...
Temat przeniesiony przez gokuson z działu Aktualności. Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 49846
RC Lens zremisował z Bayernem Monachium 1:1 (0:1) w meczu grupy G piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium ciągle bez zwycięstwa w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Tym razem nie udało się im pokonać zespołu kapitana reprezentacji Polski Jacka Bąka. W Lens padł remis 1:1.

Podopieczni trenera Ottmara Hitzfelda pojechali do Lens z mocnym postanowieniem odrobienia strat punktowych po porażce przed tygodniem na własnym boisku z Deportivo La Coruna.

Zadanie to wypełniali skutecznie do 76. minuty. Wówczas dośrodkowanie z rogu Senegalczyka Papy Bouby Diopa na gola, strzałem głową, zamienił Nigeryjczyk John Utaka.

Goście prowadzili od 23. minuty, a gol padł również po stałym fragmencie gry. Rzut wolny wykonał Brazylijczyk Ze Roberto, a obrońca Thomas Linke głową pokonał Guillaume'a Warmuza.

Racing Club Lens - Bayern Monachium 1:1 (0:1)

Bramki: dla Lens - John Utaka (76); dla Bayernu - Thomas Linke (23).
Sędziował: Lucilio Cardoso Cortez Batista (Portugalia).
Widzów: 35 tys.

RC Lens: Guillaume Warmuz; Ferdinand Coly, Rigobert Song, Jacek Bąk, Cyril Rool; Seydou Keita, Jocelyn Blanchard (68-Dagui Bakari), Papa Bouba Diop; John Utaka, Daniel Moreira, Antoine Sibierski.

Bayern: Oliver Kahn; Owen Hargreaves, Robert Kovac, Thomas Linke, Michael Tarnat; Hasan Salihamidzic, Jens Jeremies, Michael Ballack, Ze Roberto; Claudio Pizarro, Giovane Elber (74-Alexander Zickler).

Pozdrawiam. Tomek - moderator: Aktualności, Sportów ogólnorozwojowych, Nasze hobby, Strongman i trójbój siłowy.
"Nie mów tego, o czym należy milczeć, lecz nie przemilczaj tego, co należy powiedzieć."

Pozdrawiam - Tomek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Znawca
Bayer Leverkusen przegrał z Manchesterem United 1:2 (0:2) w meczu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Dwie bramki zdobyte przez Ruuda Van Nistelrooya pozwoliły Manchestrowi United odnieść cenne wyjazdowe zwycięstwo nad Bayerem Leverkusen 2:1. W półfinale ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów to właśnie Bayer wyeliminował zespół z Manchesteru.

Pierwsza bramka dla gości padła w 31. minucie, gdy Van Nistelrooy pokonał bramkarza Bayeru Franka Jurica po podaniu Juana Sebastiana Verona.

Tuż przed przerwą holenderski napastnik podwyższył na 2:0, a honorowego gola dla gospodarzy zdobył w 52. minucie Bułgar Dimitar Berbatow, który w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Olivera Neuville'a.

...
Znawca
Galatasaray Stambuł przegrał z Barceloną 0:2 (0:1) w meczu grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Barcelona odniosła drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Po raz kolejny nie zawiódł duet Patrick Kluivert - Luis Enrique, głównie na barkach którego spoczywa w tym sezonie zdobywanie goli dla zespołu z Katalonii.

W 27. minucie holenderski napastnik, Kluivert sprytnie ograł defensywę gospodarzy i nie dał szans Ali Mondragonowi.

W drugiej połowie poczynania mistrzów Turcji znacznie ożywił wprowadzony za Adama Sarra, Hasan Sas, ale nie potrafili zagrozić bramce Victora Valdesa.

"Barca" szybko skarciła próbujących odrobić straty gospodarzy. W 59 minucie Thiago Motta z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował na głowę Luisa Enrique i Mondragon po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki.

...
Znawca
Maccabi Hajfa pokonało Olympiakos Pireus 3:0 (1:0) w meczu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów. Spotkanie odbyło się w Nikozji.

Trzy gole Nigeryjczyka Ayegbeni Yakoubu zapewniły Maccabi nadspodziewanie wysokie zwycięstwo z Olympiakosem Pireus. Jest to pierwsza wygrana izraelskiego zespołu w Lidze Mistrzów.

Yakoubu, który nie mógł wystąpić przed tygodniem w meczu pierwszej kolejki z Manchesterem United, po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 27. minucie, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Walidzie Badiru.

