SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Muay Thai - problem z postawą

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5
Witam, mam wielki problem z wyborem odpowiedniej postawy.
Fakty są takie, że piszę lewą ręką i w sumie tylko piszę resztę rzeczy wykonuje prawą ręką lub tą którą jest w danym momencie wygodniej. Mimo wszystko lewa ręka jest precyzyjniejsza, dokładniejsza. Jeśli chodzi o siłę to tu jest znacznie mniejsza dysproporcja i nie mogę ustalić która z nich jest silniejsza, a jeśli już miałbym zgadywać, że lewa to tylko minimalnie.
Problem zaczyna się robić przy fakcie, że lewostronna postawa jest dla mnie bardziej naturalna i wygodniej mi stać z lewą nogą w przodzie, kiedy zmieniam pozycję czuję się nieswoje, choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia, dodatkowo jeszcze bardziej komplikuje fakt, że jestem zdecydowanie lewonożny i dysproporcja w sile lewej nogi nad prawą jest znaczna.
I tu jest spory dylemat:

Czy zachować naturalną, wygodniejszą lewostronną postawę czy trenować w postawie dla mańkuta powoli się do niej przyzwyczajając?

W postawie z lewą nogą z przodu walka dla mnie jest swobodniejsza i lepiej ją kontroluje, mam dość mocne lewe proste, wydaję mi się, że siła w prawej ręce może okazać się niewystarczająca, a przy kopnięciach muszę szybko przeskoczyć, żeby zadać efektywne kopnięcie.
Natomiast z prawą nogą z przodu czuję się niezręcznie i nieswojo, za to o wiele łatwiej, szybciej i z większą siłą wykonuje kopnięcia.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11184 Napisanych postów 52125 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Torgus
Czy zachować naturalną, wygodniejszą lewostronną postawę czy trenować w postawie dla mańkuta powoli się do niej przyzwyczajając?
Sam sobie odpowiadasz.
Jeśli nie masz do końca przekonania to trenuj obie postawy. Albo nadal pozostaniesz przy lewej. Albo nauczysz się walczyć w obu co w walce będzie trudne dla przeciwnika.
1
...
Napisał(a)
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2563 Napisanych postów 23357 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337410
Trenuj tak jak jest ci wygodniej, ale dobrze byłoby trenować obie pozycje bo wtedy nie będziesz miał dużych problemów ze zmianą pozycji. Poza tym walczący z odwrotnej pozycji często sprawiają problemy swoim rywalom bo są niewygodni, więc możesz mieć przewagę.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 690 Napisanych postów 6815 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68799
Prawda jest taka że im dłużej bedziesz trenował tym bardziej obie postawy będą dla ciebie naturalne
jak pisał Yoshi walka z odwrotnej postawy daje mały bonusik
1

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5
Ok dzięki za pomoc, doceniam. ;)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sztuka , Sport walki dla dziewczyny jaki wybrać ?

Następny temat

Trening siłowy pod Sporty walki

electro
Polecane artykuły