SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta, Ćwiczenia, co robić ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1113

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 81
Witam, mam na imię Bartek. Jestem osobą początkująca na siłowi, chodze 3 razy w tygodniu Pn, Śr i Pt i do tego chce dołożyć środę i czwartek na jakąś bieżnie i rowerek. Moim celem jest zrzucenie zbędnego tłuszczu i nabrania trochę masy mięśniowej.
Zacznę od tego ze od pewnego czasu jem poprostu mniej, staram jeść bardziej zdrowo i na siłowni daje z siebie wszystko. Piszę ten temat bo wiem, że lepiej doradzić się osób doświadczonych Ważę 93,60 przy wzroście 180cm. Na bieżni zbytnio nie szarżuję z prędkością, ponieważ mam problem z kolanem.
Chciałbym dowiedzieć się jakiś porad na temat ćwiczeń, które nie wysilają zbytnio kolan i diety bo sam nie rozumiem tego rozkladania Kalorii, tylko wiem tyle ze mam mniej jeść więcej ćwiczyć :D Z góry dziękuje <3
co do suplementów to narazie jestem czysty ;D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Chcesz, ale nie zrobiłeś tego, o co Cię prosiliśmy. Dostałeś linki do ankiety działu i wzoru na wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego. Zastosuj się do tego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Najpierw redukcja, a później budowanie masy mięsniowej, niestety 2w1 tutaj nie działa. Tym bardziej z nadwaga. Skoro jest problem z kolanem - ortopeda, rezonans magnetyczny i RTG, a nie bieżnie i rowerki, bo sobie problemów narobisz.
Na początek nie wrzuciałabym cardio, jak przyjdzie zastój to będziesz miał manewr tylko ucinki kalorii.
Na temat ćwiczeń - masz odpowiedni dział Treningu dla początkujących.

Wypełnij ankietę https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Oblicz zapotrzebowanie https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 116 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9038
Odnosząc się do diety, staraj się eliminować jak największe produkty przetworzone,,przed treningami rób krótką tabatę 5min/ rozciągaj się dynamicznie, po treningu również rozciągaj się. Pamiętaj by pić sporą ilość wody w ciągu dnia, bez napojów gazowanych czy też soków market-owych gdzie głównie to cukier. Ćwiczenia, tak jak wyżej wejdź do tematu trening dla początkujących.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Przed treningiem akurat nie zaleca się rozciągania. Nie trzeba pić sporej ilości wody - to nie jest wymóg. Warto pić wodę, ale nie sporo, pijemy stosowną ilość.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 116 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9038
blue_hope
Przed treningiem akurat nie zaleca się rozciągania. Nie trzeba pić sporej ilości wody - to nie jest wymóg. Warto pić wodę, ale nie sporo, pijemy stosowną ilość.


Rozciąganie dynamiczne tzw. stretching dzięki tego rodzaju stretchingowi można zminimalizować kontuzje które możemy złapać gdy cale ciało jest zbyt mało rozgrzane. Co do wody, napisałem sporo ale miałem na myśli ok. 3 Litry, bo jak kto bywa jak ktoś nie wie jak ćwiczyć itd.(początkujący, założyciel tematu.) Ten błąd może popełnić i nie nawadniać się odpowiednio. Zaś rozciąganie statyczne po treningu. Dlaczego twoim zdaniem przed treningiem nie zaleca się rozciągania dynamicznego?
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Rozciąganie robi się po treningu. Zajrzyj w dziale Uroda i Zdrowie - mamy fizjoterapeutę. Zapytaj jego, jak to jest :)
Rozgrzewa owszem, ale nie stretching. Takie moje zdanie. Może to być kontuzjogenne. Takie mam info.
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Rozciąganie dynamiczne jak najbardziej może być elementem rozgrzewki. Najlepiej w takiej kolejności: mocna rozgrzewka - przerolowanie - rozciąganie dynamiczne - wstępne podejście do wzorca ruchowego.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Nie doczytałam dynamiczne Mój błąd
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 81
Po pierwszym tygodniu zauważyłem, że schudłem juz 1 kilo. Odżywiam sie w miare dobrze, bo jem wiecej warzyw owoców bułki pelno ziarniste, ale calkiem inaczej sie czuje... mam nadzieje ze jakos to pójdzie :D dziękuje za porady <3
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83988 Wiek 50 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 709964
1 kg to spadnie po toalecie porannej . Patrz na sylwetke . Jednak jak chcesz porządnych efektów to musisz ulozyc diete

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Ważne są obwody ciała i wygląd sylwetki, a nie masa ciała.

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA REDUKCYJNA, 55KG, 172 CM, KOBIETA

Następny temat

Białko

electro
Polecane artykuły