SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Megabol Nitrogliceryna - alternatywa

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 415
Jak zwiekszyc strumien krwi w zylach czyli tzw pompe ?
...
Napisał(a)
Banan BOSS FORUM Doradca
Ekspert
Szacuny 11215 Napisanych postów 73002 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 962403
Na rynku suplementów jest bardzo duży wybór substancji, które wpływają na zwiększoną produkcję tlenku azotu, a co za tym idzie nasilenia zjawiska tak zwanej 'pompy mięśniowej', do podstawowych zaliczamy:

- argininę - https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_L-Arginine-opis33152.html
- alfa-ketoglutaran argininy (AAKG) - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_AAKG_Muscle_Pump-opis35470.html
- jabłczan cytruliny - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Citrulline-opis36921.html
- azotany buraka - np. firma Pharmovit Burak 10% azotanów
- agmatyna, którą kupisz jednak już tylko gdzieś w necie, bo w PL jest niestety zakazana
itp.



Stosujesz te substancje głównie przedtreningowo, ilości należy dobierać indywidualnie. Osobiście lubię połączenie około 5-8 gram argininy + 5-10 gram cytruliny, wszystko zależne od tego, jaki mam trening, ile wcześniej przed nim zjadłem, jaka jest pora treningu - wiadomo, że rano na czczo pompa będzie naturalnie mniejsza (brak paliwa w postaci węglowodanów, mało pokarmu , ostatni posiłek zjedzony wieczorem / na noc itd) , niż np. wieczorem po 3-4 posiłkach.

Polecamy również: 5 sposobów na większą pompę mięśniową


Możesz też dorzucać do diety lub do posiłku przedtreningowego, owoce / warzywa, które w sposób naturalny zwiększają wytwarzanie tlenku azotu, bo są źródłem np. cytruliny (chociażby arbuz) czy azotanów (buraki). Czasem wypijam 30-40 min przed treningiem czysty sok z buraków z dodatkiem np. soli himalajskiej - jest to świetna opcja na lepszą pompę mięśniową na treningu siłowym
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Akurat Megabol Nitrogliceryna nie był suplementem diety, który jakoś specjalnie wyróżniał się pod względem składu, czy też opinii osób to stosujących.

Osobiście sugeruję wybrać każdy ze składników przedtreningówki z osobna. W ten sposób będziesz mógł dobrać ilości rzeczywiście działające, a nie narzucone odgórnie przez producenta.

https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Citrulline-opis40730.html

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_AAKG_Muscle_Pump-opis35470.html

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Beta_Alanine-opis33649.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4805 Napisanych postów 5724 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 53322
L-arginina, Cytrulina, Agmatyna, Beta-alanina, Niacyna, sok z buraków, ekstrakt z pestek winogron.
1
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
Dobry miks argininy, cytruliny i agmatyny i powinno być bardzo fajnie. Opcjonalnie nieco gkicerolem można się pobawić by efekt nawodnienia komórki zwiększyć, tauryna itd.
Mega Ball robił furorę bo była to pierwsza opcja gdzie suplement był podawany jak gdyby w formie płynnej i jeszcze jak dobrze pamiętam Chyba strzykawka była do tego w zestawie więc ludzie się nieco cieszyli taką a nie inną kombinacją jednak tak jak wspominał Kolega wie że jej obecnie dostaniesz wszystko bez problemu nie ma tutaj na rynku czegoś co by nie spełniało twoich oczekiwań

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 415
A co sadzicie o kwasie hialuronowym? tez podobno zatrzymuje wode.
Ile jednorazowo najlepiej brac argininy i czy dobrze bedzie jak wezme razem z bialkiem serwatkowym? czy raczej osobno?
Żyły mam takie cienkie ze trudno wbic sie by krew pobrac. Dlatego pytam. Pomaga wiadomo picie wody ale niewiele. Czytalem ze trzeba aktywowac receptory beta 2 adrenergiczne - wtedy zyly sie rozszerzaja. Fajnie jakby jakies ziola byly co robia ta pompe bo czuje sie bardzo zle. Wyniki krwi mam dobre.

