SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1875
Hej, nie wiem jaki wybrać aktualnie cel treningowy. Jestem po 4 miesięcznej redukcji. Mam 26 lat i 180cm wzrostu. Zaczynałem przy 82kg wagi i obwodzie pasa 100cm. Po 4 miesiącach waga 68kg,pas 84cm,klata 98,reka 30,5, łydka 33, udo 53. Trening FBW 2x w tygodniu(nie mogę robić częściej z powodu choroby przewlekłej) . Nie zależy mi na jakimś mega docięciu ani dużej ilości mięśni. Chciałbym tylko zbudować trochę masy, wzmocnić ciało i po prostu wyglądać lepiej. Obecnie jem 2000 kcal, zaczynałem od 2400. Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35462 Napisanych postów 27494 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287687
Hej, gratulacje progresu jednak teraz i tak juz trzeba przerwac redukcje bo trwa zbyt dlugo a redukcja ( deficyt ) to nie jest optymalny stan dla naszego organizmu i jeśłi trwa zbyt długo lub jest zbyt gleboka to zwyczajnie zaczyna nam w pewnym momencie szkodzic więc srednio co 12 tyg i tak pasuje zrobić przerwę na regeneracje. Ty piszesz ze nie zależy ci na mega docięciu więc wskocz sobie teraz na wyzsze kcal i dobij do okolicy zera i tak możesz się pokręcić trochę obserwujac co się dzieje a z czasem zwiększaj podaż kcal
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1875
Właśnie zapomniałem napisac że miałem przerwe podczas tych 4 miesięcy. Ta redukcja nie trwała ciągiem. Ale i tak już jestem tym trochę zmęczony
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 724
Zdecydowanie masa z lekką nadwyzką ok.300 kcal nie ma już z czego redukowac.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1875
Jak już wyrównam kaloryke i wejdę na plus to białko 2g/kg, 30% kcal z tluszczy i reszta z węgli?
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35462 Napisanych postów 27494 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287687
2 g białka wystarcza a resztę dobierz pod siebie w zależności jak ci pasuje i po czym lepiej się czujesz ,lepiej funkcjonujesz . Tłuszczy możesz mieć 0.7 a możesz mieć 1.5g na kilogram masy ciała a reszta węgle . Najlepiej testować na sobie i wyciągać wnioski , ja na masie mam białka 2.5g tłuszcze 2 g ale to dlatego że jest mi ciężko nabijać węgle gdy dochodzę do 500g na dobę i dobijam kaloryczność tłuszczami bo przy większej ilości węgli mam problemy jak odbijanie , czkawki , wzdęcia czy gazy
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Cztery miesiące ujemnego bilansu energetycznego to zdecydowanie zbyt długo. Sugeruję kolejnym razem bardziej sensownie rozłożyć cykl treningowy. Mięśni masz bardzo niewiele. Ilość tkanki tłuszczowej w stosunku do nich co prawda nie jest niska, ale mimo wszystko po tak długiej redukcji warto wejść na dodani bilans kaloryczny. Przez najbliższe 2-3 miesiące jak najbardziej można skupić się na budowie masy mięśniowej. W tej chwili wejście na zerowy bilans kaloryczny i za dwa tygodnie dodanie 200-300 kalorii.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1875
Dzięki za odpowiedzi. Tak jak pisałem prędzej redukcja trwała 4 miesiące, ale były 2 miesiące redukcji, przerwa i znowu 2 miesiące redukcji. Nie robiłem tego ciągiem
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Warto pamiętać o tym, żeby te przerwy między cyklami treningowymi były robione z głową. Kończąc dany np. 2 miesięczny cykl, warto zwiększyć ilość kalorii do zerowego bilansu energetycznego i wprowadzać tzw. strategiczne roztrenowanie. Schodzimy wtedy trochę z intensywności treningu, odpoczywamy i dajemy się zregenerować układowi nerwowemu. Więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja-trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1875
Jak dokładnie ustalić % tkanki tłuszczowej? bo czytałem że jak ma się powyżej 15% to nie powinno się wchodzić na trening na mase
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Z reguły określa się, że około 15 tkanki tłuszczowej powinno sugerować nam konieczność jej redukcji. Jest to jednak mocno teoretyczne stwierdzenie. Jak dobrze wiemy inaczej będzie wyglądał 15 procentowy poziom tkanki tłuszczowej u osoby o masie ciała 90 kilogramów, a inaczej o osoby 70 kilogramów przy tym samym wzroście 180 centymetrów. Ty Bardziej kwalifikujesz się do tej drugiej grupy. Mięśni masz bardzo niewiele, a w stosunku do nich wcale nie tak mało tkanki tłuszczowej. Redukowanie dalsze, przy tak małej ilości mięśni może być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego tutaj bym już nie redukował.

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - porady

Następny temat

Posiłek po treningu - ocena

Shoty
Polecane artykuły