Witam,
Policzylem sobie mw. zapotrzebowanie energetyczne, wyszlo mi cos takiego.
Waga 71x24h = 1704kcal. x 1.4 (przyjelem taki wsp gdyz trenuje 3x na silowni i 3x bjj) + 500kcal. zeby miec dodatni bilans :) i wyszlo okolo 2900kcal.
Moje pytanie: ile max. moge dac g bialka na kg masy ciala? chcialbym stopniowo zmniejszac zawartosc tl w organizmie? czy podniesienie ilosci g bialka na kg masy ciala do 3g/kg ma jakis sens czy to za duzo?
przykladowo
bialko 3g/kg
wegl. 4.9g/kg
tl. 1g/kg
bedzie ok czy nie? :)
Policzylem sobie mw. zapotrzebowanie energetyczne, wyszlo mi cos takiego.
Waga 71x24h = 1704kcal. x 1.4 (przyjelem taki wsp gdyz trenuje 3x na silowni i 3x bjj) + 500kcal. zeby miec dodatni bilans :) i wyszlo okolo 2900kcal.
Moje pytanie: ile max. moge dac g bialka na kg masy ciala? chcialbym stopniowo zmniejszac zawartosc tl w organizmie? czy podniesienie ilosci g bialka na kg masy ciala do 3g/kg ma jakis sens czy to za duzo?
przykladowo
bialko 3g/kg
wegl. 4.9g/kg
tl. 1g/kg
bedzie ok czy nie? :)
Krzysztof Piekarz
tam znakdziesz wiekszosc odpowiedzi na Twoje pytania. 10g bialka jest w