Szacuny
3
Napisanych postów
36
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
425
Jaki jest sens startowania w trójboju sprzętowym ? Pytam serio ma to jakieś korzyści zdrowotne mniejsze ryzyko kontuzji czy co ?. np: w IPF 120+kg Williams Ray przysiadł RAW 426.0kg co jest niesamowitym wynikiem to w jakim celu jeszcze zakładać sprzęt i siadać więcej ? Słyszałem, że to nie działa tak, że kto założy, to automatycznie weźmie więcej, tylko trzeba się tego nauczyć, ale po co ? To jak skok w dal mając jakieś buty na sprężynach lub coś w tym rodzaju, nie pisze tego w celu obrażania kogokolwiek, ale porównując przykładową kategorię to, jaki jest sens trójboju sprzętowego ? Czy to, co wyprawiają zawodnicy w IPF RAW to mało ?
Total RAW
-83kg Gibbs Brett 800.5
-93kg Wierzbicki Krzysztof 847.5
Total w sprzęcie
-83kg Bakkelund Kjell 942.5kg
-93kg Bilyi Sergii 1022.5kg
Szacuny
4
Napisanych postów
66
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
1919
Zgadza się nie potrafiłem wykorzystać sprzętu, potem startowałem tylko bez koszulki a kiedyś mało było tego typu imprez. Głównie integracyjne albo o niskiej randze, nie mogłem też się bardziej zaangażować. Teraz mam więcej czasu no i podobno w moim wieku jakiś kryzys mi grozi czy coś ;p 8 ciężkich tygodni za mną ciężary w górę i wreszcie koniec diety.
Szacuny
5285
Napisanych postów
19380
Wiek
60 lat
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
336500
Tak naprawdę to jest jakby osobna dyscyplina,albo raczej na innych zasadach...
Np. w wyciskaniu w sprzęcie jest wielu zawodników z kontuzjami,których używając koszulkę tak się nie odczuwa.
Tak jak napisał Grzegorz kasa na sprzęcie też robi swoje,i sponsorzy to bardzo często firmy produkujące kaftany do ciągów,siadów oraz koszulki do wyciskania.
Szacuny
767
Napisanych postów
16172
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
292870
Tak, jak napisał WZOREK start w sprzęcie (koszula) chroni częściowo stawy barkowe przed kontuzją lub znam zawodników, którzy narzekają na stawy barkowe, ale w koszuli lepiej im się wyciska niż RAW.
Szacuny
5285
Napisanych postów
19380
Wiek
60 lat
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
336500
gregorterm
Tak, jak napisał WZOREK start w sprzęcie (koszula) chroni częściowo stawy barkowe przed kontuzją lub znam zawodników, którzy narzekają na stawy barkowe, ale w koszuli lepiej im się wyciska niż RAW.
Mnie prawdopodobnie już nie długo pozostanie tylko start EQ.....własnie z powodu całkowitego zerwania mięśnia nadgrzebieniowego.
Szacuny
35
Napisanych postów
2738
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
21181
Dla mnie osobiscie nie ma to zadnego sensu robic start w sprzecie. Startowalem w i bez , takze mam porownanie.
Co bezpieczenstwa - to mi akurat koszulka kiedys urwala caly przycze tircepsu co rzecz jasna skonczylo sie operacja i bardzo pokrzyzowalo mi kariere.