SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tyrozyna + yohimbina

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 374 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9222
Mam takie pytanie, wiele mówi sie o ryzyku łączenia yohi z efedryna, a co z łączeniem ja z tyrozyna, czy nie ma przeciwwskazań ??

pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7633
z johimbiną nie jestem pewien do końca, jednak efedryna, wg mojej wiedzy, jest agonistą receptorów beta (mało selektywnym).

tam jest jeszce dużo więcej interakcji i komplikacji - nawet nie chce wnikac na wpływ przepływu wieńcowego w czasie treningu bo to już bardziej skomplikowane. gdzieś też wyczytywałem o tym, że agoniści alfa hamują uwalnianie insuliny, a beta pobudzają... ale nie chciał bym zgłębiać tematu bez uprzedniej lektury. część interakcji jest namacalnych.

ps.: jestem w przelocie, naskrobałem hobbystycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51769 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349984
a co chcesz w ten sposób osiągnąć?


pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7633
wg mojej opinii (mojej wiedzy i doświadczenia) nie ma specjalnie większego ryzyka. specjalnie ujmuje odpowiedź w stosunkowo bezpieczny, nieco asekuracyjny sposób, ale wyjaśnie...

łączenie efedryny i johimbiny jest niebezpieczne i to bardzo. interakcja zachodzi na kilku poziomach. po pierwsze efedryna jest bardzo mało selektywnym agonistą receptorów beta. oznacza to, że działa na ukłąd nerwowy przez te receptory nie tylko tam, gdzie osoba stosująca życzyła by sobie tego. działanie "naśladujące adrenalinę" przejawia się dlatego także w mniej lub bardziej odczówalnych skutkach ubocznych w całym ukłądzie naczyniowym plus od tego efekty uboczne na smaopoczucie, gospodarkę wodno-elektrolitową itd. o efektach, które przez stosujących odbierane sa jako "pozytywne" (utrata tłuszczu) pisał nie będę, bo tak na prawdę jest to efektem ubocznym braku selektywności tego leku.

johimbina jest inhibitorem enzymu MAO. enzym ten w naturalny fizjologiczny sposób rozkłąda nadmiar adrenaliny i innych amin ketocholowych. to taki mechanizm zabezpieczający, który pozwala wrócić do normy po krótkim staniw wzniecenia mega aktywności (np w krótkim stresie, kiedy potrzebujesz mobilizacji czujesz poddenerwowanie, potem wyciszasz się). johimbina blokując ten enzym będzie więc powodowała dłuższe utrzymywanie się adrenaliny, noradrenaliny w organizmie. to, jeśli nie dodajemy dodatkowych stymulantów. poziom niepodwyższy sie kolosalnie, bo organizm już więcej nie będzie produkował tych hormonów do niesamowitych ilości. jeśli jednak dodasz do tego efedrynę, która spowoduje spory wzrost amin ketocholowych - dłużej utrzymuje się zwiększona ilość tych hormonów.

to tak bardzo zwyczajnym językiem opisana część całej interakcji, bo do tego dochodzi wiele innychskutków w postaci zaburzenia wydzielania wielu hormonów (johimbina-alfa, efedryna beta, jeden hamuje, drugi pobudza pewne części).

ogólnie przyjmijmy aksjomatycznie, że niebezpieczeństwo jest i to namacalne.

tyrozyna to aminokwas. po za funkcją proteogenną pełni rolę prekursora (substancji wyjściowej) dl aprodukcji wielu związków aktywnych - w tym hormonów tarczycowych i neuroprzekaźników układu dopaminergicznego.

moim zdaniem jednak jest to substancja zupełni ebezpieczna w ilościach do kilku gramów dziennie (stosowana czywiście okresowo.

powodem tego jest, że nie posiada ona sama w sobie działąnia stymulującego. może, ale nie musi zostać przekształcona do związków o których wyżej mowa. wszystkie reakcje kontrolowane są enzymatycznie i zachodzą w razie konieczności. tak na przykąłd poziom hormonów tarczycowych czy neuroprzekaźnikó nie wzrośnie ponad fizjologiczną normę.

nie oznacza to jednak, że suplement jest zupełnie zbędny i nie przydatny. weźmy przykład ponadprzeciętnej aktywności tak fizycznej, jak i umysowej, warunki stresu (czyli tak,jak zyje więksozść z nas w dzisiejszych czasach plus do tego treningi sportowe). pracując na maks obrotach ukłąd dopaminergiczny musi nadążać z produkcją tych neuroprzekaźników. bardzo często przyjmuje się, że to zbyt małą ilość lub zaburzenie proporcji na ksutek zmęczenia (przetrenowania sympatykotonicznego) jest przyzcyną uczucia znużenia i wczesniejszego przemęczania się, czy to w trakcie dnia, czy pd koniec treningu - nagły spadek siły i uczucie jakby mięsień "puszczał skurcz" ( do tego zjawiska dochodzi także brak acetyocholiny i reakcje neuronalne z rdzenia).

utrzymując wyższy poziom tyrozyny, w momencie, gdzie jest to wymagane dajesz swojemu organizmowi większa odstępność substratów do odnowy niektórych neurotransmiterów. można w ten sposób w pewnym stopniu zapobiegać przemęczeniu treningowemu. zachodzić np może szybsze ich odnowienie.

w praktyce nie spodziewaj się więc reakcji mega pobudzenia po tyrozynie. efektem jednak może być przy regularnym stosowaniu w momencie, kiedy jest to potrzebne "oddalenie uczucia mega chronicznego przemęczenia".

ps: sporo skrótów myślowych i pominięć wielu kwestii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
ładna wypowiedź,
podoba mi się Twoja aktywność w dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 513 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8595
to dajcie mu moda, a nie chwalcie:)

nn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 142 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1245
chyba bolda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 513 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8595
może:)

nn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 374 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9222
Dzięki za wyjasnienie, mam jeszcze 1 pytanie. Czy proces na którym nam najbardziej zalezy przy stosowaniu yohi, czyli zaangażowanie do celów energetycznych tłuszczu zgromadzonego w tych "upierdliwych" miejscach następuje tylko przy ujemnym bilansie kcal ??
Bo np. stosując dietę około 0 jezeli chodzi o bilans kcal i stosując spalacz udaje sie lekko zmienić proporcje tłuszcz/masa miesniowa. Czy zastosowanie spalacza z yohi w składzie pobudzi w takim wypadku utrate tłuszczu z dołu brzucha i klatki ??

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Krzychacz, bardzo ładna wypowiedź - sog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2411
Można łaczyc tyrozyne z johimbina.
Ale do wypowiedzi krzychacza - Co do opisu tyrozyny sie zgodze, ale z mojej wiedzy wynika ze johimbina nie jest inhibitorem MAO, a jest selektywnym antagonista rec alfa 2, ktore hamuja uwalnianie amin katecholowych w synapsach, a efedryna nie jest agonista bezposrednim alfa ani beta, ale amina dzialajaca posrednio - zwieksza uwalnianie noradrenaliny i adrenaliny i dopiero one dzialaja na poszczegolne receptory.
zgodze sie z faktem ze nie powinno sie laczyc johy i efki i powodem tego jest to, ze obie substancje zwiekszaja wyrzut amin endogennych co moze troszke namieszac z cisnieniem, czynnoscia serca itp.
Ja bym to tak wytlumaczyl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Boleusz - może być ciężko osiągnąć to w praktyce
Jeśli chcesz spalać - dieta powinna mieć charakter redukcyjny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Magna Power w sportach wytrzymałościowych

Następny temat

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej

WHEY premium