Czuje sie jakbym nie mial krwi jakbym mial sama skore, takie uczucie jakbym byl bez krazenia, zyly mam jakby zapadniete. Nie jestem kulturysta. Jestem na cos chory.. Gdy mam troche wysilku to cisnienie sie nie zwieksza a jedynie sam puls sie zwieksza jakby nadrabiajac slaby strumien krwi. Lekarze tego nie rozumieja. Podobno tlenek azotu odpowiada tez za lepsze krazenie.


Zmieniony przez - petszop w dniu 2024-09-24 17:52:46
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
Przede wszystkim to czy będziesz miał widoczne żyły To zależy od poziomu tkanki tłuszczowej i wzrostu masy mięśniowej. Na pewnym etapie kulturystycznej Nazwijmy to w cudzysłowie kariery twoje żyły nie będą tak widoczne do momentu gdy nie rozwiniesz nieco masy mięśniowej a co za tym idzie również rozbudują się naczynia krwionośne. I tak jak wspominałem jeżeli procent tkanki tłuszczowej jest wysoki to niestety żyły również nie będą widoczne choćbyśmy stosowali najlepsze boostery tlenku azotu. Trzeba zejść z bf wtedy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
Co do kwasu hialuronowego Nie on nie ma takich właściwości jeżeli chodzi o zatrzymywanie wody w komórce mięśniowej jak w przypadku na przykład tauryny czy glicerolu. Jeżeli chodzi o stosowanie białka serwatkowego bezpośrednio przed treningiem jako tako nie ma tutaj przeciwwskazań jednak może on nieco utrudniać wykorzystanie argininy co za tym przełoży się to na nieco mniejszy efekt pompują cy. Musimy też pamiętać że odpowiednia ilość węglowodanów w posiłkach okołotreningowych również będzie miała tu znaczący wpływ na pompę

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
Natomiast jeżeli podejrzewasz że faktycznie twoje ciało może być w jakiś sposób problematyczne podejrzewasz u siebie jakiś problem z układem krwionośnym z ciśnieniem to takie kwestie powinieneś skonsultować z odpowiednim specjalistą. Jednak po prostu Podejrzewam że masz tutaj problem jak każdy inny początkujący na siłowni że musi odpowiednio dograć dietę nawodnienie i trening a suplementy Również będą odgrywać tutaj znaczącą rolę jeżeli chodzi o pompę mięśniową. Niestety w dobie social media i Internetu dużo osób naoglądało się kulturystów którzy chodzą na 124 godziny na pompie i myśli że to coś normalnego

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 415
Nie cwicze. Obecnie ledwo siedze na łóżku bo na cos zachorowalem. Lekarze maja to gdzies. Mialem w miedzyczasie stope cukrzycowa wyleczylem pluczac roztworem srebra. Robilem badania wszelkie i jedynie co wyszlo to: w dobowej zbiorce moczu ze nie da sie oznaczyc adrenaliny i aldosteronu. Moze stad slabe cisnienie.


Zmieniony przez - petszop w dniu 2024-09-24 18:04:21
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 415
Bylem w szpitalu diabetologicznym w Dabrowie Gorniczej. Wypisali po 5 dniach - "pacjent w stanie dobrym" - wtedy jeszcze mialem noge chora. Ale po jakims czasie wyleczylem. Pozniej znow rana sie otwarla przez to ze noga spuchla 3 krotnie. Ciekla ropa, bardzo duzo. Po roku bolu i plukanek wyleczylem sam.


Zmieniony przez - petszop w dniu 2024-09-24 18:09:43
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
Czyli gdzieś tam masz pewien punkt zaczepienia być może z układem hormonalnym jest coś nie tak być może trzeba by było tutaj zrobić podstawowe badania hormonalne możesz uzyskać skierowanie od endokrynologa lub na własną rękę zrobić podstawowy pakiet hormonalny by zobaczyć czy wszystko tutaj funkcjonuje prawidłowo testosteron estradiol prolaktyna progesteron czy Hormony tarczycowe które mają znaczący wpływ na to jak się czujemy ale również bardzo mocno wpływają na nasz metabolizm. Skoro coś ci dolega być może trzeba kopać głębiej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementy - jak stosować?

Następny temat

SFD WPC czy WPI ma mniejszą pianę?

electro
Polecane artykuły