Wiosna na pełnej... Kusimy RABATAMI! SPRAWDŹ!
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ból ręki na wysokości łokcia - strona wewnętrzna

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4039

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 43 lat Na forum 326 dni Przeczytanych tematów 612
Witam wszystkich.

Od sporego czasu mam problem z prawą ręką, mianowicie, ból na wysokości łokcia, ale od strony wewnętrznej. Oczywiście jest to najbardziej odczuwalne podczas treningów, ręka jest dużo słabsza od drugiej, ale również na codzień jest to odczuwalne.
Przy mocnym zgięciu ręki, lekko promieniuje w kierunku dłoni.
Mam wrażenie, że jest to jakieś ścięgno? Raczej nie mięsień.

Szukam wobec tego kogoś kto może to zdiagnozować, ewentualnie pomóc. Fizjoterapeuta?
Czy możecie jakiegoś polecić, we Wrocławiu, lub Oświęcim, ponieważ tam będę za niedługo.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 79 Wiek 50 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 735
Wygląda na łokieć golfisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6313 Napisanych postów 78036 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 767015
Rzeczywiście należy się zgodzić z wypowiedzią kolegi powyżej. Wszystko wskazuje na to, że jest to łokieć tenisisty/golfisty, czyli stan zapalny w okolicy przyczepów mięśni łokcia. W sytuacji takiej, jak najbardziej warto jest wybrać się do fizjoterapeuty i skonsultować z nim dalszą rehabilitację. Zajmie się on ręką (lub też podejdzie holistycznie), oraz zaleci Tobie ćwiczenia specjalistyczne. Niestety problem ten wymaga dużo pracy. Na początku w cel zmniejszenia stanu zapalnego, zniwelowania podpisanych mięśni, a następnie wzmacniania ich.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12449 Napisanych postów 161900 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1240296
Zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego może promieniować w kierunku dłoni, co jest zgodne z Twoim opisem bólu podczas zginania ręki. Słabsza siła w ręce to również typowy objaw tego schorzenia, który może prowadzić do problemów zarówno w treningu, jak i w codziennych czynnościach. Nieleczone zapalenie może się nasilać, prowadząc do przewlekłych problemów i trudności w powrocie do pełnej sprawności.

Co robić?

Najlepszym krokiem w tej sytuacji będzie konsultacja z fizjoterapeutą, który specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych. Fizjoterapeuta będzie w stanie ocenić stan ścięgien i mięśni, wykonać testy funkcjonalne oraz zaproponować odpowiednie leczenie, takie jak techniki manualne, ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, czy ewentualnie terapie wspomagające regenerację, takie jak terapia falą uderzeniową czy kinesiotaping.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 43 lat Na forum 326 dni Przeczytanych tematów 612
Dziękuję pięknie wszystkim za odpowiedzi i pomoc.
Czy ktoś z Wrocławia, ma sprawdzonego specjalistę?

Pozdrawiam serdecznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 79 Wiek 50 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 735
Spróbuj w domowych warunkach nad tym popracować w pierwszej kolejności. Tu masz ćwiczenia, które mi pomogły:
- ściskanie piłeczki
- zginanie nadgarstka (rozciąganie mięśni przedramienia)
- masowanie bolącego miejsca
- mocny ucisk bolącego miejsca (punkty spustowe)
- ćwiczenia z małym hantlem na mięśnie przedramienia
- "wahadło" małym hantlem lub lepiej krótkim, lekkim gryfem przy położonym na stole ramieniu (nie wiem czy to jest jasne)

Są możliwości, rehabilitant zapewne zaordynuje przerwę w treningach, falę uderzeniową, która obecnie uchodzi za najbardziej skuteczny zabieg (aczkolwiek nie zawsze pomaga i jest droga) oraz ćwiczenia rehabilitacyjne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12449 Napisanych postów 161900 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1240296
Si na necie jest sporo cwiczen dotyczacych problemu :) jak tylko potwierdzi sie diagnoza to faktycznie wszystko co przytoczyles powyzej bedzie mega pomocne.
wystarczy na YT wrzucic info lokiec golfisty, lokiec tenisisty + cwiczenia i mamy gotowe zestawy.

Tez pisalem o tym na lamach forum
Łokieć tenisisty
https://www.sfd.pl/art/Trening/Łokieć_tenisisty_a_trening_siłowy__przyczyny,_objawy,_leczenie-a7257.html

Łokieć golfisty
https://www.sfd.pl/art/Trening/Łokieć_golfisty_a_trening_siłowy__przyczyny,_objawy,_leczenie-a7284.html

kazdy przypadek wymagan jednak podejscia osobniczego, mam obencie znajomego, ktory na poczatek musi calkowicie zrezygnowac z ruchu, zeby wyciszyc stany zapalne, a pozniej bedzie moment na wdrozenie cwiczen
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spadek siły w prawej ręce

Następny temat

Interpretacja wyników

Spalanie
Polecane artykuły