SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Wibracje w martwym ciagu

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6785 Napisanych postów 36465 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 683015
Ja ustawił bym treningi tak:
klatka + (biceps + triceps w superseriach)
najszerszy grzbietu + przysiady
barki + martwe ciągi
Sam próbowałem takiego rozkładu - da się ćwiczyć. No i w przysiadach polecam jeden ale konkretny trening. Dużo serii, w każdej serii po 9-12 ruchów. jedynie w serii z najcięższym ciężarem jaki będziesz zakładał na treningu można robić mniej ruchów. Sam stosuję trening z piramidalnym ustawieniem obciążenia. tzn w 5 seriach dochodzę do swojego maxa, na maxymalnym ciężarze robię 2 serie i później tak jak wchodziłem na ciężar tak z niego schodzę z tym że staram się robić 12 ruchów (co najmniej).
Trening jest morderczy, po ostatnich seriach człowiek ma ciemno przed oczami i trzeba po 10 minut dochodzić do siebie. Sam staram się na przykład robić w seriach kiedy schodzę z ciężaru nawet po 28 ruchów (na 100 kg).
Przysiady w serii robię dość dziwną metodą. Robię je w grupach po 3 przysiady, a między kolejnymi tójkami daję sobie kilka sekund na złapanie od 3 do 6 oddechów (zależy od obciążenia trzymanego na plecach i ilości ruchów które już zrobiłem w tej serii)
Na siłę i masę moich nóg taki trening działa niesamowicie.
Później nie ma się kłopotów z pierwszą fazą ciągów, kiedy trzeba wyrwać ciężar z ziemi. Dodam jeszcze że staram się robić pełne lub w najcięższych seriach jak najgłębsze przysiady.

Nie mówię że to trening idealny, ale wiem że działa. Sprawdziłem na sobie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 3404
nightingal nie zapominaj że to iż trening dziala znakomicie na Ciebie nie oznacza ,że tak samo podziała na kogoś innego.owszem sama metoda treningu,ilośc serii i powtórzeń wygląda na dość ciężkie ,wiec początkowo da efekty każdemu ale nie wiadomo co będzie potem.
a co do kwestia wpadania w wibracje(łapania Parkinsona) to uwierz mi ze w sumo może dojść do tego jak i w klasyku.
pozdrawiam

"Czas na to, aby pójść drogą, wierząc, że jest ona właściwa"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 578 Napisanych postów 802 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8395
dzieki za sugestie
w tym tyg wprowadze zmiany w treningu i nie omieszkam poinformowac o progresji wyniku
mysle ze za miescia, czy poltora cos drgnie
pozdrawiam

"czy istota ludzka jest w stanie schylić się i podnieść 363 kg 4 razy w martwym ciągu?"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 578 Napisanych postów 802 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8395
i drgnelo
co prawda w przysiadzie ustanowilem dzis personal best 160kg
ale i martwy ciag idzie do przodu
pozdrawiam

"czy istota ludzka jest w stanie schylić się i podnieść 363 kg 4 razy w martwym ciągu?"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chiński strongman

Następny temat

zawody w wyciskaniu

electro
Polecane artykuły