SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ból Barku (ręka nad głową)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6
Cześć,
Z góry mówię, że wiem, że powinienem iść do lekarza itp. ale chcę się dowiedzieć czy ktoś miał coś podobnego i co radzicie ;)

Stałem na rękach bez rozgrzewki (nieodpowiedzialnie z mojej strony) i coś mi strzykło albo przeskoczyło w barku.
Ból nastaje gdy podnoszę rękę nad głowę (ręka pionowo do góry) Punktowy w barku i lekko promieniuje na triceps aż do łokcia.
Boli mnie przez dwa tygodnie, przez które lekceważyłem to i ćwiczyłem obciążając barki. Teraz mam przerwę od treningów i smaruję brak Ketonalem i ból powoli ustaje.
Naczytałem się, że może to być uszkodzenie jakiegoś ścięgna lub pierścienia rotatorów
Miał ktoś podobna kontuzje? Ile trwała? Byliście u lekarza?

Z góry dzięki :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
No dokładnie nic Ci nie powiemy bo to może być milion przyczyn, może być uszkodzenia stożka rotatorów, może być naciągnięcie nadgrzebieniowego, długiej głowy bicepsu itp itd
Najlepiej dobry fizjoterapeuta lub lekarz sportowy
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3314 Napisanych postów 72177 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 459133
Ja mialem ostatnio identyczny ból po przeciążeniu lewego barku w pracy.
Lekarz ogólny i specjalista jednoznacznie powiedzieli że są to przeciążone/naderwane/nadciągnięte więzadła w barku co własnie skutkuje bólem który promieniuje ( u mnie do dłoni praktycznie przez triceps, łokieć,przedramie).
Ale tak jak wyżej Popuri napisał, najlepiej iść do lekarza i dowiedzieć się co może być przyczyną, zrobić usg barku i wszystko jak na tacy. Bo jednemu może przejść zaraz u mnie to zajelo 3 tygodnie i dalej odczuwam skutki tego, a za drugim może się taki niewinny uraz ciągnąć długie lata.

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2090 Napisanych postów 49893 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 492546
W takiej stuacji jak opisujesz mogło dojść do uszkodzenia strukturalnego jak rownież problem może być czysto czynnosciowy. Bez wizyty u specjalisty lekarz / fizjoterapeuta i przeprowadzania chciaz wstepnego badania nic sie nie da stwierdzic poniewaz przyczyn takich dolegliowsci moze byc wiele.
1
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pęknięta łąkotka leczenie zachowawcze

Następny temat

Wysoki poziom tesosteronu i estrogenu, czy to mozliwe?

electro
Polecane artykuły