. Ewelina Sętowska-Dryk (AZS AWF Warszawa) 2.04,66
1500 m
1. Lidia Chojecka (Warszawianka) 4.05,13
2. Natalia Pantelejewa (Rosja) 4.06,04
3. Olesja Czumakowa (Rosja) 4.06,48
3000 m kobiet
1. Lidia Chojecka (Polska) 8.43,25
2. Marta Dominguez (Hiszpania( 8.44,40
3. Silvia Weissteiner (Włochy) 8.44,81
60 m ppł
1. Susanna Kallur (Szwecja) 7,87
2. Aleksandra Antonowa (Rosja) 7,94
3. Kirsten Bolm (Niemcy) 7,97
...
7. Aurelia Trywiańska (AZS AWF Warszawa) 8,25
wzwyż
1. Tia Hellebaut (Belgia) 2,05
2. Antonietta di Martino (Włochy) 1,96
3. Wenelina Wenewa (Bułgaria) 1,96
tyczka
1. Swietłana Fieofanowa (Rosja) 4,76
2. Julia Gołubczykowa (Rosja) 4,71
3. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 4,66
...
6. Róża Kasprzak (AZS AWFiS Gdańsk) 4,23
9. Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa)
w eliminacjach 4,50
w dal
1. Naide Gomes (Portugalia) 6,89
2. Concepcion Montaner (Hiszpania( 6,69
3. Denisa Scerbova (Czechy) 6,64
...
9. Małgorzata Trybańska (Warszawianka) 6,51
trójskok
1. Carlota Castrejana (Hiszpania( 14,64
2. Olesja Bufałowa (Rosja) 14,50
3. Theresa Nzola Meso (Francja) 14,49
kula
1. Assunta Legnante (Włochy) 18,92
2. Irina Chudoroszkina (Rosja) 18,50
3. Olga Riabinkina (Rosja) 18,16
...
9. Magdalena Sobieszek (AZS AWF Warszawa) 16,55
pięciobój
1. Carolina Kluft (Szwecja) 4944
2. Kelly Sotherton (W.Brytania) 4927
3. Karin Ruckstuhl (Holandia) 4801
...
7. Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk)) 4494
4x400 m
1. Białoruś 3.27,83
(Juliana Juszczanka, Irina Chliustawa, Swietłana Usowicz,
Ilona Usowicz)
2. Rosja 3.28,16
(Olesja Sykina, Natalia Iwanowa, Żanna Kaszczejewa, Natalia
Antjuch)
3. W.Brytania 3.28,69
(Emma Duck, Nicola Sanders, Kim Wall, Lee McConnell)
4. Polska 3.30,31
(Zuzanna Radecka-Pakaszewska, Aneta Lemiesz, Agnieszka
Karpiesiuk, Grażyna Karpiesiuk)