SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

BJJ kilka pytań.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 27406
Cześć.Mam 14 lat a od 7 miesięcy trenuje bjj i nam kilka pytań:

1.Jako że późno wracam z treningów często nie chce mi się jeść i zjadam jedynie płatki.Niestety cierpi na tym moja regeneracja.Rozważam zakup carbo. Czy w moim wieku mogę je stosować?
2.Treningi mam w pon, śr i pt pomyślałem że we wtorki i czwartki przydało by się zrobić jakiś trening w domu.Mam do dyspozycji zestaw składający się ławki, stojaków sztangi i hantli z obciążeniem.Teraz pytanie czy lepiej robić trening obwodowy z wykorzystaniem tych elementów i własnym ciałem czy lepiej trening fbw.?
3.Podczas treningów w stójce mam problem z brakiem pewności przy obaleniach a szczególnie wejściach w nogi.
4.Czy wiek ma znaczenie? Walcząc z kimś powiedzmy w wieku 17 lat mam mniejsze szanse na wygraną?
Z góry dzięki za odp.


Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-02-14 16:29:33

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8300
1. Możesz, ale chyba nie jest Ci to potrzebne. Ładowanie się węglowodanami na noc raczej nie jest wskazane.
2. W tym wieku lepiej poćwicz z własnym ciężarem ciała, ale zastanów się, czy Twój organizm jest gotowy na 5 treningów w tygodniu.
3. Kwestia czasu, jak będziesz trenować to nabierzesz pewności.
4. Większe znaczenie ma staż treningowy, umiejętności, masa przeciwnika.



Zmieniony przez - JanekGK w dniu 2017-02-14 17:58:49

Zmieniony przez - JanekGK w dniu 2017-02-14 17:59:44
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74921
1. Zjedz banana, możesz go zblendować z awokadao, żółtkiem jajka, łyżką oleju kokosowego, szczyptą cynaonu. Możesz do tego dodać miarkę białka. Wyjdzie super regeneracyjny koktail. Od carbo, trzymaj sie z dalejka, równiedobrze możesz zjeść pół szkalnki cukru...
2. Trening obwodowy, choć nie wiem czy w tym wieku z masą ciała nie będzie lepiej.
3-4. Jak przedmówca
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 705 Napisanych postów 4379 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 75808
Ad.1 Ja tam się nie p******e po treningu jeśli nie mam chęci na przygotowanie czegoś poważniejszego. 5 jajek na surowo + łyżka cukru, wymieszać i styka.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 27406
Dzięki za odp.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 27406
Dlaczego od carbo mam trzymać się z daleka?Z tego co wiem jest dobre dla fighterów.


Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-02-14 20:34:02

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74921
carbo to węglowodany, mocno przetworzony shit, Jak już bardzo chcesz zdrowe carbo? Zjedz bana z kasza jaglaną i rodzynkami. Będziesz miał wysoko węglowodanowy posiłek bez chemii. Poza tym współczesna dieta większości ludzi i tak w ogromnej mierze bazuje na węglowodanch, potem masz choroby cywilizacyjne, typu cukrzyca miażdżyca itp.
A i jeszcze jeden powód żeby nie jeść węgli po treningu, to blokowane hormonu wzrostu, którego wyrzut następuje po ciężkim trening fizycznym, przez insulinę, czyli hormon którego wyrzut następuje po zjedzeniu węgli.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 27406
A co najlepiej jeść po treningu?
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74921
zależy od systemu żywieniowego, ale podejrzewam, że w twoim przypadku (wiek, jesteś na utrzymaniu rodziców) zjedz po prostu pełnowartościowy posiłek, z jak najmniej przetworzonych produktów. Jak już bardzo się upierasz przy odżywkach, to izolat białka serwatkowego zaraz po treningu i kilkanaście minut później banan. Patent cynika też niezły, tylko raczej same żółtka, bez białek.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 27406
Dzięki!!!

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74921
Generalnie zadbaj o miskę, poczytaj o odżywianiu i o odpowiednią ilość snu, W twoim wieku nic więcej nie trzeba, a będziesz szedł jak burza;)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciągnięcie jakich mięśni

Następny temat

sklep stacjonarny z kaskami bokserskimi w wojewodztwie pomorskim

electro
Polecane artykuły