SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Praca w ochronie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 81962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 392 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3045
Witam.
Zdaje sobie sprawe ze wiele tematow nawiazujacych do ochrony i pracy w tym zawodzie bylo. Przegladalem niektore z nich (te ktore udalo mi sie znalezc bo albo nie potrafie korzystac z opcji "szukaj" albo ta wyszukiwarka jest troszke kulawa ;) )i niestety nie znalazlem wyczerpujacych informacji.
Wiem natomiast jedno, sledzac forum juz od jakiegos czasu zauwazylem ze znalazlo sie tutaj kilka/sporo osob ktore pracuja badz pracowaly w ochronie, badz tez pojecie jako takie o tej robocie maja.
Co mnie sklonilo do zalozenia tego tematu? Otoz w pazdzierniku zamierzam isc do szkoly policealnej dla ochroniarzy, mozna to tez nazwac swego rodzaju kursem. Nauka trwa dwa lata, zajecia sa prowadzone zaocznie wiec nie przeszkodzi mi to w pracy czy jesli dalbym rade studiach Zobaczymy..
Ale przejde do sedna sprawy, po tej szkole otrzymuje Licencje II stopnia pracownika ochrony osob i mienia. I tutaj sie zatrzymuje, dlaczego? Bo nie wiem wlasnie co mozna dalej robic. Sa moze jakies szkoly w ktorych mozna dalej sie szkolic? No bo jakos dziwnie mi wyglada fakt ze robie np. ta licencje, ide do pracy o ile takowa bedzie i pracuje do emerytury za te 800zl przykladowo? :) Zawsze mozna pomarzyc o Borowikach ale czy to jedyna droga do ktorej taki ochroniarz moze darzyc?

MMA, MT i piwo ze Spiża
Chleb ze szmalcem ktory dodaja juz niekoniecznie.. Dietka :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
SZOKu- za słownictwo i epitety ban na tydzień na ochłodzenie głowy.Skoro jesteś licencjonowanym pracownikiem ochrony,to wiesz,ze trzeba mieć nerwy na wodzy i kontrolować siebe,a u Ciebie tego brak.Trochę wiecej luzu też życzę i pozdrawiam.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Włączam powiadomienie

I mam zarazem takie pytanie,żeby robić jako ochroniarz w agencji trzeba mieć tą licencje 2 stopień,a żeby robić w tej brygadzie gdzie robią największe prze kozaki?
Tzn interwencyjna,czy coś takiego.
Żeby tam robić,to prócz tego że trzeba być prze*****em jakieś większe wykształcenie trzeba mieć?

Ale zamotałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2770
No u nas to lipa, moim zdaniem lepiej kurs zrobic za granica, to wydatek rzedu 6000pln za podstawowa licencje ale pieniadze gwarantuje ze inne. Ja zrobilem licencje bramkarza, zaplacilem 200 funtow za kurs + 190 za wyst licencji. Pracy nie brakuje a zarabia sie 10 funtow za godz czyli jakies 60pln.Mysle ze ludzie pracujacy w ochronie ale nie jako slupki w hipermarketach zarabiaja nawet lepiej.

BJJ & Vale Tudo Manchester

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
2 stopien pozwala na poslugiwanie sie podstawowymi srodkami przymusu bezposredniego jak palka, gaz, kajdanki i po tym kierowany jest gosc najczesciej do zabezpieczania imprez, obiektow. 1 stopien pozwala na poslugiwanie sie bronia ostra i tu zaczynaja sie konwoje, ochrona osob.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3016
Powiem tak "dyplomatycznie",cos ci sie pomyliło z lekka ,pierwszy stopien
rózni sie od drugiego tym iz mając 2-gi mozesz zajmowacz stanowiska kierownicze w firmie.Pozatym i z 2-ka i z jedynką posiadając odpowiednie przeszkolenie możesz sie posłużyć srodkami przymusu bezpośredniego ,i nie ma różnicy kto obstamia imprezy masowe ,do tego nie tylko potrzebna jest licencja ale także kurs na tzw"imprezy masowe".Pozatym jak narazie ochrona w polsce naszej ukochanej to marny interes ,wiem to z autopsji ...pomimo iz nie jestem "stójkowym" w hipermarkecie to marny biznes.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3016
Do Miko

