Witam! (Przepraszam, nie mam pojęcia do jakiego działu to dac. Jesli zle to przepraszam.)
Mam kilka ważnych dla mnie pytań.
Jednak od poczatku.
Mam 19 lat. Budowa ciała raczej średnia. 176 cm wzrostu, waga 75kg.
Pracuje w firmie okienniczej. Jest to ciężka praca fizyczna. 10 godzin dziennie. W piątek 9 godzin oraz niektóre soboty 5 godzin. Moja praca polega na przenoszeniu szyb z wózka na maszynę. Ręcznie.
Jedna szyba wazy 5 kg inna 40kg.
Jedna ma pół metra wysokości na pól metra szerokosci a inna 2,5 metra wysokości na półtora metra szerokości. Trzeba w dobry sposób złapać, pracować całym ciałem. Barkami, nogami.. W ciągu 10 godzin norma szyb wynosi okolo 1000.
Więc wystarczy pomnożyć. Większość szyb wazy około 7-8 kg. Niewiele jest dużo większy, choć zdarza sie ze większość wazy już powyzej 15 kg. Ale to daje około 9-10 tysięcy kg dziennie.
Do tego przeciąganie wózka na którym jest minimum 300 kg. (Mam 2 przerwy. O 10 mam 15 minut i o 13 mam pół godziny)
Podczas całej pracy pracują cale ręce. Przedramie, biceps, triceps, barki, plecy, nogi.. Dosłownie wszystko. Z upływem czasu widzę poprawę siły, wytrzymałości i.. Po prostu większe mięśnie.
I tu pojawiają się pytania.
Jestem totalnym laikiem. To co przeczytam to jedno ale to co zrozumiem to już inna kwestia :D
Ale co jeszcze ważne. W ciągu dnia odzywam się średnio.. Kanapki, badz bułki i jakies batony. Dieta bardzo słaba. Dopiero obiad po pracy koło godziny 19 solidny.
Czy w takim przypadku mogę zazywac jakies suplementy? Typu białko, gainery, bcaa lub coś innego? Chciałbym korzystając z ciężkiej pracy zobaczyć dodatkowo jakies efekty w swoim ciele.
Czy polecicie mi jakieś witaminy? Taki wysiłek i picie około 3 litrów wody lub więcej w ciągu pracy wydaje mi się ze wymaga jakiegoś suplementu wspomagającego ubogą dietę(do tego 2 kawy). Po tak ciężkim dniu w domu łapią skurcze w lydkach. Ogolnie zakwasy, normalne chyba.
Jeśli czegoś ważnego nie napisalem to zapytajcie.. Jestem amatorem jeśli chodzi o takie rzeczy. Trochę trenowalem sztuki walki, grałem w piłkę w klubie, chwile biegałem i chodziłem na siłownię ale nic wiecej. Nie mam pojęcia o żadnych odzywkach i suplementach.
Z góry naprawdę dziękuję za pomoc i.. Jakieś rozjasnienie tematu :D
PS. Wiem ze dieta podstawa ale naprawdę bardxo ciężko mi tu cokolwiek ogarnąć. Niby nawet w pracy kurczaka sprzedają np ale.. Ten kurczak. No nie jest najlepszej jakości :/
Mam kilka ważnych dla mnie pytań.
Jednak od poczatku.
Mam 19 lat. Budowa ciała raczej średnia. 176 cm wzrostu, waga 75kg.
Pracuje w firmie okienniczej. Jest to ciężka praca fizyczna. 10 godzin dziennie. W piątek 9 godzin oraz niektóre soboty 5 godzin. Moja praca polega na przenoszeniu szyb z wózka na maszynę. Ręcznie.
Jedna szyba wazy 5 kg inna 40kg.
Jedna ma pół metra wysokości na pól metra szerokosci a inna 2,5 metra wysokości na półtora metra szerokości. Trzeba w dobry sposób złapać, pracować całym ciałem. Barkami, nogami.. W ciągu 10 godzin norma szyb wynosi okolo 1000.
Więc wystarczy pomnożyć. Większość szyb wazy około 7-8 kg. Niewiele jest dużo większy, choć zdarza sie ze większość wazy już powyzej 15 kg. Ale to daje około 9-10 tysięcy kg dziennie.
Do tego przeciąganie wózka na którym jest minimum 300 kg. (Mam 2 przerwy. O 10 mam 15 minut i o 13 mam pół godziny)
Podczas całej pracy pracują cale ręce. Przedramie, biceps, triceps, barki, plecy, nogi.. Dosłownie wszystko. Z upływem czasu widzę poprawę siły, wytrzymałości i.. Po prostu większe mięśnie.
I tu pojawiają się pytania.
Jestem totalnym laikiem. To co przeczytam to jedno ale to co zrozumiem to już inna kwestia :D
Ale co jeszcze ważne. W ciągu dnia odzywam się średnio.. Kanapki, badz bułki i jakies batony. Dieta bardzo słaba. Dopiero obiad po pracy koło godziny 19 solidny.
Czy w takim przypadku mogę zazywac jakies suplementy? Typu białko, gainery, bcaa lub coś innego? Chciałbym korzystając z ciężkiej pracy zobaczyć dodatkowo jakies efekty w swoim ciele.
Czy polecicie mi jakieś witaminy? Taki wysiłek i picie około 3 litrów wody lub więcej w ciągu pracy wydaje mi się ze wymaga jakiegoś suplementu wspomagającego ubogą dietę(do tego 2 kawy). Po tak ciężkim dniu w domu łapią skurcze w lydkach. Ogolnie zakwasy, normalne chyba.
Jeśli czegoś ważnego nie napisalem to zapytajcie.. Jestem amatorem jeśli chodzi o takie rzeczy. Trochę trenowalem sztuki walki, grałem w piłkę w klubie, chwile biegałem i chodziłem na siłownię ale nic wiecej. Nie mam pojęcia o żadnych odzywkach i suplementach.
Z góry naprawdę dziękuję za pomoc i.. Jakieś rozjasnienie tematu :D
PS. Wiem ze dieta podstawa ale naprawdę bardxo ciężko mi tu cokolwiek ogarnąć. Niby nawet w pracy kurczaka sprzedają np ale.. Ten kurczak. No nie jest najlepszej jakości :/
Krzysztof Piekarz