Szacuny 6 Napisanych postów 2846 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10180

Zuraw karnego strzelil w waznym momencie
...
Szacuny 2 Napisanych postów 7471 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28473
El. LM: niesamowity mecz w Glasgow! Boruc bohaterem Celtiku!

Mistrz Szkocji, Celtic Glasgow, w rzutach karnych pokonał Spartaka Moskwa 4:3. Po 90. minutach był remis 1:1. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia. Bohaterem spotkania został reprezentant Polski Artur Boruc, który w decydującym o awansie momencie obronił dwa karne piłkarzy Spartaka Moskwa.
Drugi nasz reprezentant, Maciej Żurawski, mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Wojciech Kowalewski, bramkarz Spartaka Moskwa, nie znalazł się w kadrze na ten mecz.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Spartaka. W 14. minucie Boruc świetnie obronił groźne uderzenie Wellitona z 10. metrów. Dwie minuty później nasz reprezentacyjny bramkarz ponownie uratował swój zespół - Torbiński uderzał z 12. metrów, a Boruc w ostatniej chwili wybił piłkę. Piłkarze Spartaka nie zamierzali rezygnować. W 25. minucie arbiter podjął kontrowersyjną decyzje i podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Roman Pawliuczenko i trafił... w prawy słupek bramki Boruca. Ta sytuacja wyraźnie zdenerwowała gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę.
W 27. nieporozumienie obrońców gości wykorzystał Scott McDonald i strzałem z 12. metrów zapewnił Celtikowi prowadzenie. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gospodarzy, Pawliuczenko strzałem z 7 metrów pokonał bezradnego Artura Boruca.

W drugiej połowie przewaga należała do podopiecznych Gordona Strachana. Gospodarze atakowali, ale brakowało im dokładności i skuteczności. Swoje okazje mieli Nakamura i Hesselink, ale nie potrafili oni zapewnić Celtikowi prowadzenia. W 78. minucie Scott McDonald mógł zostać bohaterem, ale jego strzał z "ostrego" kąta pewnie obronił Pletikosa. Po chwili Nakamura wyszedł "sam na sam" z bramkarzem Spartaka, ale po raz kolejny zmarnował kapitalną okazję. W 84. minucie sędzia wyrzucił z boiska zawodnika gości, Martina Stranzla. Mecz po 90. minutach zakończył się remisem 1:1 i konieczna była dogrywka.

Pierwsza część dogrywki nie przyniosła wielu emocji. Piłkarze obu drużyn grali bardzo chaotycznie nie stworzyli sobie klarownych sytuacji strzeleckich. W 97. minucie spotkania na boisku pojawił się reprezentant Polski, Maciej Żurawski.

W 114. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale Jan Vennegoor of Hesselink trafił piłką w poprzeczkę. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie miały zadecydować rzuty karne.

W serii karnych najpierw "jedenastkę" zmarnował Nakamura, w odpowiedzi Boruc kapitalnie obronił strzał Titowa. Po chwili Maciej Żurawski wykorzystał swoją szansę, a Artur Boruc obronił strzał Kaliniczenki i tym samym zapewnił Celtikowi awans do fazy grupowej LM.

To mi się podoba

HALA MADRID !!!

...
Szacuny 2 Napisanych postów 6194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22325
Brawo Boruc
utarł nosa tym, którzy nie wierzyli na co go stać

Jeden klub, jedna miłość, jedna pasja - Fc Barcelona !