SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Posiłek po treningu - ocena

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 95 Wiek 19 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1493
Witam serdecznie. Mam pytanie o jakość takiego posiłku po-treningowego. Ryż biały-200 g jako węgle, mleko 2%- 300 ml, oliwa z oliwek 10 ml. Czy taki posiłek ma sens? Czy może zamiast oliwy z oliwek i 100g ryzu dodac sobie jajka?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2721 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100232
Ooo cześć! 200g ryżu to Ty po dwóch dniach będziesz miał dość. Stawiaj na posiłek lekko starwny po treningu , ja jestem zwolennikiem posiłku potreningowego gdzie mamy też trochę węglowodanów prostych. Moja propozycja to np. płatki kukurydziane+ owoce + wpc/wpi ewentualnie zamiast płatków dać kleik ryżowy.Jak wytrawny to zrób klasycznie ryż,kurczak, warzywa

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 531 Napisanych postów 1443 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20486
Co do samego posiłku, to tak jak wyżej kolega napisał, taki posiłek to chyba tylko na 2 razy pod rząd, bo potem to tylko mdłości albo będziesz na siłę to w siebie wpychał.
Jak na potreningowy, to bardziej stawiałbym na lekkostrawny-białkowo-węgowodanowy, np. banan+skyr, kaszka manna+WPC, ewentualnie pełnowartościowy według uznania, co tam kto lubi.


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2022-09-04 14:01:52

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7711 Napisanych postów 13994 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237794
Siemanko według mnie ładowanie tłuszczy w posiłku po treningu to jest jedna wielka głupota no i kolejna sprawa no to te mleko już w temacie wcześniej tak samo koledzy odradzałem używania mleka po treningu jednak sądzę że posiłek po treningu ma być bardzo lekkostrawny dobrze się przyswajać a takie mleko myślę że będzie powodowało opóźnienie opróżniania żołądka tak więc moja propozycja na taki posiłek potreningowy to szybciej by było jakieś płatki ryżowe do tego odżywka białkowa jakiś owoc płatki ryżowe zalewasz wodą tak żeby ledwo przykryły te płatki one fajnie nasiąkną do tego dodaję że odżywkę białkową mieszasz no i w krajach jakiegoś banana już masz elegancki posiłek po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32807 Napisanych postów 22951 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277518
Jak już zostało wspomnaine to też sobie nie wyobrażam jak można wepchać w siebie 200g ryżu na mleku i jeszcze z dodatkiem oliwy :) u mnie by się to skończyło toaletą , już znacznei lepiej zrobic ryż np z truskawkami . Blendujesz truskawki same lub z mała ilością jogurtu ( lub jagody itp ) dodajesz odzywkę białkową i taki ryz z polewa wtedy wchodzi jak złoto :) ewentualnie klasyka koktajl bo tam upchasz wszystko co się da lub ewentualnie jakiś omlet z polewą , czesto u mnie wchodzi klasyczna owsianka ale częśc płatków owsianych zamieniam na kukurydziane lub jakies klasyczne słodzone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753037
Przede wszystkim sugeruję zastanowić się na odpowiednim zbilansowaniem swojej diety i posiłków w niej obecnych. Ważna jest całość, a nie jeden posiłek. Chcesz zamieniać ryż na jajka, a to zupełnie inne źródła składników odżywczych. Po treningu wystarczy źródło białka i węglowodanów. Nie ma potrzeby picia do tego oliwy. Oczywiście, jeżeli tak wyjdzie z bilansu dziennego i jest to ostatni posiłek, to ok. Możesz w nim zjeść dowolne z zalecanych źródeł białka i węglowodanów. Jeżeli ich nie znasz, a zadając to pytanie, sugerujesz brak wiedzy w tym kierunku, to warto poczytać na ten temat.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
Dlaczego akurat taki posiłek, nie masz czasu gotować, czy jak ?

może chodzi o 200g ugotowanego ryżu a nie surowego ?


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2022-09-10 14:47:22

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2513 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Ważne aby w posiłku potreinfowym jak i każdym jeśli interesuje Cię zmaksymalizowanie syntezy Protein jest dostarczenie zrodla białka - mięso, nabiał, jajka czy odżywka białkowa. Osobiście w posiłku po treningu unikał bym zbyt wysokiej ilosci tłuszczy(bo nie chcemy na sile spowalniać trawienia). Jak dasz 1-2 jajka nic złego sie jie stanie, ale warto abyś dorzucił tam sobie jeszcze z 150-200g chudego miecha ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Wiecej