SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Początek "dietowania" - prosze o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 921

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 797
Witam

Mam 31 lat
Waga: 99 kg
Wzrost 184 cm
Ćwiczę od 18 miesięcy


Zrobiłem sobie na początek analizę w kalkulatorze http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html  i nie wiem czy ona ma sens.
Wyszło mi, że dla bilansu zerowego muszę spożywać 4575 kalorii. Nie za dużo? Do tej pory jadłem o połowę mniej i całkiem dobrze się czuję.
Musiałbym jeść 2 razy więcej... poniżej wklejam zdjęcie z tej analizy.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 234 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7981
racze stanowczo za dużo , możesz użyć wzoru 24 cal na kg masy ciała czyli w twoim przypadku 99x24 2376 cal jako baza. Ten wynik mnożysz przez współczynnik aktywność od 1,1- do 1,5 w zależności jak aktywny jesteś i wychodzi Tobie zapotrzebowanie na strat .
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 797
Dziękuję za informację: Czyli tak:
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 234 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7981
jak ?
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709974
Większość kalkulatorów pokazuje bzdury.
Tutaj masz wzór wg którego wyliczysz zapotrzebowanie:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 797
Aj bo mi nie wysłałócałej wiadomości

Czyli tak: 99x24 2376 zęby obliczyć ten poziom zerowy dla sytuacji bez treningów. A ten współczynnik 1,1 i 1,5 jak to wziąć pod uwagę?

Obecnie trenuję systemem FBW 3 x w tygodniu. Jeden trening trwa od 1,5 do 2 h.

Jak rozumiem, w spoczynku zuzywam 1 kalorie na kg masy ciala na godzine?


Zmieniony przez - spider448 w dniu 2016-05-25 13:07:54

Zmieniony przez - spider448 w dniu 2016-05-25 13:08:26

Zmieniony przez - spider448 w dniu 2016-05-25 13:09:08
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 797
flex1976
Większość kalkulatorów pokazuje bzdury.
Tutaj masz wzór wg którego wyliczysz zapotrzebowanie:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html


Dziękuję za informację, przejrzę ten artykuł.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 404 Napisanych postów 11788 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 125319
albo w ten sposób :
A = masa ciała x 2,2
Twoje A to załóżmy te 100kg. 100 x 2,2 = 220
Niska aktywność : A x 10-12/ średnia aktywność : A x 12-14/ wysoka : 14-16

dla redukcji wagi.
3x w tyg trening to średnia aktywność przyjmijmy.
Twoje A x 12-14. 220 x 12 = 2640 kcal dla redukcji wagi
dla utrzymania wagi przy średniej aktywności 220 x 14-16 = 3080 kcal do 3520 kcal / doba

taki uniwersalny wzór, który się sprawdza.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waga stoi, Nabiał

Następny temat

Dieta do oceny, waga nie leci w dół ;(

electro
Polecane artykuły