Ranking IFFHS: Liga angielska najlepsza, liga polska...

Szacuny 3 Napisanych postów 5444 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67816

to tak jakby mówić o sile Legii na przełomie lat, też grali w LM,
co roku wysoko w lidze... no przecież to jest żałosne
...
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 254
Wiesz która drużyna byłą w ostatnich latach 3 razy w finale LM i 2 razy go wygrała?
To był Milan, który w Europie wygrał wiecęj niż Arsenal, Chelsea i ManU razem wzięte.

Poza tym LM to loteria i nie odzwierciedla ona siły danej ligi(patrz zwycięstwo Porto).

Co do Udinese to myślę że tegoroczny puchar UEFA co niektóryym pokażę siłe tej drużyny.
...
Faktycznie zapomniałem o Milanie,
ale jakoś się sobie nie dziwie, bo zespół, który wygrywa LM,
a w następnym sezonie nawet się do niej nie kwalifikuje,
nie mógł mi zapaść w pamięci.
A z Liverpoolem prowadząc 3-0, i nie wygrywając pucharu, pokazali włoską słabość, może inaczej Anglicy pokazali siłę.
...
"ale jakoś się sobie nie dziwie, bo zespół, który wygrywa LM,
a w następnym sezonie nawet się do niej nie kwalifikuje, "

Widzę, że dyskusją z Tobą nie ma sensu, bo nie masz pojęcia o najświeższej historii piłki nożnej i LM.
Chciałbym Ci uświadomic, że Milan po wygraniu Trofeum zakwalifikował się do LM.

A mówiąc o włoskiej słabości się tylko ośmieszasz. Mecz trwa 90 minut, a nie 45 i bramki mogą padac w każdym momencie. Można tamtą sytuację nazwac kuriozalną.
...
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 369
Marq17 masz rację. On zawsze z każdymi dyskutuje i chce każdemu narzucić swoje zdanie.

w

...
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Co kto lubi, mi się najbardziej podoba styl gry drużyn angielskich - szybkie tempo od pierwszej do ostatniej minuty, walka o każdą piłkę, gra ofensywna na zasadzie liczy się tylko zwycięstwo, a to wszystko na nowoczesnych zawsze wypełnionych w komplecie stadionach.

Ale to wszystko kwestia gustu, tym co pozwala obiektywnie ocenić siłę poszczególnych lig są mecze w europejskich pucharach. A tu od kilku sezonów dominują zespoły angielskie i hiszpańskie. Jedynym zespołem z Włoch, który w ogóle zaistniał ostatnio w pucharach jest Milan, ale stało się kosztem zupełnego odpuszczenia ligi.

Ale skoro jesteś takim znawcą to zobacz sobie wyniki z poprzedniej edycji LM:
- Arsenal wyeliminował Milan (0:0 i 2:0)
- Liverpool wyeliminował Inter (2:0 i 1:0)
- Man Utd wyeliminował Romę (2:0 i 1:0)

Bilans: pięć zwycięstw Anglików i jeden remis - bramki 8:0. To która liga jest silniejsza, skoro włoskie kluby w sześciu próbach nawet nie potrafiły strzelić gola?

Zmieniony przez - Black Pete w dniu 2008-11-13 15:06:44

...
"Włosi lubują się w taktyce, grze na 0:0, pierwszy gol najczęściej rozstrzyga już kwestię zwycięstwa. Dużo jest teatru, dyskusji, gestów i udawania. "

Bzdurne stereotypy widzę, że dalej są modne.

Powiedz mi kto gra taktyką na 0:0. W Serie A, La lidzei Premiership pada bardzo zbliżona liczba bramek na sezon.

Co do tych zwycięstw anglików w zeszłym sezonie to zgoda, ale mówimy teraz o obecnym. Serie A podnosi się dopiero po aferze Calciopoli i zanim Juventus z Milanem odbudują swoje potęgi to trochę potrwa, chociaż już w tej chwili są w czółowce europejskiej.

ps. Mi styl angielskiej piłki w ogóle nie odpowiada. Już mówie czemu. Za dużo obcokrajowców, połowa klubów wykupione jak d***** przez jakichś arabów, sprzedane nazwy do stadionów(np. Arsenal), potężnie zadłużenie. Wszystkie mecze wyglądają tak samo- długie piłki, gra skrzydłami i wrzutka w pole karne - dla mnie to nuda, ale to moje subiektywne odczucie. Do Tego spójrz na reprezentacje, która jest odzwierciedleniem siły ligi - Włochy i
Hiszpania miażdzą anglików.
...
długie piłki, gra skrzydłami i wrzutka w pole karne

To są dopiero bzdurne stereotypy. Właśnie ci obcokrajowcy, którzy tak Ci przeszkadzają bardzo wzbogacili styl gry drużyn angielskich.

Mam możliwość oglądać co tydzień mecze w różnych ligach w Cyfrze+ i wystarczy porównać choćby spotkania z ostatniego tygodnia Arsenal-Man Utd i Inter-Udinese. To niby takie dobre Udinese cały czas marzyło tylko o dowiezieniu 0:0, bronili się 10 zawodnikami a w ostatniej minucie zostali ukarani po rzucie rożnym. Fakt, że w tym sezonie w Serie A pada więcej bramek, po prostu już nawet włoscy kibice mieli tego dosyć, frekwencja na stadionach spadała niebezpiecznie i trenerzy troszkę poluzowali taktykę.

Reprezentacja to jest osobny temat, chyba nie powiesz że jak Brazylia była mistrzem świata to miała też najlepszą ligę na świecie?

PS. Ale znalazłem statystyki i jednak w Serie A pada zdecydowanie mniej goli:

Zmieniony przez - Black Pete w dniu 2008-11-13 15:51:16

...
Włoską słabością było dla mnie te cwaniactwo, dotykanie pucharu, uśmieszki, bo w końcu jak Włosi strzelą 3 bramki to nie ma siły, żeby przegrali - zamurują się i tyle, a tam ta taktyka legła w gruzach i przegrali

A mówiąc o reprezentacji, to ok Anglii na Euro nie było, o niej nie mówmy,
ale przeciętny kibic patrząc na grę włochów na pewno nie pomyślał, iż liga w której Ci zawodnicy grają jest silna, bo grali padake. (nie podawaj przykładu, że Włosi to Mistrzowie Świata, bo kieeedy to było...)

A sprawa obcokrajowców - siła mistrza Włoch - Interu w 90% zależy od obcokrajowców. Czyli widać, żeby wygrać coś, należy po nich sięgać.

Milan po wygraniu Trofeum zakwalifikował się do LM.

Rzeczywiście, mój błąd, dzięki za poprawienie.

On zawsze z każdymi dyskutuje i chce każdemu narzucić swoje zdanie.
Poskarż się jakiemuś modowi, może mi bana za to da.
...
Kaczy, Boniek nawet ostatnio ujawnił, że gracze Milanu po tym przegranym finale nie chcieli się wymienić koszulkami bo pod spód już założyli w przerwie koszulki z nadrukiem "Milan zwycięzca Ligi Mistrzów", czy coś w tym stylu.