SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Praca w 6bdsz

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 58 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 961
Witam,

Mam pytanie:

Czy istnieje możliwość pracy w tej brygadzie lub podległych jej jednostkach jako podoficer? Za 2 lata kończę technikum, później chcę iść do podoficerki w Poznaniu na rozpoznanie, a stamtąd właśnie do 6bdsz. Tylko czy tak się da? Na dzień dzisiejszy przyjmują tylko do korpusu szeregowych zawodowych. Z tego co poszperałem w internecie to ponoć aby się tam dostać trzeba mieć duuuże plecki. Więc czy można załatwić sobie etat w tej jednostce jako podoficer będąc zwykłym "śmiertelnikiem" bez żadnych plecków?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1994
też mi się tak wydawało ale wolałem się upewnić


ufff flaszka moja

Zmieniony przez - MadMan047 w dniu 2009-05-03 19:36:58
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 748 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10499
nie znam odpowiedzi ale chcę iść do tej samej szkoły i na ten sam kierunek. i mam pytanie.
Czy wada wzroku wykluczy mnie z rozpoznania?

żyj tak aby inni przez Ciebie nie płakali

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 58 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 961
Hmm... zależy jak poważna to jest wada wzroku.

Tutaj masz rozporządzenie w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej z 2005r - Rozdział IV dotyczy narządu wzroku.

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2005/2130.htm 
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 58 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 961
Odświerzam,

Może ktoś spróbuje mi pomóc
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 698 Napisanych postów 6814 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68771
Powiem Ci tak jest ciężko.
Gen.Wójcik zapoczątkował proces wysyłania najlepszych st.szer na kursy podoficerskie ,
gen.Knap prowadzi dalej taką polityke kadrową ,jeśli chodzi o kompanie szturmowe to na d-ce drużyny praktycznie zerowe szanse ,może komuś się to nie podoba ale jest logiczne i dobrze wychodzi dla brygady.(nie oszukujmy się jak taki małolat po 11 miesiącach służby na szkole podoficerskiej miałby stanąc przed drużyną z dużo wiekszą wysługą lat oraz zaliczonymi misjami w Iraku i Afganie to jaki autorytet dowódczy by miał u nich?)

Kandydaci po szkołach w razie wolnych etatów przyjmowani są na pododdziały dowodzeni , logistyki,wsparcia itp.
A ruchy kadrowe wewnątrz brygady zależą od d-cy brygady i jest możliwość zmiany etatu w łatwiejszy sposób.

Mnie też troche przyroda ruchła bo jak poszedłem na podoficerke jako ndt z 18bdsz to rozwiązali 10 bdsz i wszystkie wolne etaty w 6BDsz i 25BKPow pozajmowali chłopaki z rozwiązanego batalionu

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 58 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 961
No to ja już nie wiem jak mogę się dostać do jednej z takich jednostek desantowo-szturmowych jako podoficer :(

Żeleś, taka polityka kadrowa jeśli chodzi o kompanie szturmowe panuje wszędzie? Bo jeśli tak to boję się, że moje marzenia o zaszczytnym założeniu czerwonego beretu legną w gruzach.

ps A co myślisz o 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim? Jest to stosunkowo młodziutka kompania i może w niej byłyby większe szanse ?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 698 Napisanych postów 6814 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68771
Jednostki areomobilne stanowią tylko % wojsk lądowych a że są to wojska "eksportowe" to muszą być w pełni ukompletowane etatowo.
Niestety w 25 też tak jest i służba na ksz czy szwadronie jest trudno osiągalna dla ludzi z poza jednostki.
Praktyczną szansą dostania się na szturmówek jest "zahaczenie" się w brygadzie i pokazać przełożonym że nadajesz się na ksz-ki ,przy odrobinie szczęścia wrzucą Cie na etat.


O jednostkę w Lublińcu nawet nie pytaj bo to długa historia i wynika z niej tylko tyle że dla kaprali i st.kpr nie ma etatów (taka struktura pułku)

PS.25 wcale nie jest taka młoda jak na mój gust starsza od ciebie

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1132
Koza91: A dlaczego chcesz startować na rozpoznanie w Poznaniu skoro we Wrocławiu jest kierunek desantowo-szturmowy?

Navy. Accelerate your life.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 58 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 961
Kravers,

Kiedyś przeczytałem artykuł Żelesia "Zasady przyjęcia do szkoły podoficerskiej". Pisał tam, że podobno do Wrocławia na desant biorą tylko st.szer co służyli na kompaniach szturmowych.

Nie wiem jak jest teraz, czy dla cywili ten kierunek jest otwarty. Jeśli tak, to jak najbardziej bym starał się tam dostać, bo po tym kierunku napewno będę miał większe szanse na dostanie się do jakiejś jednostki desantowo-szturmowej, a rozpoznanie będzie kierunkiem rezerwowym. Póki co na stronie podoficerki we Wrocku jest napisane "kierunek ogólnowojskowy" i nic konkretnego.

pozdrawiam,

Zmieniony przez - Koza91 w dniu 2009-02-08 17:03:50
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1132
http://www.wso.wroc.pl/SPWL/OSzkole/O_Szkole.htm
"korpus osobowy ogólnowojskowy:
-grupa osobowa zmechanizowana (desantowo-szturmowa)"

Te kierunki to i tak nic pewnego. W tym roku zrobili psikus i na rozpoznanie nie przyjmują.

Navy. Accelerate your life.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 58 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 961
Skoro zwykły cywil będzie mógł na taki kierunek startować to jak najbardziej się tam wybiorę. Tylko mam nadzieję, że to jest bardziej kierunek desantowo-szturmowy, niż zmechanizowany
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Helio Gacie nie zyje

Następny temat

[ART] sparowanie bez ochraniaczy

electro
Polecane artykuły