Szacuny
10
Napisanych postów
1496
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
20005
Kolega wyżej bardzo dobrze mówi.Rozciąganie dynamiczne jest dużo ważniejsze niż rozciąganie statyczne,jeśli chodzi o kopnięcia.Wszystko ćwiczenia znajdziesz w internecie.
A pozatym nie każdy ma odpowiednio zbudowany szkielet(dokładnie miednice oraz odcinek lędżwiowy)aby wysoko kopać.
How much can you know about yourself if you've never been in a fight?
Szacuny
1
Napisanych postów
243
Wiek
43 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
1731
dziwna sprawa! ja kopię na wysokość 2m, chociaż w wieku 6 lat juz się bawiłem w szpagaty ale na przykład kiedy nie rozciągałem sie przez pół roku to kopnąć na 1,85 czułem ból ścięgna, a ty rozciągasz sie często i problem masz dziwna sprawa, może powinieneś po prostu więcej kopać w powietrze i na worek bo samo rozciąganie to może tylko 40%!
Szacuny
91
Napisanych postów
8680
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
31712
Łukasz, najprawdopodobniej to ta miednica - zbyt mała ruchomość stawów. Nic z tym nie zrobisz. "Rozbijanie miednicy" to jakaś chora fikcja. Nie zaprzątaj sobie tym głowy.
Kluczową rzeczą w wysokim kopnięciu jest właściwa technika. Zazwyczaj opanowanie jej rozwiązuje większość problemów. Wiele też można nadrobić wspomnianym rozciąganiem dynamicznym. Pamiętaj też, że wysokie kopnięcie częściej jest efektowne niż efektywne.
"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."
Szacuny
91
Napisanych postów
8680
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
31712
****a, młotkiem Napisałem Ci, że to fikcja. Weź książkę do anatomi i oblukaj jak wygląda staw. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz
"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."
Szacuny
91
Napisanych postów
8680
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
31712
"rozbicie miednicy" to nie jest doslowne Poważnie? Ćwiczenia specjalne to rozciąganie dynamiczne i statyczne oraz szlifowanie prawidłowej techniki. Nic więcej nie jesteś w stanie zrobić.
"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."