Mam pytanko ..jak zrobic tę licencje o której piszesz?,czy posiadanie "naszej" licencji ma jakies znaczenie przy robieniu "zachodniej"?
Z góry dzieki za odpowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1546
Powiem Ci ze psie pieniadze sa za ochrone , osoby pracujace w ochronie konwojow zarabiaja ...600-700 zl. A ochrona konwojow to chyba wieksza sztuka niz ochrona na dyskotece czy w hipermarkecie wiec mysle ze tacy zarabiaja zdecydowanie mniej. Pozatym naprawde duze ryzyko , np bedac w konwoju nie mozesz miec zapietych pasow ( nie wiem dlaczego ale tak jest) wiec maly wypadek ,stluczka ,cokolwiek i jest zagrozenie zycia.

wroga nalezy zabic szybko - uderzajac w plecy...
...o honor nalezy martwic sie wsrod przyjaciol.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2770
Najlepiej skontaktowac sie z security industry authority w uk, bo to oni sa odpowiedzialni za wystawianie licencji w calym ochroniarskim sektorze. Moge sie dowiedziec czegos wiecej ale to dopiero w przyszlym tyg bo teraz jestem jeszcze w pl. Podaje Ci adres stronki, troche tam burdel na niej jest ale pewnie jakies istotne informacje wylapiesz. www.the-sia.org.uk
A to czy respektuja polskie papiery czy nie tego nie wiem, osobiscie watpie bo w uk sa przewrazliwieni na punkcie bezpieczenstwa i prawa, najlepiej sprawdz sam, napisz do nich a jak nie to ja sie dowiem za tydzien.

BJJ & Vale Tudo Manchester

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3016
Ok dzieki bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 392 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3045
MIKO a z polska licencja mozna dostac prace za granica? No i wlasnie ciekawi mnie jak to jest jesli posiadam takowa wyrobiona w polsce a chcialbym zrobic za granica kolejna..

Wiem ze za prace w ochronie u nas marnie sie zarabia, ale ja do pracy chce isc nie z przymusu a dlatego ze cos mnie interesuje badz cos lubie :) No i jak narazie jestem mlody wiec jako student/uczen bez rodziny i np. domu na utrzymaniu 800 zl to jest zawsze cos ;) Pozniej ewentualnie mozna zaczac prace za granica.

Aha i jak to teraz jest, bo ostatnio mi robota smignela doslownie przed nosem. Mialem juz otrzymac papiery i leciec na badania kiedy pewna przemila sekretarka zadzwonila do Katowic, do szefowej i zapytala o wolne miejsce dla absolwenta szkoly sredniej. I babka jej powiedziala ze dopiero od 21 roku zycia. Z tego co mi szfagier (policjant) mowil to pozwolenie na bron jest od wlasnie tego wieku tak?

Hmm wie ktos moze jakie sa mozliwosci takiego ochroniarza z dwojka jesli chodzi o prace? Np. Sklep, jakis parking :D, jakies firmy prywatne, w konwoju tez moze robic? Poprostu czy sa jakies drogi ktore z czasem mozna osiagnac a nie caly czas robic na dyskotece. Dajmy na to po odpowiednim przeszkoleniu w jakiejs agencji moglbym np. ochraniac jakis VIP-ow niekoniecznie bedac Borowikiem. Da rade cos takiego? ;)

Yhh...ale esej..
1

MMA, MT i piwo ze Spiża
Chleb ze szmalcem ktory dodaja juz niekoniecznie.. Dietka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3016
Powiem ci tak ,po 2-ce mozesz robic wszystko stac w markecie ,konwojowac ,
robic w BOR ...teoretycznie ,wlasnie rzecz rozbija sie o znajomości (jak wszystko w Polsce),kumpel z mojej roboty dostal sie do Boru ..twierdzil ze znajomosci niema ale kto to wie....Co do pracy na bramce,to powiem ci nie jest tak zle (oczywiscie stojac prywatnie)a nie z firmy za 5 zl za godzine.
Generalnie w cholere godzin marna placa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

URAZY W SPORTACH WALKI. ZAPOBIEGANIE I LECZENIE!

Następny temat

gala SW we Wrocławiu - powiew tradycji

WHEY premium