Witaj, masz podstawowe myślenie jak prawie każdy niedoinformowany człowiek o tłuszczach. Bez tłuszczy nie przeżyjemy, taka prawda. Zajrzyj w artykuł Mateo_1983 pod tytułem TŁUSZCZE. Znajdziesz link w jego podpisie, gdy pisał art podpowiedziałem mu by wspomniał właśnie o tym że tłuszcz spożyty nie równa się tłuszczowi w
organizmie (chodzi o odkładanie).
Główną rolę w odkładaniu tkanki tłuszczowej odgrywa taki hormon jak insulina, insulina jest anaboliczna w stosunku do tkanki mięśniowej oraz tkanki tłuszczowej. Najbardziej wyrzut insuliny stymulują właśnie węglowodany, następnie białka natomiast tłuszcze nie mają żadnego wpływu na nią. Z tego względu diety typowo tłuszczowe jak ckd, ud2, tkd itp. są dobre na redukcję.
O, studensky już Ci dal link do wspomnianego przeze mnie artykułu.
Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-05-03 15:43:38