Witam, trenuje FBW 6 tydzień po 1,5 rocznej przerwie. Mój plan:
A
Przysiady 5x5
High pull 4x8
Bp 4x8
Wyciąg górny 4x8-14
Francuz sztanga łamana 3x10
Modlitewnik 3x10
B
Mc 5x5
Wiosłowanie 4x8
Dips na klatkę 5xmax
OHP 4x8
Wyciąg górny triceps 3x8-14
Uginanie hantli z supinacja 3x10
Wszędzie progresja liniowa:
Mc + Siady 5kg co trening
High pull + Bp + Francuz + modlitewnik + wiosłowanie + OHP 2,5kg co trening
Wyciąg na plecy i triceps robię 8 powtórzeń potem 10 potem 12 potem 14 w serii i progresja na następna sztabkę
Uginanie hantli 1,25kg na Hantle co trening
Póki co wszędzie zadowalające przyrosty siły dopiero francuza po dzisiejszym treningu resetuje. Resetuje jak nie wykonam 80% zakładanych powtórzeń w ćwiczeniu.
Moja prośba o rady w temacie:
1. Klatka - jestem w stanie wykonać 15-16 dipsow w serii a i tak nie czuje tego skatowania klatki w planie B. Ponadto mam problem z barkiem a to ćwiczenie mocno je obciąża. Jest sens czymś je zastąpić? Np. Wyciskaniem na skosie ujemnym żeby tez dół klatki dostał w tyłek?
2. Barki - High pull bardzo fajnie mi wchodzi na kaptury ale brakuje mi w planie A czegoś typowo na barki. Można coś dodać? W planie B jest OHP na przód i środek barków to może face pull dodatkowo w A na tył?
3. Triceps - po dzisiejszym treningu reset francuza. Problem polega na tym ze to ćwiczenie bardzo obciąża mi stawy i dziś w mięśniach czułem jeszcze moc ale nie wytrzymywały już ciężaru łokcie. Czym podmienić to ćwiczenie? Wyciskanie wąsko?
Z góry dzięki za porady.
A
Przysiady 5x5
High pull 4x8
Bp 4x8
Wyciąg górny 4x8-14
Francuz sztanga łamana 3x10
Modlitewnik 3x10
B
Mc 5x5
Wiosłowanie 4x8
Dips na klatkę 5xmax
OHP 4x8
Wyciąg górny triceps 3x8-14
Uginanie hantli z supinacja 3x10
Wszędzie progresja liniowa:
Mc + Siady 5kg co trening
High pull + Bp + Francuz + modlitewnik + wiosłowanie + OHP 2,5kg co trening
Wyciąg na plecy i triceps robię 8 powtórzeń potem 10 potem 12 potem 14 w serii i progresja na następna sztabkę
Uginanie hantli 1,25kg na Hantle co trening
Póki co wszędzie zadowalające przyrosty siły dopiero francuza po dzisiejszym treningu resetuje. Resetuje jak nie wykonam 80% zakładanych powtórzeń w ćwiczeniu.
Moja prośba o rady w temacie:
1. Klatka - jestem w stanie wykonać 15-16 dipsow w serii a i tak nie czuje tego skatowania klatki w planie B. Ponadto mam problem z barkiem a to ćwiczenie mocno je obciąża. Jest sens czymś je zastąpić? Np. Wyciskaniem na skosie ujemnym żeby tez dół klatki dostał w tyłek?
2. Barki - High pull bardzo fajnie mi wchodzi na kaptury ale brakuje mi w planie A czegoś typowo na barki. Można coś dodać? W planie B jest OHP na przód i środek barków to może face pull dodatkowo w A na tył?
3. Triceps - po dzisiejszym treningu reset francuza. Problem polega na tym ze to ćwiczenie bardzo obciąża mi stawy i dziś w mięśniach czułem jeszcze moc ale nie wytrzymywały już ciężaru łokcie. Czym podmienić to ćwiczenie? Wyciskanie wąsko?
Z góry dzięki za porady.
Krzysztof Piekarz