SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Białko w pożywieniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 17868 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 102745
Cichy sprecyzuj pytanie ! To sie odpowie bo na razie jest chaos :)

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB ,główny garkotłuk działu Odżywianie ,wielki elektronik działu Muzyka, film i książka

"Basketball,golf,football they take one ball ...No Holds Barred takes two "
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10990 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 88360
cichy...robisz pol kilo piersiow na dzien i juz masz 110g bialka...do tego litra mleka i masz 140g...do tego tunka i jush masz 170g...

misOO
gg: 949687

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 41 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 77015
Dzieki MisOO
Pytalem Kain o to jak z produktow spozywczych dostepnych w domu (Wczesniej kupionych Heheh) Miec 160 gram bialka...

-=()=-Red : "Nasze Zdjęcia"-=()=-

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 4501
cichy a teraz moja odpowiedz
a wiec zapotrzebowanie na bialko pokrywam w swej diecie w ok 120% tzn. gdy w posilku mam niewiele bialka to wpierdzielam ok 150-200g twarogu
100g twarogu-20g bialka czyli jak dziennie zjem 500 to mam 100g bialka + inne potrawy mi wychodzi ok 190 g bialka
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystko to dobrze, nie jest trudno jeść białka, jeżeli zna się ich źródła. Ważna jest jednak nie tylko ilość, ale też jakość - chodzi o to, aby wszystkie aminokwasy uzupełniały się w jednym posiłku. Gdzieś czytałam, ze brak jakiegoś aminokwasu blokuje przyswajanie innych, no więc ilość tu niewiele pomoże. Może macie jakieś wiadomości na temat aminokwasów - co z czym łączyć, aby otrzymywać pełnowartościowe białko? Ja kombinuję takie potrawy w formie sałatek, np. kroję jajka, pierś kurczaka albo rybkę, do tego dodaję trochę warzywek i twarożku, przyprawiam i jem to np. z makaronem razowym albo z ryżem. Wiem jeszcze, że najbogatszym źródłem białka roślinnego jest soczewica, która w połączeniu z mięsem, jajkami lub serem stanowi pełnowartościowe białko, a do tego dostarcza dużo energii na długo (ma węgle o niskim IG). Również dobre są przetwory sojowe łączone z mięsem. Wymyślam, ale czasami brak mi koncepcji, a zależy mi, aby posiłki były jak najlepsze, bo też muszę trochę pilnować kalorii i nie za bardzo moge sobie pozwolić na bezmyślne wrzucanie w siebie. Może macie jakieś prostsze do zrealizowania pomysły? Będę wdzięczna.

Aleksandra Bil
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1688 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 15962
Cichy no przecierz napisalem Ci .Wyzej

Misiek

nadzieja jest zatapialna

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 41 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 77015
Ciastuś ,ale mi chodzilo o konkretne porodukty

-=()=-Red : "Nasze Zdjęcia"-=()=-

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 44966
Sery twarogowe i zolte (ale przy zołtych trzeba uwazac na tluszcz), wolowina, cielecina, watroby, jajka (a szczególnie bialka), flaki , oczywiście nasze ulubione piersi kurczaka, wedliny drobiowe, ryby (halibut, dorsz, fladra, mintaj, morszczuk, szczupak), tunczyk w wodzie, straczkowe (fasola, groch, soczewica, soja – duzo wegli, najmniej w soi), krolik , podroby (serca, pluca...)

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kompendium witamin i minerałów

Następny temat

masa=brzuch ?!

electro
Polecane artykuły