Olympiakos z furią atakował starając sie odrobić straty, ale to zespół z Izraela zdobywał kolejne bramki - Yakoubu pokonał bramkarza Dimitriosa Eleftheropoulosa jeszcze w 60. i 85. minucie.

Ze względów bezpieczeństwa mecz rozegrano w Nikozji.

Maccabi Hajfa - Olympiakos Pireus 3:0 (1:0)

Bramki: Ayegbeni Yakoubu (27-karny, 60, 85).

...
Znawca
Club Bruges zremisował z Lokomotiwem Moskwa 0:0 (0:0) w meczu grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Obie drużyny ciągle bez gola w Lidze Mistrzów. Tym razem bliżsi zdobycia bramki i zwycięstwa był zespół z Brugii. Stworzył więcej sytuacji podbramkowych i nie wykorzystał nawet faktu, że goście po czerwonej kartce dla kapitana Lokomotiwu, Dmitrija Łoskowa musieli kończyć mecz w dziesiątkę.

Piłkarze Club Bruges z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli ligi belgijskiej, ale nie potrafią zdobywać goli w meczach Ligi Mistrzów. Przewaga gospodarzy uwidoczniła się szczególnie w ostatnich fragmentach spotkania, ale precyzji i umiejętności przy wykańczaniu akcji zabrakło m.in. Rune Langemu i Timmy'emu Simmonsowi.

Mecz nie mógł zachwycić 25-tysięcznej publiczności. Mało było składnych akcji, efektownych zagrań. Po takim spektaklu zadowoleni mogą być tylko zwolennicy zmniejszenia liczebności najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie.

Club Briges - Lokomotiw Moskwa 0:0

...
Znawca

...
Znawca
PAP/24 września 2002 22:43

Piłkarska LM: Feyenoord z Rząsą lepszy od "Srok"

Newcastle United przegrał z Feyenoordem Rotterdam 0:1 (0:1) w meczu grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Newcastle United poniósł drugą porażkę w Lidze Mistrzów, tym razem niespodziewanie przegrywając na własnym boisku z zespołem Tomasza Rząsy (i nie mogącego grać Euzebiusza Smolarka) Feyenoordem Rotterdam 0:1.

Mecz rozpoczął się dla Feyenoordu bardzo dobrze, bowiem już w czwartej minucie bramkarza Newcastle Shay'a Givena pokonał Sebastian Pardo.

Po stracie gola angielski zespół ruszył do zdecydowanych ataków, jednak gościom udało się utrzymać korzystny wynik. W bramce Feyenoordu bardzo dobrze spisywał się Edwin Zotebier, który obronił m.in. groźne strzały Peruwiańczyka Nolberto Solano i Walijczyka Craiga Bellamy'ego. Dwukrotnie bliski zdobycia gola był także Alan Shearer.

Newcastle United - Feyenoord Rotterdam 0:1 (0:1)
Bramka: Sebastian Pardo (4).
Sędziował Colombo (Francja).
Widzów 40 540.

...
Znawca
Juventus Turyn pokonał Dynamo Kijów 5:0 (2:0) w meczu grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Juventus Turyn rozgromił Dynamo, a dwie z pięciu bramek zdobył Marco Di Vaio, który niedawno przeszedł z Parmy.

Swojego pierwszego gola Di Vaio uzyskał głową w 14. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Alessandro Del Piero. Na 2:0 podwyższył osiem minut później Del Piero.

W drugiej części gry jako pierwszy na listę strzelców wpisał się ponownie Di Vajo, który po raz drugi bramkarza Dynama pokonał głową (po podaniu Pavla Nedveda). Kolejnego gola zdobył Edgar Davids, a zespół z Kijowa ostatecznie pogrążył Pavel Nedved.

Juventus Turyn - Dynamo Kijów 5:0 (2:0)

Bramki: Marco Di Vaio dwie (14, 52), Alessandro Del Piero (22), Edgar Davids (67), Pavel Nedved (79).

...
Znawca
Piłkarze z Bazylei ponownie sprawili niespodziankę - tym razem nie dali się pokonać renomowanemu Liverpoolowi. Piłkarze Liverpoolu zremisowali z FC Basel 1:1 (1:1) w meczu grupy B Ligi Mistrzów

...
Znawca
W meczu grupy A piłkarskiej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała AJ Auxerre 2:1 (1:0).

...
Znawca
Piłkarze PSV Eindhoven w meczu grupy A Ligi Mistrzów przegrali z Arsenalem Londyn 0:4 (0:1).