SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Przejście ze splitu na FBW.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Plany treningowe.
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1031
Witam wszystkich.

Chciałbym przejść z 3 dniowego splitu na 3 dniowy FBW. Ćwiczyłem splitem od początku mojej przygody z siłownią czyli 1 października 2016r. Jednak od jakiegoś czasu czuję, że split po prostu nie jestem dla mnie. Siła nie idzie już tak gładko, nawet ostatnio jakbym odczuwał lekkie spadki. Oprócz tego split nie sprzyja moim treningom w dniach wolnych od siłowni typu: skakanka, bieganie, sprinty, wyskoki, interwały itd. Dlatego przyszedłem tutaj zasięgnąć rady jak ułożyć 3 dniowy FBW. Szukałem w całym internecie informacji i dalej nie wiem jak dobrze to zrobić. Czy zastosować FBW A i B czy możę A, B i C? Czy na jednym treningu mogę robić tylko 1 ćwiczenie na dany mięsień czy może 2? Nurtuje mnie też pytanie czy nie będę miał jakiś spadków siły albo w wyglądzie jeśli zmienię plan. W końcu w splicie w ciągu tygodnia pewnie wychodziło ze 100 serii na wszystko, a w typowym FBW wyjdzie lekko ponad 50... tak, tak wiem, więcej nie znaczy lepiej, ale chcę się upewnić. Czy jest ktoś, kto może mnie ukierunkować jak zrobić FBW?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787451
Tego nie wiadomo czy zyskasz na tym bo wygląd jeszcze zależy od wielu czynników.

Ale jeśli masz już jakieś doświadczenie to dwa zestawy będą ok. Na podstawowych ćwiczeniach wielostawowych.

Na największe partie jak grzbiet czy nogi mogą być dwa ćwiczenia. Ale nie na wszystkie bo trening stanie się bardzo długi czasowo.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Spadków na pewno nie będziesz miał. Siła powinna pójśc lepiej niż na splicie.
Weź jakiegoś gotowca z tematu pierwszy rok treningów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1031
Okej dziękuję bardzo za odpowiedzi właśnie zauważyłem, że w FBW siła idzie bardzo fajnie w górę już 2 dni temu w ciężkich ćwiczeniach poczyniłem progres o 5kg w górę. Jeśli mniejsza objętość nie spowoduje spadków to nawet bardziej podoba mi się FBW niż split :).
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1031
Jeszcze tylko zastanawiam się czy traktować martwy ciąg jako ćwiczenie na plecy czy dwugłowe...
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Zależy:
- np RDL bardziej na dwugłowy
- np klasyk na plecy (prostownik)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1031
Skoro inny mięsień pobudzę to pewnie wyniki siłowe będą się trochę różnić w RDL od klasyka, prawda?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787451
Martwy traktuj jako ćwiczenie całościowe podobnie jak przysiad.

Oczywiście można go traktować jako ćwiczenie grzbietowe ale to ograniczenie jego wartości.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
joseph.pl
Skoro inny mięsień pobudzę to pewnie wyniki siłowe będą się trochę różnić w RDL od klasyka, prawda?



W klasyku lub sumo zawsze będziesz brał najwięcej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łączenie partii mięsniowych

Następny temat

Trening 4 dniowy na masę do oceny dla was

electro
Polecane artykuły